Середа, 26.01.22, 21:10 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » МЦ-інтерв’ю

Один з наймолодших, у складі якого одна з найстарших

  • Як починалася ваша історія?
- Факультет був створений відповідно до міждержавної угоди між Україною та Угорщиною: Угорщина взяла на себе фінансове забезпечення, Україна – навчання угорської національної меншини рідною мовою. Процес почався 2005 року і тривав до кінця 2008. Відтоді почалося повноцінне життя факультету. Ми і далі розвиваємося: відкриваємо нові спеціальності, вдосконалюємо навчально-методичну базу, зміцнюємо матеріально-технічну і т. д.

Але ми не утворилися з нічого. Фундаментом стали три кафедри. Перша – угорської філології, яка функціонує вже 50 років, друга – історія Угорщини (8 років). І третя – кафедра фізики та математики. На базі їхнього об’єднання і утворився наш факультет. Цього року 58 студентів стали його першими випускниками.
  • Навчання на факультеті ведеться тільки угорською мовою?
- Ні. Угорською лише фахові дисципліни. В основному на першому курсі. Нам важливо, аби студенти, закінчивши факультет, належно володіли й українською.
  • На факультеті навчаються студенти переважно з угорськомовного середовища. Чи мають таку змогу студенти, які не володіють угорською?
- Ну, спробувати може. Хоча мені складно уявити, як вони будуть навчатися. У будь-якому разі хоча б на побутовому рівні угорською володіти потрібно. Варто розуміти таке: ми готуємо не просто фахівця-фізика чи історика, а угорськомовного фізика, математика тощо. Ми організовуємо поїздки. Часто якраз в Угорщину: фізики їдуть на атомну електростанцію, математики – в Інститут кібернетики (Будапешт), історики – в музеї Будапешта та парламент Угорщини. У нас багато міжнародних програм. А без мови нічого не вийде.
  • Часто є випадки, коли угорськомовні студенти не володіють українською навіть на побутовому рівні. Як їм живеться в університеті?
- Такі випадки є. Для коригування такої ситуації з першого до четвертого курсу ми ввели додаткові години для вивчення української мови. Адже під час захисту бакалаврських робіт студент має захистити диплом українською мовою. І це діє. Перші курсові захищаються важко, а вже дипломні завжди проходять на ура.
  • У будь-якому разі на вашому факультеті – симбіоз двох двох різних культури. Як удається об’єднувати традиції, звичаї під час відпочинку?
- Крім загальноуніверситетських заходів, у нас завжди святкують День першокурсника. Але не так, як це звикли робити інші факультети. Наші студенти їдуть у ліс на 3-4 дні. Такий собі табір. Безперечно, ми святкуємо й національні свята – як України, так і Угорщини. Тобто розмаїття святкувань більше, аніж на інших факультетах. Окрім цього, ми часто практикуємо поїздки до Києва, Львова, територіально близьких до нас міст Угорщини.
  • Які плани на майбутнє?
- Вдосконалити матеріально-технічну базу, купити нову фізичну лабораторію, комп’ютерні класи. Це з одного боку. З іншого – відкривати нові спеціальності. Наразі маємо 4: фізика, математика, угорська філологія, історія. Цього року плануємо відкрити ще міжнародні відносини.
  • Що ж чекає студента, який обрав саме ваш факультет?
- Такі можливості, як у нас зараз, має мало хто на Закарпатті. По-перше: ти вчишся рідною мовою, вивчаєш державну на належному рівні, отримуєш стажування за кордоном. Практично від 1-го до 6-ти місяців. Крім того, береш участь у грантових програмах, де можна отримати додаткову стипендію. І найголовніше – є можливість отримати два дипломи: УжНУ і найбільш рейтингового університету центральної Європи – Будапештського. Після закінчення бакалавратури у нас студент може вступати до магістратури в Будапешті, де після закінчення й отримує обидва дипломи. _x_Polus1 Гуманітарно-природничий факультет з угорською мовою навчання – один із наймолодших в УжНУ. Цього року відбувся перший випуск його студентів. Ми вирішили поцікавитися, як розвивається цей структурний підрозділ, що планує, чим живуть його студенти, у декана – Олександра Оттовича Шпеника._x_Polus2 _x_Polus3 _x_Polus4 _x_Polus5 http://mediacenter.uz.ua/live/2013/08/shpenyk.jpg_x_Polus6 Олександр Оттович Шпеник_x_Polus7 290_x_Polus8 _x_Polus9МЦ-інтерв’ю | 09.08.13 | Додав VIP | 662 | 0.0/0

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики