Середа, 13.11.19, 18:54 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » МЦ-інтерв’ю

Маріан Токар: «До нас іде навчатись упевнена в змінах на краще молодь…»

Пролунав останній дзвоник для випускників шкіл, технікумів, коледжів. Перед багатьма молодими людьми постало питання: куди піти навчатися далі? І нині, коли Україна вкотре стоїть на порозі кардинальних змін, цей вибір не повинен бути випадковим…

Пропонуємо вашій увазі інтерв’ю із виконувачем обов’язків завідувача кафедри політології і держаного управління Ужгородського національного університету Маріаном Токарем.

  • Як би Ви пояснили абітурієнту специфіку спеціальності «політологія»? Які дисципліни студенти-політологи вивчають в УжНУ?

– Політологія сьогодні – це насамперед уміння мислити й діяти як громадянин у ногу з часом і навіть наввипередки. Сучасні суспільно-політичні процеси мотивують до прийняття модерних рішень, від ефективності яких залежить сьогодення і майбуття України й нашого регіону зокрема.

«Політологія» перш за все вчить бути патріотом і громадянином, який розуміє тонкощі громадсько-політичного розвитку, динаміки управлінських процесів, політичної культури та моралі. Це ті складові, які нині є найуразливішими в українських реаліях.

Ми переконані, що саме політична освіта виховає українця-фахівця нового покоління, позбавленого «вірусів» кар’єризму, корупції та цинізму в політиці та управлінні. Думаю, тільки такий політолог здатний «перезапустити» систему й уникнути підсвідомого панування політичної пасивності, що гальмує суспільний прогрес. Тому спеціальність «політологія» – це шанс для активних, амбітних і прогресивно мислячих представників молодої генерації.

Відповідно до цього й побудований навчальний процес. Перелік дисциплін, які пропонує кафедра політології і державного управління, є доволі широким. Ми з колегами свідомо пішли на те, аби навчальний план був якнайближче адаптованим до сучасних реалій суспільно-політичного життя як в нашому регіоні, так і в цілому в Україні.

Уже з цього навчального року вперше переходимо на вибіркову спеціалізацію у двох напрямках: «Політична регіоналістика. Етнополітика» і «Публічна політика та управління». Крім традиційних навчальних дисциплін, які знайомлять з азами політичних процесів, політичних інститутів, електоральних (виборчих) та політтехнологічних комбінацій, елітотворення й політичного лідерства, зараз є можливість отримати знання й практичні навики з актуальних курсів про політичну участь громадян, політичну етику в управлінні, регіональні еліти й групи впливу, технології публічної політики, політичну журналістику, регіональне управління, регіоналізм та етнополітику тощо.

Значний перелік дисциплін підсилюється фаховим поданням матеріалу кваліфікованими викладачами та можливістю обміну досвідом зі студентами в зарубіжних країнах (Словаччині, Угорщині, Румунії, Польщі, Литві).

  • Де після завершення навчання зможуть працевлаштуватися ваші випускники?

– Передусім в органах державної влади та місцевого самоврядування, конкретно – працювати спеціалістами у структурних підрозділах селищних, міських, районних, обласних держадміністрацій, консультантами й експертами із суспільно-політичних питань, помічниками депутатів різних рівнів.

Здобуті управлінські знання можуть використати й на керівних посадах у державних, партійних, громадських інституціях, самоврядних організаціях. Останнім часом набули популярності професії політтехнолога, політичного оглядача й аналітика у ЗМІ, керівника чи працівника підрозділів із реклами та зв’язків із громадськістю.Для цього у нас створені всі умови – від надання відповідних професійних знань та умінь на лекційних і практичних заняттях до проведення виробничих практик у досвідчених колективах.

Ті випускники, які мають хист до науки, педагогіки зокрема, можуть спробувати себе на викладацьких посадах у вищих навчальних закладах, коледжах, гімназіях, на посаді наукового співробітника в науково-дослідних інститутах чи, пройшовши навчання в аспірантурі, торувати шлях у науку – захищати кандидатську дисертацію з політичних наук.

Для апробації власних сил є реальна практика залучення студентів і випускників до роботи в інститутах, які діють при кафедрі (Інститут політичної регіоналістики, Інститут Центральної Європи, Центр гендерної освіти), до виконання ґрантових проектів, стажування за кордоном тощо.

  • Яким Ви бачите сучасного студента і що можете побажати майбутнім вступникам?

– Хочу наголосити, що до нас іде навчатись упевнена в змінах на краще молодь. Це справжні патріоти, завзяті реформатори й оптимісти. Значна частина з них переконана, що особисте бажання й здобуті знання матимуть хороші результати в процесі їхньої професійної діяльності. Наше завдання як наставників – допомогти їм у цьому.

Побажав би вступникам насамперед не боятися виявляти свої лідерські здібності, а також віри у незворотність демократичного поступу України, відчуття впевненості у своїх діях та відповідальності за їх наслідки. Сподіваюсь, що з допомогою наших кваліфікованих фахівців буде сформована цілком нова особистість: і не просто громадянин оновленої держави, а основний рушій такого процесу оновлення, ключовий гвинтик українського громадянського суспільства.

Цього року, до речі, наша кафедра святкує своє 25-річчя. То ж як викладачів, так і студентів чекає чимало гарних сюрпризів. У нас є хороші традиції та здобутки. Найголовніше, що нинішньому поколінню юних політологів буде чим пишатися, а здобутий ними фах формуватиме хороші перспективи для розвитку не лише нашого регіону, а й усієї України.

Отже, я щиро запрошую абітурієнтів до нас – на «політологію» – і з глибоким переконанням заявляю: не пожалкуєте!

Розмовляв Віктор Петрецький
МЦ-інтерв’ю | 05.06.15 | Додав Lucky | 863 | 5.0/1

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій

«  Червень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики