Понеділок, 24.01.22, 02:36 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Степан Поп: «Треба готувати насамперед тих фахівців, потребу в яких відчуває суспільство»
Іван Калинич

Зі вступним словом виступив завідувач кафедри Іван Калинич, який ознайомив присутніх з історією порівняно молодого факультету, розповів про його здобутки, поділився планами на майбутнє, розповів про зміни, які очікують на структурний підрозділ вишу.

Степан Поп

Перейняв естафету й продовжив бесіду, розповідаючи докладніше про нововведення, декан геофаку Степан Поп. «Ми пишаємося нашими випускниками. Постійно стараємося налагоджувати контакти з підприємствами та виробництвами задля плідної співпраці. Наш факультет потребує уточнення назви: він не просто географічний, а географо-природничий. Плануємо створити напрям підготовки фахівців з оцінки майна, оскільки в цьому є потреба.

Маємо також намір запровадити півторарічну магістратуру – теоретичну частину вивчатимуть два семестри, ще протягом півроку демонструватимуть свої навички. Хочемо спробувати дистанційну форму навчання з використанням новітніх технологій, проводити відеолекції.

Вважаю, що основними чинниками успіху є три складові: кадри, які викладають, контингент, який навчають, й матеріальне забезпечення. Наші студенти дістають величезний багаж знань як теоретичних, так і практичних зі своїх спеціальностей. Крім того, здобувають педагогічну практику, тому можуть стати чудовими вчителями. Ми даємо студентам базис, потрібний для реалізації та самоствердження в житті», – зауважив Степан Степанович.

Відтак перейшли до дискусії, порушуючи різноманітні питання, що стосуються наукової діяльності, практики та працевлаштування студентів і випускників.

Василь Попович

«Головною проблемою нині є небажання працювати. Наш інститут потребує, до прикладу, кваліфікованих геодезистів і ґрунтознавців. На жаль, справжніх фахівців, обізнаних у своїй справі, дуже мало. Новий етап розвитку суспільства ставить свої вимоги, а мобільних молодих спеціалістів не вистачає. Направляти людей у Львів або Київ на курси – дорого. Хочеться, аби студенти зосереджували увагу на практичних заняттях й надавали їм якомога більше часу. Приходили до нас на практику й справді виконували ті завдання, а не просто просили підписати щоденник», – прокоментував Василь Попович.

Врешті дійшли спільної думки: студентам конче потрібна практика, бо ніяка теорія без неї неможлива. Проходження практики і написання дипломних робіт лише тоді матиме справжню вартість, коли відбуватиметься у виробничих умовах, тобто на підприємствах, куди в майбутньому працевлаштовуються випускники.

Аби набути певного досвіду, слід брати участь у ґрантах, заходах обласного масштабу, виявляти себе, вчитися й не боятися поразок.

_x_PS1 23 вересня на географічному факультеті УжНУ відбувся круглий стіл, за яким випускники кафедри землевпорядкування та кадастру зустрілися з потенційними роботодавцями. Серед запрошених гостей – директор ДП «Закарпатгеодезцентр» Іван Проданець, директор ДП «Закарпатського науково-дослідного проектного інституту землеустрою» Василь Попович, в.о. начальника головного управління земельних ресурсів у Закарпатській області Володимир Токар._x_PS2 http://mediacenter.uz.ua/live/2014/09/69heo/troe.jpg_x_PS3 Гості круглого столу_x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Оксана Пітра_x_PS11 для Медіацентру УжНУ_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Теорія і практика | 25.09.14 | Додав Шумицька | 1063 | 0.0/0
Теги: круглий стіл, Геофак

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик