Понеділок, 03.10.22, 01:14 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Обмін досвідом

В УжНУ обговорювали транскордонну систему космічного захисту від надзвичайних ситуацій

Суть проекту полягає в тому, аби створити систему моніторингу за допомогою використання супутникових технологій у режимі реального часу. Робиться це для запобігання небезпечним природним явищам, отже, зменшення ризиків для населення, а також задля захисту природних ресурсів та навколишнього середовища на досліджуваній території.

Відкривали захід виконавчий менеджер проекту, доцент кафедри диференціальних рівнянь та математичної фізики УжНУ Олександр Рейтій, заступник начальника управління зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій та транскордонного співробітництва Закарпатської  ОДА Михайло Бізіля, а також в. о. проректора з науково-педагогічної та виховної роботи УжНУ Федір Шандор. Федір Федорович, зокрема, зауважив, що проект є дуже важливим для нашого регіону, оскільки тут часто виникають надзвичайні ситуації. Завдяки його результатам з’явиться можливість попереджати про надзвичайні ситуації, отже, бути готовими до них.

Під час заходу

Як розповіла координатор проекту, доцент кафедри міського будівництва і господарства УжНУ  Наталія Каблак, для того, аби втілити проект у життя, використовують наявну на території Закарпаття мережу наземних GPS-станцій, а також національні мережі таких станцій в Угорщині, Румунії та Словаччині.

Проектом передбачено придбання 10 цифрових метеорологічних станцій, які розмістять у місцях GPS-пунктів спостереження. Після цього буде створено незалежний центр управління GPS та метеорологічними станціями, який би працював винятково для потреб створеної системи. У центрі дані будуть оброблятися за допомогою розроблених учасниками проекту новітніх методик та алгоритмів і передаватися в Національні метеорологічні центри.

Практично всі метеостанції вже закуплені, нині триває їх встановлення. УжНУ проводить заключний етап тендеру на закупівлю обладнання. Команда проекту вишу підготувала всі документи, необхідні для реєстрації астрономічної та метеорологічної організації – Інституту розвитку Карпатського регіону, яку незабаром буде створено.

Як уважають науковці, такий проект дозволить зменшити негативний вплив небезпечних природних явищ і пов’язаних з ними екологічних проблем на транскордонну територію України, Угорщини, Румунії та Словаччини. Адже такі технології передбачають запровадження інноваційного підходу до прогнозування погоди, передбачення та запобігання виникненню різного роду стихійних явищ у реальному часі.

_x_PS1 Міжнародна конференція в рамках проекту, що фінансується програмою прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна, днями відбулася в Ужгородському національному університеті. Темою заходу стала «Система космічного захисту від надзвичайних ситуацій – транскордонна система для передбачення надзвичайних природних явищ на основі використання супутникових технологій в Угорщині, Словаччині, Румунії та Україні»._x_PS2 /live/2014/10/0112kosmos/umat.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Ірина Левіна_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Обмін досвідом | 31.10.14 | Додав Lucky | 832 | 0.0/0
Теги: міжнародна конференція, космічний захист

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик