Вівторок, 21.09.21, 08:50 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Зблизька

Чого навчають і що цікавого мають у розпорядженні на кафедрі військової підготовки УжНУ

Окреме приміщення, достатня матеріально-технічна база, кваліфіковані викладачі і серйозна боротьба за місце навчатися ˜– це далеко не повний перелік того, чим може похвалитися наразі наймолодший університетський підрозділ – кафедра військової підготовки. Цьогоріч тут випустять свій перший набір. Як і де навчаються курсанти, бачили журналісти Медіацентру УжНУ.

Професія військового нині престижна й запитана, разом з тим і непогано оплачувана. Утім курсанти кафедри мають усвідомлювати й відповідальність, яку беруть на себе при вступі: офіцер запасу (саме таке звання здобувають випускники) має бути патріотом своєї країни і в разі чого виконувати присягу. А разом з тим повинен мати належну теоретичну і практичну підготовку – цього й навчають на військовій кафедрі в УжНУ.

Курсанти вишикувані

Навчальна програма розрахована на 2 роки. Стати ж курсантами можуть ті, хто має диплом про вищу освіту або на момент закінчення навчання на кафедрі вже його матиме.

Для зарахування потрібно не лише успішно скласти вступні іспити — слід виконати й нормативи з фізичної підготовки. Цьогоріч на кафедру вступило чимало дівчат (здебільшого за напрямком «Психологія»), однак особливих поблажок ніхто не робив – фізичні нормативи обов’язкові для всіх.

Викладацький склад

Штат викладачів розширюється, тут працює десятеро фахівців, які мають по дві освіти, одна з яких – військова. Є й такі, хто набув бойовий досвід, брав участь у війні на сході України.

Курсантів готують за спеціальностями «Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів», «Бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів наземної артилерії», «Підготовка спеціалістів спеціального призначення» та «Психологія». За цими складними й сухими назвами не здогадаєшся, наскільки насичені тут пари!

У Чопському прикордонному загоні
Духовні бесіди із капеланом Іваном Ісаєвичем

Викладацький склад завжди намагається організувати цікаві зустрічі або екскурсії (приміром, курсанти спілкувалися з працівниками спецслужб, мали заняття у Чопському прикордонному загоні, неодноразово брали участь у справжньому військовому вишколі на полігоні). Раз на рік студенти мають і духовну бесіду з капеланом Іваном Ісаєвичем, який розповідає молоді про власний досвід перебування у гарячих точках.

На кафедрі є кілька навчальних аудиторій: клас наземної артилерії, клас технічних засобів розвідки, клас тактичної підготовки, тир. Крім того, за домовленістю з командуванням керівництва 15-го ОГПБ мають можливість проводити заняття на полігоні в Оріховиці та на території військової частини.

 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • image slider
 • 18
1 2 3 4 5 6 7 8
bootstrap carousel by WOWSlider.com v8.6
 

Навчальні класи оснащені сучасним мультимедійним обладнанням, макетами зброї, зразками аптечок, компасів тощо. Тож студенти не лише слухають лекції, а й мають можливість унаочнювати теоретичні знання.

 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • image slider
 • 18
1 2 3 4 5 6 7 8
bootstrap carousel by WOWSlider.com v8.6
 

Мають на військовій кафедрі й інші припаси: бронежилети, каски, протигази та аптечки. Усе це, ясна річ, тримають за залізними ґратами і видають студентам лише на час занять.

На складі

Окремої уваги заслуговує тир. Тут встановлена мультимедійна дошка, яка реагує на тренувальну зброю. А цілити по «живих» мішенях з автомата, кулемета чи пістолета курсанти можуть завдяки сучасним технологіям наче в грі: стріляють по терористах в околицях Донецького аеропорту.

У тирі
У тирі
У тирі

Навчання на кафедрі відбувається методом одного військового дня, адже в інші дні студенти мають заняття на своїх факультетах. Тож якщо завітати сюди у п’ятницю під час занять, у коридорі обов’язково побачите чергового, а коли пощастить, потрапите ще й на шикування.

У тирі

Після навчання випускники складуть Військову присягу на вірність народу України й здобудуть звання молодшого лейтенанта запасу, що додатково дає їм можливість працевлаштуватися в силових структурах – СБУ, МВС, прикордонних військах – чи продовжити військову службу при військкоматі.

Ксенія Шокіна
Зблизька | 11.02.17 | Додав VIP | 694 | 5.0/2
Теги: офіцери запасу, Тир, військова кафедра

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики