Головна » Усі публікації » МЦ-інтерв’ю |
Природничо-гуманітарний коледж, студенти якого беруть участь у різноманітних олімпіадах, конференціях, спартакіадах, здобуваючи блискучі перемоги, є осередком краєзнавчої роботи, а його педагогічний колектив плідно співпрацює з навчальними закладами краю в рамках програми «Виш іде до школи». Тож як живеться коледжу, чому навчання тут стає дедалі популярнішим, які перспективи чекають на його випускників, ми запитали у директора підрозділу Володимира Войтеховича Росохи.
– Для студентства основною метою є здобуття знань та успішне їх засвоєння. Перед колективом коледжу відповідно – надання фахової підготовки. Сподіваємося за вступну кампанію поповнитися новими здібними студентами.
– Як і всій країні, нам нелегко в умовах війни на Сході утримувати оптимізм, виховувати справжні патріотичні почуття у студентів, які бачать далеко не однозначні явища в нашій політиці, економіці, освіті.
– Звісно, вносити зміни у налагоджений навчально-виховний процес посеред року дуже складно, але з появою нового Закону України «Про вищу освіту» доводиться вчасно на все реагувати.
– Наш коледж радо відчиняє двері тим випускникам 9-х класів, які хочуть пов’язати своє майбутнє із такими спеціальностями, як «Правознавство», «Розробка програмного забезпечення», «Бухгалтерський облік», «Фінанси і кредит», «Туристичне обслуговування», «Оціночна діяльність», «Землевпорядкування», «Будівництво та експлуатація будівель і споруд».
– Наших абітурієнтів чекають вступні випробування з української мови, з історії України (на спеціальність «Правознавство»), з географії (на спеціальність «Туристичне обслуговування») та з математики (на всі інші спеціальності).
– Звісно, ми дбаємо про те, щоб наші абітурієнти могли додатково здобути конкурентоспроможні знання і навички з необхідних для вступу предметів.
– Якщо випускник 11-го класу отримав на ЗНО лише два позитивні результати (з української мови та іншого предмета), то він має змогу вступити відразу на ІІ курс денної форми навчання, не чекаючи наступного року, а також на заочну форму.
– Зважаючи на складну ситуацію з позитивними результатами ЗНО, а отже, і неможливістю наступного вступу до ВНЗ, навчання в коледжі дає можливість здобути повну вищу освіту, не складаючи тестування: у нас діє принцип ступеневої освіти, який передбачає продовження навчання на відповідних факультетах Ужгородського університету після закінчення коледжу. Наші випускники складають тільки вступний іспит із профільних предметів (тести).
– Звичайно! На ІІ курсі наші студенти складають ДПА й отримують атестат про повну загальну середню освіту, що дає змогу реєструватися на ЗНО (при бажанні) та паралельно здобувати іншу спеціальність. У нас понад два десятки студентів навчаються водночас і на денній, і на заочній формах, здобуваючи другу освіту як у коледжі, так і в університеті.
– Так, нашими студентами є близько 60 представників національних меншин Закарпаття. На них ми звертаємо особливу увагу. Ми розробили програму мовної адаптації, яку реалізують як викладачі, що володіють мовою національних меншин, так і представники студентського самоврядування. Завдяки цим зусиллям угорці чи румуни долають мовний бар’єр, добре вливаються у навчально-виховний процес, успішно складають сесії.
– До кадрового забезпечення ставимося дуже ретельно. До навчально-виховного процесу залучені досвідчені викладачі, серед яких 40 штатних працівників. 30 із них – викладачі вищої категорії, 10 – першої, 6 старших викладачів, 8 викладачів-методистів.
– Спасибі! Щиро сподіваюся, що абітурієнти стануть нашими студентами і не лише впевняться у правдивості сказаного мною, а й самі творитимуть історію коледжу. Оксана Пітра |
|
|
|
Теги: |
Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter! |
0 | |
Ми у Facebook
Рубрики розділу
Інші матеріали рубрики