Вівторок, 22.10.19, 03:56 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

На факультеті суспільних наук говорили про Тараса Шевченка під час студентської конференції
Організатори святкувань

В УжНУ тривають заходи, присвячені вшануванню пам’яті великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка.

17 березня на факультеті суспільних наук відбулася студентська наукова конференція з відзначення 200-річчя з дня народження митця на тему: «Тарас Григорович. Пророк національного відродження України».

Юрій Остапець
Організаторами наукового форуму стали директор Інституту політичної регіоналістики, професор Маріан Токар та студенти 4 курсу Станіслав Данко і Роман Кополовець.

Зі вступним словом виступив декан факультету, професор Юрій Остапець, зазначивши: «Усі твори Шевченка пронизані болем та сумом, переживаннями за долю рідної країни. Він надзвичайно талановита і велика людина, пророк, слова якого справджуються зараз. Загадка феномену поета ще досі не розкрита. Я бажаю, аби сьогоднішня конференція була плідною і дискусійною».

Наталія Шарапова
Про нелегкий життєвий шлях, який довелося пройти Тарасу Григоровичу, творчу діяльність Кобзаря, таємниці біографії поета і випробування, які випали на його долю, повідомила студентка 3-го курсу Наталія Шарапова.

Іннеса Свіц
Шевченко – геніальна особистість, яку цікавили не тільки проблеми якоїсь окремої людини, а цілого народу. Політика відігравала значне місце у житті поета, його участь у різних таємних гуртках часто давалася взнаки: переслідування, репресії, заслання. Про політичні угрупування, братства, товариства, а також думки самого Шевченка з приводу політичних систем і власне його погляди, присутні дізналися із доповіді студентки 3-го курсу Іннеси Свіци.

Відносини між Україною та Росією – явище, яке не має давності, обмежень у часі. Воно турбує нас тепер. Про місце цього складного питання у творчості Шевченка розповів студент 4-го курсу Анатолій Головка.

Галина Фенинець
Студентка 4-го курсу Галина Фенинець виступила з доповіддю «Національна ідея великого митця», наголосивши, як Шевченко ставився до питання зради народних інтересів, втрати національної гідності.

Чи не найцікавішою виявилася інформація студента 4-го курсу Івана Рудого. Він намагався заглибитися у внутрішній світ поета, розкрити психологічні аспекти творчості митця, говорив про його емоції, характер і вдачу та пояснював їх з психологічної точки зору.

Останнім виступив студент 4-го курсу Станіслав Данко, який підсумував і узагальнив усе сказане до нього та спроектував на теперішній час, бо його доповідь мала назву «Шевченко: актуальність сьогодення».

Володимир Гиря
Заступник декана факультету Володимир Гиря подякував організаторам конференції і додав: «У зв’язку з подіями, які нині відбуваються в країні, всі заходи на факультеті були скасовані. Проте як можемо залишити поза увагою й забути про 200-річчя з дня народження Шевченка і 75 років з дня проголошення Карпатської України?».

Відтак усі присутні переглянули фільм із серії «Великі українці» (створений у рамках проекту телеканалу «Інтер» 2008 року), у якому про Тараса Григоровича розповідав актор Богдан Ступка. Нагадаємо, Шевченко, за підсумками голосування глядачів каналу, потрапив до першої десятки великих людей, які жили в Україні.

Оксана Пітра

для Медіацентру УжНУ
Наукові форуми | 19.03.14 | Додав Шумицька | 1114 | 1.0/1
Теги: Тарас Шевченко, ФСН, конференція

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик