Понеділок, 21.10.19, 11:44 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » У ногу з часом

Шлях у Європу Україні показували в Ужгородському університеті угорські дипломати

У рамках тижня Європи факультет міжнародних відносин Інституту економіки і міжнародних відносин приймав гостей з Генерального консульства Угорської Республіки в Ужгороді. Захід відбувся за сприяння голови Спілки дипломатів в Ужгороді, професора Алена Панова, модерував роботу зібрання очільник Інституту Микола Палінчак.

Європа – це не просто географія, економіка чи ображчик з телебачення, а стиль життя й ментальний простір, переконаний Ален Панов, який представив гостей факультету – консулів Генерального консульства Угорської Республіки в Ужгороді Міклоша Нотта і Ласла Віду, які тривалий час працювали у європейських структурах. Студенти мали змогу послухати дипломатів, дістали також оцінку євроінтеграції сусідньої країни до ЄС.

Ален Панов

Україна – особливо важлива держава для Угорщини, тому сусіди мають намір зміцнювати свої представництва у нас. Ужгородська місія була й залишається однією з тих, де працювали поважні посли, зауважив консул Міклош Нотт. Угорщина стежить за євроінтеграцією України, готова підтримувати й ділитися досвідом. Свого часу в Угорщині не було таких партій, які б не проголосували за євроінтеграцію. Ніхто не піддавав сумніву важливість такого рішення. Міклош Нотт переконаний, що Україна теж зовсім скоро підпише й економічну частину Угоди.

Міклош Нотт

1991 року була підписана Угода про Асоціацію Угорщини з ЄС. Фактичне приєднання відбулося 1 травня 2004 року. Пройдений шлях виявився тривалим, але він того вартував. Сьогодні в Брюсселі працюють три дипломатичні місії, три угорські посли.

Консул Ласло Віда розповів студентам, що до того, як стати дипломатом, працював журналістом, спеціалізувався на темах зовнішньої політики та економіки. Переконаний: процес приєднання до ЄС дуже довгий, та важливо, аби країна скористалася усіма можливостями, які відкриваються на цьому шляху. Адже за дипломатичного підходу можна досягти чимало вигідних домовленостей, зокрема, у законодавчій сфері. Найважливіше – аби країна зуміла реалізувати свої інтереси й виграла від цього, вважає Ласло Віда. Консули зізнаються, що Угорщина також зробила чимало помилок на шляху до ЄС, які стосувалися економічних процесів, приватизації. Зате сьогодні 80 % комерційних операцій проводяться з країнами ЄС.

Ласло Віда

У процесі євроінтеграції потрібно бути готовим до всього, адже політика дуже непередбачувана, вважає Ласло Віда. Змінюється історичний контекст. В Україні нині відбувається те, чого ще півроку тому ніхто й не передбачив би. На такі ж відносно несподівані дії сьогодні готовий ЄС. Незважаючи на складність євроінтеграції й недоліки цього процесу, вступ Угорщини до ЄС має багато переваг. До прикладу, країна отримала 25 мільярдів євро, 97 % державних робіт сьогодні виконується за рахунок ЄС.

Успішними країнами у Європі є ті, котрі вміють швидко реалізовувати національні інтереси. Але до ЄС потрібно бути готовими на всіх рівнях. Дипломати переконані: відкриття Європи для українців відбувається і за сприяння Генерального консульства Угорщини в Ужгороді, візову політику якого високо оцінюють фахівці й населення загалом.

Наталія Каралкіна
У ногу з часом | 13.05.14 | Додав Lucky | 1071 | 5.0/1
Теги: Економічний факультет

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики