Вівторок, 21.09.21, 08:51 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Міжнародні контакти

Кафедра соціології й соціальної роботи націлена на міжнародну співпрацю
Факультет суспільних наук
Кафедра соціології й соціальної роботи Ужгородського національного університету з перших днів її створення є активним учасником міжнародних проектів – має вже 8 реалізованих. Більшість викладачів підрозділу пройшли стажування в зарубіжних країнах, зокрема США, Великій Британії, Бельгії, Данії, Німеччині, Угорщині, Словаччині, Словенії.

Американо-український проект «ТОUCH» є одним із найбільш тривалих і цікавих: розпочавшись 2001 року, триває й досі. Спрямований на підтримку (моральну, фізичну, матеріальну) дітей-сиріт із вадами у ментальному розвитку.

Юрій Остапець
«Щороку влітку силами його учасників організовуються літні табори для дітей певної цільової групи. Реалізація проекту сприяє підвищенню рівня загального розвитку дітей, поліпшенню психічного й фізичного здоров’я, розвитку вольової сфери, емоційної стабільності, запобігає дезадаптації та соціальній ізоляції», – коментує декан факультету суспільних наук Юрій Остапець.

Упродовж 2010–2012 років тривала робота в рамках проекту «Приятелі», який підтримував Карпатський фонд і був спрямований на допомогу дітям із обмеженими можливостями. Його метою було подолання суспільної ізоляції дітей з фізичними вадами через налагодження товариських стосунків з друзями-волонтерами.

До роботи в таких проектах залучають студентів – майбутніх соціальних працівників. Вони беруть участь у соціальних акціях, працюють волонтерами в літніх таборах, часто у складі інтернаціональних груп – разом з американськими, німецькими студентами, а також мають змогу практикуватися у Великій Британії, Угорщині, Німеччині, Туреччині.

«Так, у травні 2012 року 12 студентів факультету перебували 10 днів у німецькому місті Дармштадті, де ознайомилися з роботою соціальних закладів країни і системною підготовкою їх працівників. У липні 2013-го троє студентів відвідали Туреччину, де взяли участь у тижневій соціальній програмі, спрямованій на подолання бідності», – продовжує декан факультету.

Упродовж останніх років поглиблюється співпраця з кафедрою соціальної політики та соціальної роботи Сегедського університету, кафедрою соціальної роботи Дебреценського вишу. З останнім підписані угоди про спільні дослідження ринку праці для молоді в Україні та Угорщині.

Кафедра соціології та соціальної роботи УжНУ щорічно проводить міжнародні науково-практичні конференції й семінар за участю вчених, практичних соціальних працівників, студентів із Угорщини, США, України, матеріали яких видаються за підтримки проекту «ТОUCH».

«Минулого року відбувся науково-практичний семінар на тему «Актуальні проблеми соціальної роботи і підготовки фахівців: розвиток волонтерського руху в Україні і за рубежем». У його роботі взяло участь 6 викладачів і практичних соціальних працівників із США, 10 – з Угорщини, викладачі нашої кафедри, кафедри педагогіки і психології, практичні соціальні працівники з різних соціальних служб, студенти УжНУ та Сегедського університету», – розповів декан факультету.

Нині викладачі й студенти кафедри залучені до участі в міжнародному проекті, спрямованому на розвиток соціального здоров’я, підтримку здорового способу життя, що реалізується у рамках проекту «ТОUCH» разом із угорськими та румунськими колегами.

Світлана ЛапигаМіжнародні контакти | 23.10.13 | Додав Lucky | 1217 | 0.0/0
Теги: проект «ТОUCH», ФСН, кафедра соціології

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик