Середа, 20.10.21, 11:11 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Зблизька

Святилище старовини з’явиться на історичному факультеті УжНУ
Ескіз археологічного музею
Неподалік простяглася набережна, якою щохвилини снують пішоходи, поряд здіймається наш Білий дім. А ось і будівля ректорату та історичного факультету УжНУ, сучасна ззовні та оновлена всередині. Тут, за широкими дерев’яними дверима колишньої бібліотеки, день за днем, крихта за крихтою постає археологічний музей.

Створювати його почали ще у квітні, і нині залишилося накласти останні штрихи. Простора, чудово освітлена завдяки вервечці високих вікон уздовж бічної стіни, вже восени кімната колишнього читального залу запрошуватиме до себе всіх охочих – від студентів до туристів. Наразі приміщення наповнене дерев’яними полицями, у майбутньому тут будуть вітрини, у центрі, наче в залі якогось замку, розміщені довжелезні столи, за якими під час експозиційних навчань працюватимуть студенти.

Стіл, наче в залі якогось замку
Археологічні експедиції на історичному факультеті започаткували ще 1952 року. Відтоді матеріали розкопок нагромаджувалися й нагромаджувалися, мов людські спогади, та, на жаль, зберігати їх було ніде. Замість музею університету експонати потрапляли під прихисток Виноградівського історичного й Закарпатського краєзнавчого музеїв. Ідея й перші намагання створити відповідний підрозділ УжНУ припадають ще на 2004 рік, проте нестача коштів відстрочила його обладнання аж дотепер.

Навесні з ініціативи й активного сприяння ректора університету Ф. Г. Ващука та декана історичного факультету В. І. Фенича інтенсивно розпочалася робота над створенням музею. Розробив ескіз приміщення й пильно спостерігає за його обладнанням молодший науковий співробітник НДІ карпатознавства УжНУ Володимир Валерійович Мойжес.

Колекція новоствореного закладу кількісно перевищує набутки багатьох інших музеїв України. Зібрано й покласифіковано сотні предметів, починаючи з доби палеоліту. Скажімо, неодмінно помітите кілька «перлин» у вигляді дорогоцінних прикрас. Узагалі ж музей орієнтований на те, щоб дати якомога точніше уявлення про побут народів у сиву давнину. Будуть тут колекції зброї, кінської упряжі, знарядь праці тощо. Серед експонатів – понад 200 посудин від доби неоліту до нового часу.

Цьогорічна осінь стане визначною не тільки через початок навчального року, а й завдяки невтомній праці історичного факультету. Уже у вересні-жовтні вони неодмінно переріжуть червону стрічку і впустять нас у світ історії та археології, у святилище старовини.


Елізавета Зеленюк,
студентка відділення журналістикиЗблизька | 05.08.13 | Додав VIP | 952 | 0.0/0
Теги: істфак

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики