П`ятниця, 12.08.22, 06:35 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

На юридичному факультеті обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії корупції

Перший доповідач – студент IV курсу Ярослав Маричак – торкнувся особливостей сучасної антикорупційної політики та розповів про основні новели в антикорупційному законодавстві України. Говорив, зокрема, про важливість та необхідність розслідування корупційних схем не тільки з точки зору покарання винних і забезпечення повернення коштів державі, але й для зниження рівня корупції в нашій країні до соціально терпимого, адже і злочинність, і корупцію неможливо подолати – можна лише ефективно протидіяти і тим самим знизити її рівень.

 

Третьокурсниця Неля Букатович доповідала про особливості кримінальної відповідальності за корупційні правопорушення відповідно до нового закону України «Про запобігання корупції», який є основоположним, базовим нормативно-правовим актом у системі антикорупційного законодавства.

Доповідач зазначила, що порівняно із своїм попередником – законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» – новий закон має ряд суттєвих відмінностей та важливих нововведень, які повинні сприяти створенню та впровадженню дієвих механізмів для запобігання виникненню корупції, усунення причин та умов, які її породжують. Також було наголошено, що юридична невизначеність щодо розмежування кримінальних корупційних правопорушень та злочинів у сфері службової діяльності створює підстави для досить вільного трактування перших.

Про практику боротьби з корупцією в правоохоронних структурах США та Великобританії розповів студент 3-го курсу Олександр Лошак. Він, зокрема, зазначив, що досвід цих країн може стати корисним і для України, оскільки саме там розроблено системні заходи протидії корупції в поліцейських відомствах, що дають позитивні результати.

 

Своєрідним підсумком роботи круглого столу стала доповідь третьокурсниці Ангеліни Бучак, яка зосередила увагу присутніх на питаннях удосконалення законодавства у сфері протидії корупції.

Доповідачка наголосила, що одне з головних завдань антикорупційної діяльності в Україні на сьогодні полягає у тому, щоб зробити корупцію справою ризикованою і невигідною. Збільшення ризику вчинення корупційного діяння, збільшення соціальної ціни державної служби (престиж, соціальна забезпеченість) і зменшення передумов корупції – це ті складові, які повинні бути основою антикорупційної політики. Що стосується конкретних антикорупційних заходів, основне їх завдання полягає в усуненні (нейтралізації) чинників, які виступають причинами та умовами корупційних діянь.

Засідання пройшло продуктивно, всі присутні активно долучалися до обговорення актуальних проблем.

На завершення присутні подякували модератору заходу – доценту Ярославу Ступнику – за підтримку розвитку студентського наукового життя на юридичному факультеті УжНУ.

_x_PS1 Днями на юридичному факультеті УжНУ члени наукового гуртка з кримінального права організували круглий стіл на тему «Корупція як загроза національному правопорядку». Модератором заходу став в.о. завідувача кафедри кримінально-правових дисциплін та міжнародного кримінального права УжНУ, доцент Ярослав Ступник. Засідання провели в музеї-лабораторії криміналістики._x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 /live/2015/12/92yuristi/persha.jpg_x_PS6 _x_PS7 45%_x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Ярослав Маричак,_x_PS11 студент 4 курсу юридичного факультету_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Теорія і практика | 31.12.15 | Додав Г_Кришiнець | 1502 | 0.0/0
Теги: круглий стіл, Юридичний факультет, корупція, антикорупційна діяльність

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик