Неділя, 26.01.20, 22:13 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

В УжНУ шукали шляхи подолання стереотипів про ромів

«Ромські студії: досвід країн Центрально-Східної Європи та перспективи для України» – таку назву мала міжнародна науково-практична конференція, що 11–12 листопада відбулася на базі Ужгородського університету. Захід приурочили до 90-річчя від заснування Ужгородської ромської школи № 14 Лацком Мартоном.

Мирослава Лендьел

На форумі зібралися організатори з Ужгорода (М.Горват, М.Зан, Є.Навроцька), делегації з АН України (Н.Зіневич), Молдови (І.Думініка), словацького Університету Костянтина Філософа у Нітрі (гості на чолі з Р.Росінським), представники міжнародного фонду «Відродження» (О.Жмурко та С.Пономарьов), місцевої влади (А.Салай, І.Цап, А.Штерр, Ю.Мандич), а також науковці з Києва, Чернігова, Одеси, Вінниці, студенти УжНУ.

Проректор з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел, як представник УжНУ, першою звернулася до гостей: «Ця конференція – результат активної діяльності учасників проекту, які працюють у сфері вивчення ромської проблематики й розуміють важливість налагодження діалогу всіх етнічних спільнот. Декілька років тому виникла ідея досліджувати не тільки окремі аспекти життя ромів, а поєднати їх в єдиний дисциплінарний напрям – «Ромські студії».

Михайло Зан

Мирослава Олександрівна вручила грамоти найактивнішим. Ростислав Росінський, своєю чергою, підніс дарунки зі Словаччини.

Метою конференції є обмін досвідом між учасниками з різних країн щодо подолання антиромських стереотипів, утвердження міжетнічної толерантності, підтримки та захисту ромської нацменшини у сфері надання освіти. До слова, в УжНУ навчається троє представників ромської народності (на медичному, економічному, юридичному  факультетах).

Учасники форуму

Експерти представляли доповіді про історію заснування ромської школи в Ужгороді, становище нацменшини в радянський період, культуру ромів, подолання дискримінації в освіті, важливість навчання дітей рідною мовою. Крім того, презентували архівні фотоматеріали, праці на ромську тематику, електронну виставку про ромські студії в університетах Центрально-Східної Європи.

Учасники форуму

За круглим столом на тему «Аналіз і деконструкція антиромських стереотипів у медіапросторі», який влаштували у рамках конференції, дискутували про особливості висвітлення в ЗМІ життя ромів, зокрема торкнулися карикатурного жанру, долання упереджень стосовно названої меншини.

З представлених доповідей планують сформувати й видати збірник матеріалів. Учасники також висловили побажання, щоб конференція стала стартом для впровадження досліджень на ромську тематику.

Ольга Брайлян
Наукові форуми | 12.11.16 | Додав Г_Кришiнець | 303 | 5.0/1
Теги: Ромські студії, міжнародна конференція, форум

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик