Четвер, 20.01.22, 22:43 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » МЦ-інтерв’ю

Ресурсний центр зі сталого розвитку УжНУ: ідеї, мета та можливості

Медіацентр УжНУ поспілкувався з директором Центру, аби дізнатися про специфіку діяльності цієї структури.

  • Ганно Ігорівно, розкажіть, будь ласка, чим цікавий Центр сталого розвитку УжНУ для наших студентів та викладачів?

– Центр сталого розвитку УжНУ  це структурна частина нашого університету, що працює на громадських засадах, об’єднуючи тих студентів та викладачів різних факультетів, які розуміють сутність підходу сталого розвитку суспільства та готові брати участь у його впровадженні.

Мета діяльності Ресурсного центру  сприяння реалізації міжнародних програм та сталому регіональному розвитку, а також активізація науково-дослідної діяльності ВНЗ у цій сфері. Основними нашими завданнями є поширення принципів сталого розвитку і кращих методик регіонального та місцевого розвитку; обговорення нових концептуальних теорій сталого розвитку суспільства, його основних характеристик та структурних елементів; сприяння самостійній науково-дослідній діяльності вишу в цій сфері.

Крім цього, під час різних заходів відбувається обговорення нових теорій та методик аналізу основних показників сталого розвитку регіону. Ми отримуємо нові знанння, постановки, вирішення та практичну реалізацію актуальних проблем цієї сфери і тих напрямів, що розвиваються на межі споріднених наук та міждисциплінарних зв’язків.

  • Як виникла ідея створити такий Центр?

 Поява цієї структури зумовлена кількома важливими чинниками. По-перше, з огляду на необхідність впровадження концепції сталого розвитку та виходячи з розуміння трьох основних її точок зору: економічної, соціальної та екологічної, які треба розвивати на рівні держави, області та окремо взятого населеного пункту чи навіть інституції. Крім того, структуру створили з метою поширити цей підхід серед студентської молоді за підтримки спільного Проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» (далі – Проект МРГ), який успішно працює в Україні, зокрема в нашій області вже з 2007 року.

  • Чим займається Центр сталого розвитку?

 Основними напрямками діяльності Ресурсного центру є здійснення просвітницької діяльності шляхом реалізації проектів та проведення тренінгів, семінарів та інших заходів, спрямованих на розробку, планів, програм і пропозицій щодо розвитку соціальної, економічної і структурної перебудови регіону.

Ми організовуємо зустрічі з провідними вченими, публічні науково-комунікативні заходи, які мають на меті поширення наукового світогляду, посилення науково-дослідної роботи у сфері сталого регіонального розвитку. Проводимо також конференції, круглі столи, навчальні та навчально-методичні семінари, інші форми організації науково-дослідної роботи з проблематики сталого розвитку.

  • За ці кілька місяців роботи чи маєте якісь результати?

 Найпершим нашим заходом були зустрічі з громадами Ужгородського району, під час яких студенти мали змогу ознайомитися з Проектом, про який згадувала. У контексті цього хочу навести показовий приклад: студент 4 курсу спеціальності «Політологія» після участі в ознайомчій поїздці, почувши про підготовку громади до реалізації заходів у рамках Проекту МРГ у своєму селі, маючи вже певний досвід такої роботи, ввійшов до ініціативної групи та очолив громадську організацію. Тобто цей приклад свідчить про те, що головний акцент ми робимо на практичній реалізації здобутих знань і навичок.

За менше ніж півроку ми долучилися до організації міжнародної конференції «Мобільність освіти, інноваційна культура та соціальна відповідальність як ресурси конкурентоспроможності європейських університетів» в УжНУ; організували шкільні та загальноуніверситетські дебати з проблематики сталого розвитку, ініціювали проведення міжрегіональних дебатів 14-16 травня 2015 року серед вишів-партнерів ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» на базі УжНУ. Також було оголошено конкурс наукових робіт студентів з цієї проблематики. Роботи переможців будуть опубліковані, а їх автори мали можливість взяти участь у літній школі «Сталий розвиток за участі громад» в Затоці, де вони поєднали відпочинок з науковою працею.

  • Які плани маєте на майбутнє?

 Уже з вересня плануємо проводити навчання на базі нашого Центру для студентів, які цікавляться цією тематикою. Це буде цикл тренінгів, після яких кожен отримає сертифікат. Маємо надію, що таке навчання збагатить студентів новими знаннями та практичними навичками. Крім цього, аби краще розуміти проблему зсередини, й надалі організовуватимемо поїздки в громади для студентів та викладачів.

Сподіваємося, що з нового навчального року більше студентів писатиме наукові роботи з проблематики сталого розвитку та долучатиметься до заходів Центру, адже база для цього у нас є.

_x_PS1 Рішенням Вченої ради 24 березня цього року в УжНУ створено Ресурсний центр зі сталого розвитку. Його керівником призначили доцента кафедри політології та державного управління, кандидата політичних наук Ганну Мелеганич._x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 /live/2015/meleganich_golovna.jpg_x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 250_x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Василь Третяк_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19МЦ-інтерв’ю | 15.07.15 | Додав Lucky | 686 | 0.0/0

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики