П`ятниця, 03.12.21, 07:46 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

Волонтерство: благодійність починається з тебе!
Представлення програми волонтерства
Нещодавно на факультеті суспільних наук відбулася міжнародна науково-практична конференція «Волонтерство: благодійність починається з тебе».

Захід розпочався із доповіді З. Баторі-Тарці на тему «Волонтерська робота студентів: практичний досвід». Промовиця вже багато років займається волонтерством і вважає, що її життя змінила благодійність.

Із доповідями виступили також представники міжнародної програми «AIESEC» Крістіна Паращук і Леся Шкурко. Вони коротко розповіли про можливості вступу до програми, виокремили найголовніші критерії відбору:

Представлення програми волонтерства
• досвід роботи в команді;
• резюме, котре помітно вирізняє з-поміж інших;
• досвід управління командою;
• професійне міжнародне стажування;
• участь у міжнародній програмі обміну;
• поліпшення рівня володіння англійською мовою через спілкування з іноземними студентами тощо.

У рамках проекту «ТАЧ» на факультет завітали гості зі США Ганна Біттнер та Сідні МекНотін.

Закордонні гості
Ганна зауважила: «Мені було десять, коли я закохалася в Україну! Якось до рук потрапила книга про Радянський Союз – і я прочитала всю. Сподобалася саме ваша країна, і вже тоді я вирішила, що обов’язково сюди приїду. А мій університет допоміг втілити цю мрію – дістала можливість приїхати до України на три місяці. Хоча багато людей не розуміли мене: чому їду з рідної домівки туди, де нема знайомих, де не знаю мови і таке інше. І вони мали рацію! Я дуже сумую за рідними і близькими, проте глибоко переконана: якщо я тут, значить, так було треба!».

Сідні каже: «Ми щасливі бути тут! Хоч певну волонтерську роботу ми виконували і вдома, але поїздка до іншої країни – це зовсім інший досвід. Три місяці – надто короткий термін, аби змогти щось змінити. Та й вас, українців, треба активізувати до волонтерства, адже щось змінити зможете лише ви!»

Аніта Шивак
Про організацію «Периферія» розповіла Аніта Шивак (Угорщина): «Я дуже рада бути тут з вами! Уже досить давно займаюся волонтерством. Наша організація розпочала свою діяльність із 1994 року. Працюємо з дітьми з неблагополучних сімей. До організації входять психологи, патронажні сестри, соцпрацівники тощо. Наймолодшому волонтеру – 14, найстаршому – 54. Цікавим є те, що нещодавно в Угорщині ухвалили закон про залучення до волонтерства загальноосвітніх навчальних закладів. Школярам на чотири роки заплановано 50 годин волонтерської діяльності. Наразі у нашій організації ще немає учнів, але з часом, думаю, все зміниться».

Другокурсники УжНУ М. Манілець, М. Грицько, М. Шукаль розповідали про свою волонтерську діяльність у літньому таборі ЗОШ №14 в Ужгороді. Також аудиторія почула про «КАКТУС» – міжнародну англомовну програму, котра допомагає своїм учасникам удосконалити знання англійської, планувати та реалізовувати громадські проекти, розвивати лідерські навички, знайомитися з іноземцями тощо.

Була також озвучена інформація про ресурсно-інформаційний центр «Вікно в Америку», відкритий у Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці за фінансової підтримки Посольства США в Україні.

Центр успішно працює вже більше семи років, відкрившись у липні 2004 року. Тут влаштовують різноманітні заходи, мета яких – спілкування між українцями та американцями. Ресурсно-інформаційний центр в обласній бібліотеці – один із 26 в Україні, став фактично осередком американської культури на Закарпатті.

З 2009 року тут розпочали роботу над проектом «Бібліотечний», мета якого – сприяти інтегруванню в суспільство дітей з особливими потребами спеціальної школи-інтернату села Часлівців Ужгородського району, тобто допомагати випускникам закладу краще орієнтуватися в суспільному житті, легше пристосовуватися до сьогодення після закінчення школи, здобувати нові знання й вийти з середовища, обмеженого стінами інтернату.

Конференція завершилася переглядом короткометражного фільму «Волонтерська робота в літньому таборі ЗОШ №14 Ужгорода», до створення якого й долучилася кафедра соціології та соціальної роботи УжНУ.

Галина Риган
для Медіацентру УжНУНаукові форуми | 11.11.13 | Додав Шумицька | 1123 | 0.0/0
Теги: США, волонтерство, ФСН

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик