Неділя, 02.10.22, 00:57 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Історики УжНУ за круглим столом говорили про відомі і невідомі факти доколумбових зв’язків між Старим і Новим світом

Перший доповідач, студент ІІІ курсу Микола Фешко, торкнувся проблематики античних зв’язків між Європою та Америкою та їх достовірності. Зокрема, було згадано про теорії можливих відвідин Нового світу фінікійськими та давньоримськими мандрівники.

 

Другокурсник Олександр Орос поінформував про відкриття вікінгами-мореплавцями американського континенту на початку минулого тисячоліття та заснування ними поселень на берегах сучасної Канади. Доповідач також згадав про шлях норманів з Європи в Америку, що став своєрідним мостом, щоправда, ненадовго, між двома світами: Скандинавією, з одного боку, Ісландією та Гренландією у центрі та молодими колоніями вікінгів, які, проіснувавши зовсім недовго, залишили слід в історії та фольклористиці й відомі як Вінланд, Хеллуланд та Маркланд.

Не забули присутні молоді науковці й про теорію відкриття Америки китайськими мореплавцями, зокрема, адміралом Чженом Хе у XV столітті. Про його подорожі доповідав третьокурсник Євген Туряниця. Він дав доволі докладний аналіз можливої подорожі китайського флоту до Нового світу, взявши за основу історичні дані про аналогічні за масштабами плавання до країн Східної Африки та Південної Азії, а також навів факти про можливості морської техніки епохи династії Мін, зіставивши розміри китайських та європейських кораблів, не забувши при цьому згадати й про досягнення навігації.

Про легендарні відвідини американського континенту до його офіційного відкриття розповів студент ІІІ курсу, голова Наукового товариства студентів та аспірантів УжНУ Михайло Рекрутяк. Зокрема, було згадано про Святого Бредана та його подорожі в пошуках раю і нічим не підтверджену легенду про валійського принца Мадога ап Оуайна Гвідена та його подорожі на Захід. Говорив доповідач також про Генрі Сінклера, шотландського адмірала та графа Оркнейського, що жив у XIV столітті, султана Малі Абубакара І, а також про схожі риси археологічних культур сучасного Еквадору та японських островів.

 

Про міфічні зв’язки з Америкою, зокрема про теорії існування в минулому континенту Му (Лемурія), про Атлантиду доповідав студент ІІІ курсу Василь Мигович. Він також згадав про мормонів та їхню версію американської доколумбової історії, що має тільки релігійний аспект і категорично відкидається науковцями.

Своєрідним підсумком роботи круглого столу стала доповідь третьокурсниці Лілії Василечко, яка розповіла про Тура Хейєрдала, його подорожі через Тихий та Атлантичний океани на плотах з базальтових колод, парірусу, очерету. Доповідачка наголосила: «Тур Хейєрдал вперше на практиці довів, що зв’язки в минулому між найбільш розвиненими цивілізаціями Старого та Нового світу могли існувати».

На завершення присутні подякували модератору заходу, старшому викладачу кафедри нової і новітньої історії та історіографії Олегу Сліпецькому за підтримку розвитку студентського наукового життя на історичному факультеті УжНУ.

_x_PS1 Нещодавно на історичному факультеті УжНУ члени Наукового товариства студентів та аспірантів УжНУ організували круглий стіл «Доколумбові зв’язки між Старим і Новим світом: відомі і невідомі факти». Модератором заходу став старший викладач кафедри нової і новітньої історії та історіографії Олег Сліпецький. Влаштували засідання в археологічному музеї імені Едуарда Балагурі._x_PS2 /live/2015/11/58kolumb/verkh.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 За інформацією голови НТСА УжНУ Михайла Рекрутяка_x_PS11 та голови НТСА істфаку Лілії Василечко._x_PS12 Фото Даніелли Касич та Олександра Кедюлича_x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Теорія і практика | 20.11.15 | Додав Г_Кришiнець | 1042 | 5.0/1
Теги: НТСА УжНУ, Історичний факультет, круглий стіл

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик