Понеділок, 24.01.22, 02:44 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Освіта й наука – основа майбутнього економічного та політичного зростання України, впевнені наші міжнародники

Тема актуальна, адже Україна перебуває в процесі інтеграції до Європейського Союзу. Час змінювати своє життя, спосіб мислення, знаходити шляхи модернізації нашої системи освіти та наукового світу загалом. Питання економічної конкурентоспроможності держави прямо залежить від якості освітніх послуг, фаховості випускників національних ВНЗ.

Студенти 2-го курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини» жваво обговорювали здобутки та втрати Болонського процесу, переваги й недоліки нового Закону «Про вищу освіту». Такий відгук на законодавчі зміни в галузі вищої освіти – те, до чого закликав міністр Сергій Квіт під час недавнього візиту до УжНУ.

Міжнародники зійшлися на тому, що Україні слід упровадити ще багато змін для інтеграції нашої освітньої системи у європейську. ВНЗ повинні проявляти більше ентузіазму і брати на себе роль методологічних центрів-новаторів. Болонський процес в Україні гальмується передусім недостатнім фінансуванням. Ухвалення ж законопроекту «Про вищу освіту» веде нашу освіту на європейський шлях – розпочинається нова демократична, проєвропейська віха розвитку української вищої школи.

Особливо цікавим є положення про фінансову незалежність ВНЗ, необхідність виведення університетів на самофінансування, а отже, чітке написання бізнес-планів, конвертація якості освітніх послуг у фінанси, які, своєю чергою, будуть слугувати дальшому розвиткові науки.

Порушили питання і про європейську освітню програму ТЕМПУС, яка підтримує модернізацію системи вищої освіти і створює простір для співпраці в країнах – партнерах ЄС.

Торкалися також теми культурного розвитку України в контексті інтеграції в ЄС. Інтеграційний процес полягає у впровадженні європейських норм і стандартів в освіту, науку й техніку, поширенні власних культурних і науково-технічних здобутків у ЄС. Такі кроки сприятимуть підвищенню в Україні європейської культурної ідентичності та інтеграції до загальноєвропейського інтелектуально-освітнього та науково-технічного середовища.

Голова НТСА ФМВ Даяна Шеверя зауважила: «Учасники круглого столу дійшли висновку, що Україна перебуває на самому початку свого тривалого і складного шляху інтеграції до Європейського Союзу. Нам потрібно ще багато й наполегливо працювати, аби досягти того європейського рівня, якого прагнемо, жити за тими стандартами і в тих умовах».

Факультет міжнародних відносин запрошує студентів інших спеціальностей до участі в інтерактивних заходах клубу «Міжнародник» у листопаді:

  • конкурс стратегій на тему «Газова незалежність України: можливі сценарії розвитку або заміщення Україною імпортного газу: чим, як і коли» – модератор В. А. Шинкар;
  • круглий стіл на тему «Трудові ресурси України. Працездатні, зайняті, безробітні. Рівень безробіття. Причини та види безробіття. Економічне становище жінок в Україні» з нагоди Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками (25 листопада).
_x_PS1 Клуб «Міжнародник» та НТСА факультету міжнародних відносин провели 24 жовтня круглий стіл «Освіта, наука та культура України в умовах інтеграції України в європейські структури». Модератором заходу виступила викладач кафедри міжнародних економічних відносин Марина Король._x_PS2 /live/2014/10/99FMV/1.jpg_x_PS3 Під час круглого столу _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 За інформацією Антоніни Стряпко,_x_PS11 заступника декана з наукової роботи факультету міжнародних відносин_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Теорія і практика | 27.10.14 | Додав Шумицька | 978 | 5.0/1
Теги: Клуб «Міжнародник», Факультет міжнародних відносин, круглий стіл

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик