Середа, 01.02.23, 18:33 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » МЦ-інтерв’ю

Владика Ніл: «Важливо завжди залишатися собою й ніколи не соромитися своїх переконань, коли вони добрі»
  • Владико, почався Великий Піст…
– Так, це час великого подвигу. Ця дефініція є дуже важливою. У час Чотиридесятниці ми повинні якось особливо вплинути на свій душевний стан. Постаратися передусім шукати свого очищення. Очищення як душевного, так і тілесного. Кажемо, що в часі посту важливо дотримуватися глибокого молитовного життя, якнайкращого стримування у їжі. Звичайно, як кому дозволяє здоров’я. Є ще одна річ, до якої закликає церква – це милостиня. Думаю, що гарно сказав святий апостол Яків: «Милостиня покриває багато гріхів».
  • Чим маємо жити у цей особливо благодатний період?
– Є слова, які я завжди тримаю у своєму серці, їх нам промовляє святе Євангеліє, та й люди їх добре знають: «Не те, що входить до уст людини, оскверняє її, але те, що виходить з уст людини!». Із нашого серця виходять погані слова, злість, жадоба… Важливо стежити за своєю поведінкою: що виходить із моїх уст, коли спілкуюся з іншими? Лише постійна критика, нарікання на інших... А чи виходить іноді добре слово, комплімент для тих, хто біля мене? Ми живемо у суспільстві, де не раз бачимо, що навіть за добро, яке роблять інші люди, вони піддаються критиці. Треба чути своє серце, щоб виходило добре слово співчуття.
  • Це те, чим живе сьогодні Майдан...
– Бачите, за час Майдану ми побачили, що значить згуртованість людей. У ті дні, коли загинуло дуже багато невинних, тих, які віддали своє життя за справедливість у країні, ми побачили прекрасні добрі риси. І сьогодні люди гуртуються, допомагаючи тим, хто втратив своїх рідних. Приклад Майдану показує, наскільки людина може мати багато сердечної теплоти. Я думаю, що то гарний приклад напередодні посту. А ще до цього…
  • Важливо бути відкритими!
– Як ми критикували владу за те, що вона не виходить до людей, президента чи міністра внутрішніх справ... Вони поводилися, як ті, що закрилися в собі й не зуміли відкритися до людських прохань. Це була найбільша їх поразка. Людина не має права бути закритою до прохань чи бажань інших.
  • Як тоді чути інших, а почувши, не чекати за це винагород?
– Власне, ця справа дуже нелегка, але дуже людська. І цього навчитися можна лише використовуючи ту терапію, яку нам пропонує церква, шлях, яким ішли святі люди століттями. Цією терапією є молитва. Фундамент людської доброти і святості завжди базується на наших стосунках із Богом. Коли ми стараємося молитися й шукати Божого обличчя, Божої усмішки у молитві, то це змінює. Святі казали, що хто молиться, той буде спасенний, хто не молиться, той не може спастись. Діалог із Богом необхідний. Ми потребуємо молитви, як повітря.

Владика Ніл (Лущак)
А друге – це вміння бути стриманими насамперед у тому, чого ти дуже прагнеш, у тому, до чого штовхає твоя тілесна природа. Важливо вміти відмовити собі в тому, що ти дуже любиш. Звичайно, тримати піст важко. Кожен знає це на власному досвіді. Адже саме під час постування ми маємо змогу побачити себе справжніми: десь трішки гордими, нестримними… І думаємо, що нам справді мають дякувати за те, що ми робимо. Та це не так. Нам ніхто нічого не зобов’язаний, проте ми зобов’язані творити любов і доброту.
  • Господь сильно каратиме за вчинені гріхи?
– Ніколи не треба дивитися з цієї позиції: чи ми будемо прощені, чи ні. Тому що Євангеліє каже, що Бог – це любов і що Він – милосердний Батько. Одного акту жалю щодо своїх гріхів, але усвідомленого, вистачає, щоб змити зі своєї душі весь бруд. І Він не рахує на пальцях наші провини. Коли ми звертаємося до Нього і кажемо, що любимо, що перепрошуємо, то і сліду від гріха не залишається. Але людина мусить зробити цей крок. Крок до Нього.
  • Часто обрання дороги до Нього засуджується.
– Важливо завжди залишатися собою й ніколи не соромитися своїх переконань, коли вони добрі. Свого християнського життя не варто приховувати. Я думаю, що для тих, хто дружить із тобою, оця твоя ясність завжди буде для них знаком оклику або знаком запитання: «Чому він/вона такий/така?». Христос каже, що дуже важливо давати добрий приклад, аби ваше світло світило перед іншими людьми. Щоб вони, бачачи ваше життя, прославляли Бога.
  • Владико, як студенти мають провести Великий Піст?
– Якщо ти живеш у гуртожитку, то тут складно дотримуватися певних норм. Але важливо залишатися радісним. У піст, особливо молода людина, не має права бути сумною. Чи ти добре вчишся, чи гірше, чи маєш якісь проблеми – завжди маєш старатися бути усміхненим. Людина з добрим настроєм обов’язково випромінює Любов.

По-друге, намагатися проживати кожен день посту так, щоб нікого не образити, бути терплячим і працьовитим. Бо піст – це праця. Найважливіше – це обов’язок молитви і обов’язок навчання. Коли ти молишся, Бог дає тобі свою благодать. Коли ти вчишся – виконуєш обов’язок перед суспільством. І ще: стриманість у їжі. Наше церква вважає, що інтелектуальна праця виснажує. Тому, скажімо, у понеділок, середу, п’ятницю – строго дотримуватися, а інші дні – можна попоїсти щось і калорійніше. Стримуватися від спиртних напоїв, а від куріння утримуватися зовсім. Старатися допомагати тому, хто має на це потребу. І не давати, щоб смуток на тебе впливав.
  • Владико, можливо, хочете особисто звернутися до студентів УжНУ?
– Так, багато із них – наші вірники. Ті хлопці і дівчата з університету, що їх знаємо, – прекрасна молодь! Усі вони дають наснагу і старшим, і меншим.

Коли молода людина живе з Богом – це щось надзвичайне. Студентські роки – це період, коли ми багато помиляємося, але й здобуваємо грандіозні перемоги. Я би побажав нашим студентам, щоб вони через молитву і доброту віднайшли Божу присутність у своєму житті. _x_PS1 «Фундамент людської доброти і святості завжди базується на наших стосунках із Богом», – владика Ніл, єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької єпархії._x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 http://mediacenter.uz.ua/live/2014/03/02nil/02.jpg_x_PS6 Владика Ніл (Лущак)_x_PS7 180_x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Розмовляла Світлана Лапига_x_PS11 Фото Роберта Паппа_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19МЦ-інтерв’ю | 02.03.14 | Додав Шумицька | 1441 | 5.0/1
Теги: Владика Ніл

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики