Субота, 23.10.21, 18:22 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » МЦ-інтерв’ю

Ярослав Лазур: «Я б рекомендував студентам опановувати і французьку теж…»
Професор Ярослав Лазур
Цьогоріч однією з помітних подій у сфері вищої освіти краю стало створення факультету європейського права та правознавства в УжНУ. Факультет налічуватиме 4 кафедри і здійснюватиме підготовку кадрів за спеціальностями «міжнародне право» та «правознавство». Детальніше про цю університетську новацію ми розпитали у виконувача обов’язків декана новоутвореного факультету професора Ярослава Лазура.

• Ярославе Володимировичу, як виникла ідея створення факультету?

Ідея підготовки юристів, які б спеціалізувалися на праві зарубіжних країн, уже давно витала в стінах нашого вишу. Це й не дивно, адже Закарпаття межує з чотирма європейськими державами, а в судовій та правозастосовній практиці України роль європейського та міжнародного права за останній час значно зросла. Вважаю, що нашій державі варто орієнтуватися на Європу: рано чи пізно ми все-таки вступимо до ЄС, а це обумовлює об’єктивну необхідність підготовки висококваліфікованих фахівців з юридичних дисциплін.
  • Приєднання ЗакДУ до УжНУ якось стимулювало процес створення нового факультету?
- Безумовно. Закарпатський державний університет мав значні надбання у галузі юридичної освіти: матеріальну база, міжнародні контакти і, звичайно ж, колектив, який там працював. Ми намагатимемося зберегти всі ці позитивні моменти, а, поєднавши їх із тими напрацюваннями, які є в УжНУ, зробимо все можливе, аби успішно реалізувати цей проект.
  • Яку спеціальність здобуватимуть випускники вашого факультету і чи планується його розширення?
- Так, у наших планах є створення ще однієї кафедри. Наразі їх чотири: адміністративного, фінансового, інформаційного та європейського публічного права; кримінально-правових дисциплін та міжнародного кримінального права; державно-правових дисциплін та права Європейського Союзу та міжнародного права.
Що ж до спеціальностей, то наші студенти здобуватимуть диплом «правознавця», як і випускники інших юридичних факультетів чи вишів. Однак навчання на нашому факультеті, виходячи з його назви, вирізнятиметься тим, що ми створюватимемо умови для поглибленого вивчення європейського права. І про це буде відзначено у додатку до диплома.
  • Які іноземні мови опановуватимуть студенти на вашому факультеті?
- Звісно, що вивченню іноземних мов на факультеті приділятиметься велика увага. Для вивчення пропонується англійська та німецька мови. Проте я б рекомендував студентам (і ми створимо відповідні умови) освоювати і французьку, оскільки дуже мало спеціалістів нею володіють, а вона ж уважається однією з офіційних мов ЄС.
  • Які перспективи співпраці факультету із закордонними університетами?
- Уже зараз ми активно працюємо у цьому напрямку і налагоджуємо контакти із колегами із зарубіжних країн. У розробці програма, за якою наші студенти проведуть семестрове навчання в університетах Мішкольця та Дебрецена. Таким чином студенти інтегруються у тамтешній навчальний процес та ознайомляться з особливостями законодавства зарубіжних країн просто на місці. Європейське право є об’єднувальним фактором для всіх національно-правових систем. Завдяки практиці за кордоном студенту буде легше потім навчатися. Це дуже перспективний напрямок, який ефективно функціонує у Європі. Україна повинна долучитися до цього процесу, особливо це стосується Закарпаття.
  • Тобто студент може мати подвійний диплом?
- Програми подвійних дипломів у Європі успішно функціонують. Деякі наші вузи також уже цим займаються. Ми будемо формувати спільні магістерські програми у рамках європейського права. У перспективі зможемо говорити про вступ наших студентів до магістратури за кордоном та отримання двох дипломів.

Галина Риган, Марія Чаварга,
студентки відділення журналістики УжНУМЦ-інтерв’ю | 16.07.13 | Додав VIP | 1322 | 0.0/0
Теги: Ярослав Лазур, юрфак

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій

«  Липень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики