Понеділок, 08.08.22, 07:31 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » МЦ-інтерв’ю

Василь Кепич: «Треба ліквідувати причину, потім – наслідки»
  • Торік університет профінансував кілька значних ремонтів, серед яких і санвузли в гуртожитку № 2. Що зроблено в студмістечку від початку цього, 2016, року?

– Відповідно до спільного проекту Національного банку Угорщини та Ужгородського національного університету відремонтовано шостий житловий поверх у гуртожитку № 4 (сторона А). Хочу наголосити, що в нових блоках живуть громадяни України – переважно студенти гуманітарно-природничого факультету, факультету міжнародних відносин, а також студенти інших факультетів: інженерно-технічного, інформаційних технологій, міжнародної політики, менеджменту та бізнесу. На цей капітальний ремонт виш виділив мільйон 300 тисяч гривень. Також відбуваються поточні ремонти, зокрема заміна аварійних стояків.

  • Що заплановано на цей рік у Студмістечку УжНУ?

– По-перше, це капітальний ремонт п’ятого поверху гуртожитку № 4, сторони А, тобто під щойно відремонтованим. По-друге, замінимо п’ять стояків по всій висоті шести поверхів над книгосховищем. Це приблизно ще 50 блоків, де вже не буде проблем з протіканням труб та подібних аварій. По-третє, поставимо надсучасний модуль між гуртожитками № 1, 2, 3. Він буде забезпечувати ці корпуси гарячою водою і теплом. Це буде власність університету, бо досі ці гуртожитки обслуговуються приватною котельнею.

Ми запланували більше робіт – заміну водостічних мереж усіх чотирьох гуртожитків, капітальний ремонт даху та водомереж п’ятого гуртожитку, всіх вікон місць загального користування тощо. Але мусимо розуміти, що бюджет університету, який розташовується в 55 корпусах-об’єктах, з яких лише 5 – це будівлі гуртожитку, не безрозмірний. Тому лише ці три великі проекти будуть профінансовані.

Виявляється, що з року здачі корпусу гуртожитку № 4 (а це 1974 рік) капітальний ремонт не робився, не замінювалися водо-, електромережі, стічні труби тощо.Через це маємо аварії, маємо мокрі стіни й грибки в кімнатах, коридорах. Навіть побілки та косметичні ремонти тут малоефективні. Треба ліквідувати причину, потім – наслідки.

  • Це плани щодо капітальному ремонту, а як із поточними роботами?

– Вже закупили будматеріалів для поточного ремонту на суму понад сім тисяч гривень. Крім цього, куплено на 12 тис. грн дрібних деталей – вмикачі, лампочки, замки, дверні ручки тощо. Додатково також виділено 20 тисяч на заміну аварійного стояка, зрушеного під час капітального ремонту шостого поверху, тому й затопило комендантську та деякі інші кімнати.

  • Яка ситуація із дисципліною та порядком у студмістечку? Чи висиляєте за грубі порушення?

– Попереджень менше не стало, але ситуація трохи покращилася. Мусите розуміти: у гуртожитках проживає понад три тисячі студентів. Менше нищать майно, трохи вихованіші стали. Проте як палили, так і палять, хоч це категорично заборонено на території студмістечка. Постійно наголошую, що курити в корпусі заборонено. До речі, маємо показовий приклад, коли нещодавно від недопалка загорілася кухня. Традиційно за порушення – догана, попередження про виселення, виселення. Також залучаємо до громадських робіт у перших двох випадках. Із вересня вже виселено 28 студентів. Це стало уроком для сусідів: стали боятися виселення. тож готові йти на громадські роботи.

  • Відомо, що далі ледачі студенти викидають сміття із вікон. Чи не плануєте через це внести зміни до положення про студмістечко й таких студентів відразу виселяти?

– І так багато виселяємо. Карати за сміття з вікон треба, але поки вносити зміни до положення не будемо. Якщо два рази зловлю під час куріння – виселяю. Більше 450 студентів вже мають догани чи попередження про виселення. З них 130 внесені до списку непоселення на наступний навчальний рік. Ще понад 130 рекомендовані на непоселення, тож їх долю вирішать на факультетах вже у серпні.

  • Чи думаєте вже про наступне поселення? Будуть якісь зміни?

– Загалом змін у процедурі не буде. Не можемо поселити людей. доки не побачать кімнату. Не можна продавати кота в мішку: я знаю, що там не єврокімнати. А платити за проживання будуть лише після того, як побачать житло. Всі мусять розуміти дві речі. Перше – не можна відразу зробити ремонт в усіх кімнатах, бо це мільярди. Друге – всіх неможливо поселити, бо в час здачі останнього корпусу гуртожитку в університеті було сім факультетів, а тепер 21. Я зацікавлений у тому, щоб студенти жили добре.

_x_PS1 Тема гуртожитку час від часу привертає увагу широкої громадськості: багатьом цікаво, як живеться в студмістечку УжНУ, що там змінюється. Про це та про плани щодо ремонтів розповів директор студмістечка Василь Кепич_x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 /live/2015/08/03kepych/DSC07903.jpg_x_PS5 _x_PS6 Василь Кепич_x_PS7 45%_x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Розмовляла Іванка Когутич_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19МЦ-інтерв’ю | 16.03.16 | Додав Lucky | 1043 | 0.0/0

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

1
avatar
1 Poroshovo \ IP: 213.174.21.35 • 17:08, 19.05.16
Доброго дня, як з Вами можна зв'язатися?

Живу в гуртожитку №4, вже четвертий рік. Ремонту за 4 роки не було. В кімнаті плісінь, і з стелі капає вода... Хочемо поселитися (не тільки я) в інший блок з вересня 2016 року, в блок який є наді мною. але завідувач погрозливо сказала, що буде там поселяти дівчат. Там зараз живе мій друг який зробив там невеличкий ремонт і він не проти щоб я там жив після нього!
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики