П`ятниця, 09.12.22, 22:27 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

В УжНУ відбулася Міжнародна конференція з сімейної медицини

Організаторський склад заходу солідний: президент Асоціації сімейних лікарів Закарпаття, директор НДІ сімейної медицини, декан факультету післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки УжНУ, професор І. Чопей,  ректор УжНУ В. Смоланка, почесний доктор УжНУ, професор Сілезької медичної академії (Польща) А. Сієронь, почесний доктор УжНУ, університетська клініка Магдебурга (Німеччина) проф. М. Лютке, начальник управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА В. Скрип, директор ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України» Н. Нізова, депутат Верховної Ради України VII скликання, член Координаційної ради з реформування системи охорони здоров’я Закарпатської області С. Ханенко та ін.

Боян

Розпочала конференцію справжня легенда УжНУ – чоловіча хорова капела «Боян», котра виконала гімн України та ще декілька композицій.

Іван Чопей

Відтак пленарне засідання відкрив декан факультету післядипломної та університетської освіти Іван Чопей: «Відкривши стрічку анонсів на сайті УжНУ під час підготовки нашого заходу, побачили там масу інших конференцій, зокрема міжнародного рівня, – це дуже радує. Нинішня, сподіваюся, пройде результативно, і ми зможемо разом внести свою лепту в українську медицину. Завітали вчені не тільки з України, а й з-за кордону, зокрема зі Словаччини, Естонії, інших держав. Бажаю всім нам плідно попрацювати».

Василь Губаль

Є чим пишатися закарпатським медикам, переконаний голова обласної державної адміністрації Василь Губаль: «Медична галузь має дуже хороших вчених, лікарів, але не має уваги від держави. На місцях ми намагаємося робити все, що дасть позитив нашому місту, не чекаючи вказівок згори. Радує й те, що нині тут присутні гості з сусідніх країн. Приємно, що маємо хороших сусідів, котрі справді готові допомагати, а не намагаються ґаздувати в нашій країні».

Святослав Ханенко

Побажав бути еталонними пацієнтами й чудовими лікарями член Координаційної ради з реформування системи охорони здоров’я Закарпатської області Святослав Ханенко.

Окрім того, учасники конференції мали добру нагоду поспілкуватися скайпом із випускниками медичного факультету, які працюють за кордоном. Зокрема, Лариса Добра  розповіла про рівень та роль сімейної медицини у Голландії, де вона працює лікарем. «З усіма проблемами пацієнт тут спочатку звертається до сімейного лікаря, який оглядає і при потребі скеровує людину до потрібного їй спеціаліста. Таким чином, ми економимо його час, а спеціаліст уже може більше займатися діагностикою й лікуванням», — зауважила Лариса Петрівна.

Зацікавлених - повна зала

Про медицину в Чеській Республіці розповіла також випускниця нашого університету Оксана Туряниця, яка майже 7 років працює у Празі, зокрема вона наголосила на тому, які іспити треба складати, аби дістати роботу за кордоном.

На зв’язку із США були й постійні наші партнери та колеги, сімейні лікарі у Корвалісі Марк Ремптон та Лара Гамелі, котрі вказали на кілька кроків, які варто зробити у розвитку нашої вітчизняної медицини:

  • створити кращий імідж сімейного лікаря серед громадян;
  • підняти заробітну плату, можливо, навіть ввести підвищення її за інтенсивність та якість праці;
  • запровадити страхову медицину.
Володимир Смоланка

На доцільності такої конференції зауважив і ректор університету Володимир Смоланка, підкресливши, що, навіть не перейшовши до секційних занять, усі разом почали вже говорити про впровадження реформ у первинну медицину.

Після вітань учасники заходу перейшли до секційних занять на теми «Проблеми соціально-небезпечних захворювань в Україні та світі», «Загальна практика — інтегративна дисципліна охорони здоров’я», «Засідання закарпатської асоціації сімейної медицини спільно з ревматологами області».

_x_PS1 21–22 квітня в УжНУ відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Вплив первинної медико-санітарної допомоги на поведінкові детермінанти населення з профілактики соціально небезпечних та хронічних неінфекційних захворювань в умовах державної та страхової охорони здоров’я»._x_PS2 /live/2015/04/54konffpo/verkh.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Галина Риган _x_PS11 для Медіацентру УжНУ_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Наукові форуми | 23.04.15 | Додав Путрашик | 782 | 0.0/0
Теги: міжнародна конференція, сімейна медицина

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик