Головна » Усі публікації » МЦ-інтерв’ю |
Один з найпопулярніших факультетів вишу очолювати нелегко, тим більше, коли весь час перебуваєш у далеко не творчому середовищі: серед цифр, банківських операцій, систем купівлі-продажу. Факультетові економіки, який нині функціонує у складі Інституту економіки і міжнародних відносин, виповнилося 50 років. Його керівникові – Тетяні Климко – трохи більше за половину цього поважного віку. Проте економічний прагматизм цієї тендітної жінки далеко не прагматичний, нові ідеї розвитку факультету приходять до неї навіть уночі. Активна, творча, цілеспрямована, вона готова підтримувати студентів і завжди заохочує їх до роботи. Тож про зміни з часу реорганізації підрозділу, практичну складову навчального процесу, а також найближчі проекти економічного – у розмові з Тетяною Климко, деканом факультету економіки, кандидатом економічних наук, доцентом.
За характером я холерик, бурхлива, активна, тому бухгалтерський облік був для мене карою. Занурення у цифри, вираховування балансів. Пам’ятаю: всі святкують Новий рік, а я баланс складаю… Жах мене брав (Посміхається). Зовсім по-іншому сприйняла викладацьку діяльність. Це дійсно моє хобі. Як бачите, воно переросло у щось інше, і я дуже рада, що відійшла від практичної бухгалтерії. Для мене сидіти на місці просто неприпустимо. У своєму кабінеті я буваю двадцять хвилин на день: увесь час у русі. Коли сидиш цілий вечір, а в тебе не сходиться баланс на 10 копійок, то бухгалтерство видається явно не твоїм, але ця професія вчить дисципліни, зібраності.
НА ФАКУЛЬТЕТІ ЕКОНОМІКИ З НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ ПЛАНУЮТЬ ГОТУВАТИ УПРАВЛІНЦІВ ЗА МІЖНАРОДНОЮ ПРОГРАМОЮ
Я хочу, щоб було якомога більше нововведень. Із найважливіших речей, які ми зробили останнім часом, це навчання за 8 версією «1С Бухгалтерія» – програми, яка повністю відображає діяльність підприємства. З Вірою Іванівною Варцабою, завідувачем кафедри фінансів і банківської справи, у нас був симбіоз ідей щодо запрошення на лекції фахівців-практиків, які розповідають студентам про їхню професію, її практичну складову. Ми постійно проводимо круглі столи з практиками і питаємо: чого ви очікуєте від наших студентів, на що нам потрібно звернути більше уваги. Тож вони трохи корегують наші плани. У нас на факультеті високо поставлена наука. Зокрема, маємо спеціалізовані вчену раду із захисту кандидатських дисертацій. Захищено вже близько 300. Крім того, всі, хто працює на економічному факультеті, постійно проводять дослідження, публікують їх результати. За підсумками минулого року, ми єдиний факультет у виші, що мав два посібники з грифом Міністерства освіти і науки. Цього року також готуємо посібники. Крім того, маємо ідею щодо окремого видання про факультет з нагоди 50-річчя. Хочемо зібрати історичні матеріали, систематизувати їх.
І все ж таки, незважаючи на обмежену креативність нашої професії, економіст має бути творчим. Тому що треба знаходити джерела мінімізації витрат, максимізації прибутків, а це теж креатив.
Маємо також у планах відкриття магістратури зі спеціальності «страхування». Співпрацюємо зі страховими кампаніями, вийшли на рівень асоціацій, консультувалися з головою асоціації страховиків. Він сказав, що наразі жоден виш України не випускає магістрів з такої спеціальності. Тож попит буде. Ми в пошуку інших магістерських програм. Під час цієї вступної кампанії націлені експериментувати: бакалавр матиме право вступати до магістратури за іншим напрямом. Тому я хотіла би робити акцент на магістерських програмах. Ще один спільний проект буде з аудиторською спілкою Закарпаття. Наші студенти-випускники будуть складати іспити на міжнародний сертифікат практикуючого бухгалтера. Для його здобуття треба скласти три іспити, один з яких коштує близько 10 тисяч гривень. Нам обіцяють фінансування, тобто наші кращі студенти зможуть здобути цей сертифікат безкоштовно, а разом з ним і статус міжнародного бухгалтера. Транснаціональні компанії дуже потребують таких спеціалістів.
ПРАЦЕДАВЦІ ОПЛАЧУЮТЬ ВИПУСКНИКАМ ЕКОНОМІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ СТАЖУВАННЯ І ЗАПРОШУЮТЬ НА РОБОТУ
Цього року суттєво активізували наукову роботу студентів. Одну конференцію вже провели, іншу плануємо навесні. Стимулюємо студентів додатковими балами, фінансуємо їхні поїздки. Від них найголовніше – бажання. На жаль, на економічний досить часто вступають не за власним бажанням. Батьки зважають на престиж, а потім на другому-третьому курсі людина розуміє, що це не її. Таких студентів досить важко стимулювати до роботи. Нещодавно з нашим студактивом ми придумали, що будемо святкувати День студента не так, як усі, тобто не 17 листопада, а 25 січня – у День Святої Тетяни, яка є покровителькою студентів. Найімовірніше, що це буде КВН між нашими групами. Студенти знають, що до мене можна приходити з ідеями, що я їх підтримую, якщо це дійсно того вартує. Зацікавленість студентів у навчанні та їхнє майбутнє працевлаштування для мене на першому місці. Дуже сумно чути, коли працедавці говорять, що випускники не готові до роботи.
Коли ми провели зустріч із працедавцями в актовому залі, а студенти все одно не дуже охоче записувалися на стажування, у мене мало депресія не розпочалася. Потім вони все зважили, і зараз вже справи набагато кращі. 30 осіб пройшло стажування у страховій компанії «Тас». Кращих візьмуть на роботу. Зараз формуємо нову групу на стажування в «УкраСиббанк». Двоє осіб ідуть на стажування у найбільшу аудиторську фірму на Закарпатті. Вже розпочалося пожвавлення. Роботодавці дуже лояльні: приймають студентів у вільний від навчання час, погоджуються на всі умови. Я ще раз повторюю, що ми шукаємо, заохочуємо, і моя найбільша мрія – це стовідсоткове працевлаштування наших випускників, звісно, тих, хто цього бажає. Наталія Каралкіна
|
|
|
|
Теги: |
Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter! |
0 | |
Ми у Facebook
Рубрики розділу
Інші матеріали рубрики