Середа, 26.01.22, 20:43 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » МЦ-інтерв’ю

Каміла Шеверя та Юлія Ломпей: «Першого квітня ми прийшли на пари у піжамах і халатах!»
Каміла Шеверя та Юлія Ломпей
Вибір зроблено! Студенти-першачки вже знають, на якому факультеті вчитимуться. Тепер усі їхні дні, напевно, минають у роздумах: «А як там?». Тому ми вирішили привідкрити завісу для тих, хто вступив до Інституту економіки та міжнародних відносин УжНУ, і поспілкувалися не з викладачами (зрозуміло, що вони бачать навчальний процес з іншого боку), а зі студентами! Про життя факультету розповіли голова профбюро Каміла Шеверя та громадський декан Інституту міжнародних та економічних відносин – Юлія Ломпей.
  • Каміло, Юлю, то як ви знайомитеся з «першачками»?
К.: Студенти приходять наляканими і серйозними. Старшокурсники і весь студентський актив зустрічаються з ними після урочистої частини, де їх вітають викладачі. Зрозуміло, що відразу всіх запам’ятати не виходить, тому ми роздаємо їм анкети, де новоспечені студенти пишуть про себе.
 
Ю.: Коли ми переглядаємо ці анкети, то вже маємо уявлення, в чиїх руках майбутнє нашого Інституту.
  • Стандартне питання першокурсника: «А вчитися важко?»
К.: Вчитися у нас важко, але цікаво. Студенти намагаються допомагати одне одному. Багато практики. Дуже часто на нашому факультеті можна побачити іноземних послів, політиків, професорів інших вишів.
  • І як вам такі зустрічі?
Ю.: Це дуже цікаві люди, у них великий досвід. Розповідають нам про дипломатію, міжнародні відносини… Цікаво почути про це від практиків. Ми спілкувалися з консулом Угорщини в Україні, навіть побували в посольстві, куди українців не пускають.

К.: Також раніше на факультеті міжнародних відносин відкриваються кабінети співдружності Україна – Угорщина, Україна – Словаччина. Тому першокурсників чекає багато цікавого! Навчання навчанням: зрозуміло, що тут треба працювати наполегливо.
  • А як відпочиваєте?
К.: Після першого місяця ми відзначаємо День перекладача. Це гучне свято, де студенти-першокурсники мають змогу проявити себе. Після того вони впевнено вливаються в життя факультету. А щоб у них склалося правильне враження про роботу перекладача, свято організовуємо англійською, німецькою, французькою та українською мовами. Після святкувань усі повертаються до навчання і наполегливо гризуть граніт науки… Аж поки не настає День міжнародника, який у нас об’єднаний з Днем першокурсника. Дійство відбувається у ПАДІЮНі, де наші першокурсники показують на сцені свої таланти, а красуні-першокурсниці борються за титул «Міс Інституту».

Ю.: Після Дня міжнародника стартує акція до Дня Миколая. Збираємо гроші, а пізніше веземо подарунки у дитбудинки. Новорічні свята не відзначаємо, бо це час, коли всім хочеться побути вдома з родиною. Але у приміщенні Інституту прикрашаємо ялинку, вмикаємо новорічну музику, щоб створити відповідний святковий настрій.

К.:
Після новорічних свят ми знову вчимося: радіємо, що склали сесію. Минулого року запровадили нове свято - День народження Факультету міжнародних відносин. 15 квітня нам виповнилося 15. Був величезний торт і купа привітань. Тепер вестимемо новий відлік!

У нас завжди весело і цікаво! Першого квітня дівчата прийшли в піжамах, а хлопці – у халатах! І в такому вигляді весь день ходили університетом. Це було дивно, але смішно і цікаво!
  • Чим займаєтеся ви – студентський актив?
К.: У нас багато роботи… Перше – це організація свят. Соціальна допомога малозабезпеченим студентам, сиротам, пільговикам.

Ю.: Ми ті, хто визначає, де студент буде жити, адже цього року займатимемося поселенням у гуртожитки.
  • Часто студенти звертаються до вас по допомогу?
Ю.: Звертаються. В основному просять посприяти проведенню якогось заходу, звертаються за консультаціями з питань навчання.
  • А чи є щось, що хотіли б змінити?
К.: Проблем нема, але хотілося б змінити стосунки між викладачами і студентами. Хочеться, аби ці взаємовідносини були трохи теплішими. Ми робитимемо спроби змінити це. Напевно, варто залучати до наших свят і викладачів, а не лише студентів.

Ю.: Студенти і викладачі мають бути разом, триматися однією командою. Разом вчитись і разом відпочивати.
  • Дівчата, дякуємо за розмову! Успіхів і наснаги у новому навчальному році!
_x_Polus1 _x_Polus2 _x_Polus3 _x_Polus4 _x_Polus5 _x_Polus6 _x_Polus7 _x_Polus8 _x_Polus9МЦ-інтерв’ю | 20.08.13 | Додав VIP | 1190 | 0.0/0

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики