Понеділок, 18.11.19, 12:11 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Не словом, а ділом

В УжНУ діє комп’ютерний клас для незрячих
Провідний інженер технічних засобів навчання ФСН Сергій Тополянський демонструє роботу обладнання

Студенти й викладачі університету спільно з громадськими організаціями реалізували кілька проектів для людей з вадами зору. Завдяки такій співпраці Ужгород став першим містом, де з’явилася карта мовою Брайля. Торік в УжНУ відкрили комп’ютерний клас для незрячих. Спеціальна програма зручна в користуванні: все, що потрібно для роботи з нею, – базове знання клавіатури. Навчатися тут можуть усі охочі.

У відкритті туристичної мапи для незрячих людей допомогли кафедра туризму та Асоціація ковалів Закарпаття. Карта розташована в самому центрі міста. Біля стенда, виконаного ковалями, розмістили і міні-скульптуру Кафедрального собору, виготовлену Михайлом Колодком. Відтак незрячі можуть на дотик відчути його контури.

Туристична мапа для незрячих людей
Комп’ютерний клас для незрячих працює на факультеті суспільних наук. Програмне забезпечення, встановлене тут, можна копіювати, інсталювати й на інших комп’ютерах. Його безплатно встановили за сприяння ГО «Дивосвіт».

Софтвер можна «розповсюдити» на будь-яку кількість комп’ютерів, він зручний у користуванні. Все, що людина натискає на клавіатурі, озвучується. Тестувати програмне забезпечення також допомагав студент-заочник кафедри соціальної роботи Олександр Неймет, член громадської організації «Дивосвіт». З цією програмою на комп’ютері він до цього працював два роки.

Сергій Тополянський, провідний інженер технічних засобів навчання ФСН, розповідає, що для роботи з програмою для незрячих потрібні знання клавіатури. «Всі натискання клавіш озвучуються. Програма зручна у користуванні. У комплекті додана й художня література, яка також в аудіоформаті».

Комп’ютерний клас для незрячих
Нещодавно до керівництва ФСН звернулося обласне управління освіти з пропозицією підтримати співпрацю з однією зі шкіл Мукачева (йдеться передусім про використання програмного забезпечення для незрячих). «Діток із вадами зору могли би готувати в цьому класі до навчання у виші. Наразі налагоджуємо співпрацю з цією школою. Намагатимемося полегшити хоч у такий спосіб вступ до УжНУ, адже вони мають право на освіту», — розповідає професор Ірина Козубовська.

До речі, завідувач лабораторії програмного забезпечення й підтримки користувачів аналітично-обчислювального центру УжНУ Володимир Чулей незрячий від народження. Наразі він не лише самостійно їздить на роботу, а й у свої 64 опікується іншими людьми, які мають проблеми з зором.

Програмне забезпечення – спеціальне
«Для незрячих студентів було би добре, якби вони мали доступ до комп’ютерів, що мають озвучені програми, аби могли працювати з Інтернетом», – вважає Володимир Миколайович. Він готовий допомагати сліпим в освоєнні програмування. «Коли доведеться перед Господом стати, що відповім на питання, що я зробив для своїх братів-сліпих? Я відповім: нічого не зробив. Мені не по собі, бо хотів би зробити хоч щось», – коментує пан Володимир.

При вході до головного корпусу УжНУ й студентського центру дозвілля «Ювентус» за сприяння працівників кафедри соціальної роботи встановлено метроном. Наразі у виші працює й соціально-психологічна служба. З-поміж основних напрямків роботи – консультативний, просвітницький, діагностичний, корекційний, профілактичний, а також сприяння людям з обмеженими можливостями, адже допомога ніколи не буває зайвою

Наталія Каралкіна

Відео – телеканалу «Тиса 1»
Не словом, а ділом | 24.10.13 | Додав Шумицька | 2220 | 0.0/0
Теги: незрячі, ФСН

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики