Середа, 05.10.22, 21:08 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

На ФСНі польські студенти глибше пізнавали проблематику ромів
Михайло Зан та Петро Габрин

Докладніше ознайомити гостей із темою взялися доцент кафедри політології та державного управління Михайло Зан та здобувач наукового ступеня кандидата політичних наук, заступник керівника ЗОМРО «Романі черхень» («Ромська зірка») Петро Габрин.

Лекційне заняття умовно було поділене на дві секції. У першій аудиторія дізнавалася про демографічні, соціальні, інституційні, громадсько-політичні особливості ромської нацменшини на Закарпатті. Далі ж гостям представили програму «Ромських студій в УжНУ», що є унікальною для України.

Лектори супроводжували свій текстовий матеріал і презентаціями, тож представники Вроцлавського університету могли не лише почути, а й побачити, яким є життя ромів. Вони дізналися чимало цікавого: які етнодіалектні групи ромів мешкають у нашому краї, яка їх чисельність (згідно з офіційною та реальною інформацією), скільки і які громадські організації ромів діють на Закарпатті, які патрон-клієнтні відносини є у цієї нацменшини, та чимало іншого.

Студенти з професором Олегом Белеєм

Другу частину лекції присвятили «Ромським студіям», котрі були широко презентовані на різних факультетах УжНУ торік. Ця сертифікована програма здійснює інтегрований підхід до вивчення ромської проблематики і не має таких якісно розроблених аналогів ніде в нашій державі, що становить її унікальність. Зауважимо, що і Михайло Зан, і Петро Габрин активно сприяли розробці цієї програми.

Професор Вроцлавського університету, доктор філологічних наук Олег Белей (колишній випускник українського відділення філфаку УжНУ) розповів у коментарі Медіацентру, що разом зі студентами вони подорожують уже близько тижня. Поштовхом до візиту стало бажання ближче ознайомитися з історією, культурою тутешніх мешканців. Щодо того, чим саме зацікавила польських гостей ромська тематика, професор жартує: це не може не зацікавити, адже ця громада яскраво представлена вже навіть у транспорті, яким делегація діставалася Ужгорода.

 

«Дуже цікаво побачити й почути саме від фахівців, які вивчають цю проблематику, як живе ромська спільнота, як вона інкультурована в повсякденне життя області. Тому для студентів, що вивчають україністику і все, що пов’язане з українським етносом, важливо знати й про ті народи, які контактують з українським. Адже це позначається й на мові зокрема», – наостанок зауважує пан професор.

_x_PS1 Нещодавно на факультет суспільних наук завітали гості з Польщі – студенти-магістранти та викладачі українського відділення Інституту славістики Вроцлавського університету. У рамках тижневого візиту на Закарпаття вони знайшли час відвідати УжНУ й стали, зокрема, слухачами лекцій з питань ромської етноменшини в краї, а також упровадження «Ромських студій» в університеті._x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Катерина Хижняк_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Теорія і практика | 05.05.17 | Додав Г_Кришiнець | 541 | 5.0/1
Теги: лекція, Ромські студії, вроцлавський університет, польські студенти, ФСН

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик