Середа, 19.01.22, 01:28 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

В Ужгороді на міжнародній конференції обговорили проблематику українсько-словацького кордону

З вітального слова до учасників розпочав роботу конференції декан факультету суспільних наук УжНУ та один із координаторів проекту Юрій Остапець. Він повідомив, що під час зустрічі будуть презентовані результати досліджень, проведених на основі вивчення проблематики українсько-словацького прикордоння. Зокрема, зачіпатимуть теми міграційних процесів, особливостей перетину кордону «пересічниками», оцінки менеджменту на кордоні та ін.

Янка Бур'янова, Мирослава Лендьел та Юрій Остапець

Юрій Олександрович відзначив, що презентовані на форумі матеріали є ексклюзивними і надалі будуть опубліковані у збірнику, виданому за підсумками заходу. Над їх збором та обробкою працювали Дослідницький центр словацької асоціації зовнішньої політики (м.Братислава), факультет соціальних та економічних наук Університету Коменського (м.Братислава), Інститут політології філософського факультету Пряшівського університету, працівники митної служби України та Словаччини, ряд факультетів Ужгородського національного університету та ін.

Важливість обговорюваної тематики відзначила у своєму привітанні і Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Бур'янова. Вона висловила сподівання, що конференція буде результативною і кордон якнайбільше слугуватиме інтересам країн з обох його боків. Також побажала учасникам плідної роботи та успіхів.

 

Переднє слово мав нагоду сказати й заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак. Він відмітив специфічне прикордонне положення міста, що зумовлює незаперечну зацікавленість проблематикою конференції багатьох його жителів. Також пан Білак наголосив, що тематика зустрічі важлива не лише науковцям, а більшою мірою практикам. І її покликання – знайти відповідь на питання, як можемо вдосконалити прикордонну систему, аби ситуація поліпшилася з обох боків держав-сусідів?».

Проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел повідомила, що наш університет бере участь у семи проектах, які підтримуються Словаччиною та Норвегією. Але цей є особливим, адже заради спільної мети об’єднує викладачів університетів, науковців, студентів, прикордонників, митників, журналістів. А ще він базується на живому спілкуванні з тими, хто щодня перетинає кордон й усвідомлює, яких покращень там не вистачає.

Зі словацького боку зі словами вітання виступили Владімір Бенч, експерт та менеджер цього проекту, та Владіслав Дубінський, представник Інституту політології філософського факультету Пряшівського університету.

Відтак усі учасники конференції перейшли до предметного обговорення своїх напрацювань.

_x_PS1 2–3 березня в Ужгороді на базі готелю «Прага» відбувалася міжнародна науково-практична конференція «Міграція між Словаччиною і Україною: сучасний стан, ризики та прогнози». Захід пройшов у рамках проекту «Обмін ноу-хау для ефективного управління Шенгенським кордоном між Словаччиною і Україною, Норвегією і Росією», що фінансується Норвезьким фінансовим механізмом та урядом Словацької Республіки._x_PS2 /live/2017/03/03konf_praha/velika.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Катерина Хижняк,_x_PS11 фото, відео Роберта Паппа_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Наукові форуми | 03.03.17 | Додав Г_Кришiнець | 472 | 0.0/0
Теги: ФСН, українсько-словацький кордон, конференція

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик