Четвер, 19.09.19, 11:57 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Як ефективно провадити валютну політику – дискутували фінансисти УжНУ
Під час круглого столу

Кафедра фінансів і банківської справи економічного факультету УжНУ 6 листопада ініціювала круглий стіл «Актуальні проблеми фінансово-кредитної системи України: причини і наслідки девальвації гривні». До обговорення злободенної теми запросили не тільки науковців та студентів вишу, а й представників фінансових установ Закарпаття.

За офіційними даними НБУ, з початку року з банківської системи забрали 110 мільярдів, із них 7 мільярдів у валюті й 50 мільярдів у гривнях. Зрозуміло, що за умови такого відтоку грошей банківська система України працює складно.
 

Під час круглого столу

Проблеми реалізації валютної політики НБУ в сучасних умовах функціонування фінансово-кредитної системи України у вступному слові окреслила Віра Варцаба, завідувач кафедри фінансів і банківської справи.

«Питання, які ми сьогодні обговорюємо, є актуальними як для науковців-теоретиків, так і для практиків, та й взагалі для кожної людини. Кожен з нас так чи інакше є учасником валютного ринку та користувачем банківських продуктів. Наскільки виправданою є девальвація? Чи праві експерти, які стверджують, що дії НБУ на валютному ринку є непослідовними та неефективними? Як зняти спекулятивну складову у валютному регулюванні? І головне: що потрібно робити, аби оздоровити фінансово-кредитну систему України та повернути довіру населення? Саме так звучать першочергові запитання, на які намагаємося відповісти», – зазначила Віра Варцаба на початку засідання.

«Засідання круглого столу стосується важливої сьогодні теми – неоднозначної, дискусійної, яка вимагає полеміки як науковців, так і практиків. Окреслена проблема стосується кожного з нас.Через те, що немає однозначних відповідей на запитання, кафедра ініціювала таку дискусію теоретиків із практиками», – розповіла Тетяна Бутурлакіна, кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів і банківської справи.

Під час круглого столу

«Теоретичні засади формування валютного курсу» під час круглого столу окреслив к.е.н., доцент Степан Сембер. Про макроекономічні фактори впливу на динаміку курсу гривні в сучасних умовах розповідала к.е.н., доцент Оксана Чубарь. Спекулятивні операції на валютному ринку та їх роль у стабільному функціонуванні валют аналізував к.е.н., доц. В. Височанський.

Практичний аспект девальвації гривні оцінювали працівники фінустанов. На засідання круглого столу завітали Наталія Андреянова, провідний економіст VIP-центру Закарпатської філії ПАТ КБ «ПриватБанк», та Сергій Гондорчин, начальник відділу обслуговування фізичних осіб Ужгородської філії ПАТ «ДЕРЖАВНИЙ ЕКСПОРТНО-ІМПОРТНИЙ БАНК УКРАЇНИ».

Дискусія науковців і практиків була цікавою та плідною. Представники комерційних банків зазначили, що доводиться нелегко працювати в умовах розбалансованості валютного ринку, однак вони докладають максимум зусиль, аби задовольнити попит клієнтів на валюту й головне – зберегти свого клієнта.

Наталія Каралкіна
Теорія і практика | 08.11.14 | Додав Шумицька | 923 | 0.0/0
Теги: Фінансисти УжНУ, круглий стіл, Економічний факультет

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик