П`ятниця, 12.08.22, 06:48 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » МЦ-інтерв’ю

Уляна Михайлишин: через високу напругу у суспільстві професія психолога є просто необхідною…

Завідувач кафедри психології, кандидат психологічних наук, доцент Уляна Михайлишин переконана, що тепер, коли суспільство стало більш динамічним, дуже часто виникають напружені ситуації між людьми в колективах, родинах, країнах. Саме тому професія психолога є такою потрібною.

  • Уляно Богданівно, розкажіть про особливості професії психолога. Які плюси та мінуси цієї роботи?

– В Україні цей фах з кожним роком стає все більш популярною. Обрати професію психолога, на мою думку, означає обрати спосіб життя. І в цьому, звичайно, є свої плюси та мінуси. Як на мене, це фах творчий і дуже цікавий, потребує постійного розвитку та вдосконалення. Це досвід спілкування з різними людьми, що дає водночас змогу більше розуміти себе й власне життя.

Психологія дає багато насолоди і переживання повноти життя, дає відчути себе корисним для інших. Для мене, безсумнівно, плюсом моєї професії є постійний пошук, прагнення до духовного розвитку, зростання, наповнення. Якщо ти нічого не маєш, тобі ні́чого давати іншим людям.

Щодо труднощів – велике емоційне навантаження, постійна потреба працювати над собою і підвищувати кваліфікацію, велика відповідальність: психолог має вміти налаштовуватися на іншу людину, незважаючи на особистий стан і настрій.

На перших етапах роботи перед психологом може постати проблема, коли переживання іншого сприймаються як власні. Але з набуттям досвіду це минає. Ось так і виходить, що в улюбленій роботі мінусів практично немає.

  • Якими якостями повинна володіти людина, яка хоче обрати фах психолога?

– Насамперед – інтерес до людей, до свого внутрішнього світу, до науки, процесу дослідження, а також бажання допомогти, порадити, комунікабельність, позитивне ставлення до життя, прагнення зробити інших людей щасливими.

Психолог повинен вміти «вживатися» у внутрішній світ людини, встановлювати контакт із нею. Але передусім фахівець із психології має любити людей. Це найголовніша умова, за якої він зможе стати професіоналом, до якого люди звертатимуться по допомогу, довірятимуть свої найпотаємніші думки, все те, що їх турбує.

Фахівець-психолог – це людина, яка вміє слухати, а головне – чути й переконувати інших, підтримувати розмову й висловлювати подяку, взаємодіяти з людьми, які перебувають у різних психологічних станах. І, зрозуміло, справжню користь може принести спеціаліст, який здобув якісну професійну освіту.

  • Тож фахівців яких освітньо-кваліфікаційних рівнів випускає кафедра?

– Кафедра забезпечує підготовку фахівців за двома напрямками: психологія та практична психологія за кваліфікаційними рівнями:

бакалавр – з нормативним терміном навчання 4 роки (8 семестрів), кваліфікація «Бакалавр психології»;

бакалавр – з нормативним терміном навчання 4 роки (8 семестрів), кваліфікація «Бакалавр  з практичної психології»;

спеціаліст – з нормативним терміном навчання 1 рік (2 семестри), кваліфікація «Спеціаліст з практичної психології»;

магістр – з нормативним терміном навчання 1, 5 роки (3 семестри), кваліфікація «Магістр психології»;

  • А що входить у зміст професійної підготовки майбутніх психологів?

– Щоб стати висококваліфікованими психологами, студенти університету опановують весь необхідний спектр дисциплін – від предметів природничо-гуманітарного циклу (історія та культура України, політологія, анатомія і еволюція нервової системи людини, психофізіологія, педагогіка, правознавство, філософія, соціологія та інші) до дисциплін загальнопрофесійної та практичної підготовки (загальна психологія, експериментальна психологія, соціальна психологія, вікова психологія, педагогічна психологія, психодіагностика, юридична психологія, методика викладання психології та ін.).

Важливі фундаментальні знання психологічної теорії мають бути підкріплені відповідними практичними навичками. Тому викладачі кафедри психології організовують для студентів різноманітні семінари, практичні заняття, комунікативні тренінги, тестування, ділові та рольові ігри.

  • Чи існує можливість проходження практики студентами-психологами?

– Так, звичайно. Базами для проведення практики є найрізноманітніші заклади, установи та організації, де працює психолог-практик (школи, гімназії, ліцеї, коледжі, дошкільні дитячі установи, соціальні-психологічні служби для молоді, державні та приватні підприємства, установи та фірми, медичні установи, тощо).

На 1-му курсі передбачена навчально-ознайомча практика, на 3-му – психодіагностична, на 4-му курсі студенти проходить виробничу практику.

  • А в яких установах можна працювати, маючи диплом психолога?

– Психологи мають великий попит в найрізноманітніших сферах: освітні установи, медичні заклади, правоохоронні органи, управління персоналом і кадровий менеджмент, маркетинг і реклама. А ще психологи можуть працювати в спеціальних установах, де надають психологічну допомогу населенню Можна спробувати знайти себе в бізнесі та політиці (ведення переговорів, піар). І це ще далеко не весь перелік!

  • Що б Ви порадили випускниками шкіл, які мріють стати психологами?

– Хочу ще раз підкреслити, що професія психолога дає можливість оволодіти навичками спілкування, ефективними техніками знайомства з людьми, способами врегулювання конфліктів та іншими знаннями, які можуть стати в пригоді не тільки в роботі, а й в особистому житті.

Сьогодні дуже цінується той, хто вміє комунікувати з людьми. І цього можна навчитися! Ваш вибір залежить тільки від вас!

_x_PS1 Нині багато професій стають все більш актуальними та запитуваними на ринку праці. До таких належить і спеціальність психолога, яку можна опанувати і в Ужгородському національному університеті._x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 /live/2015/10/23myhajlyshyn/PA018632.jpg_x_PS6 Уляна Михайлишин_x_PS7 300_x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Галина Риган_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19МЦ-інтерв’ю | 08.10.15 | Додав Шумицька | 1149 | 4.0/2
Теги: кафедри психології УжНУ, професія психолога, Уляна Михайлишин:

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики