Субота, 28.01.23, 08:49 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » МЦ-інтерв’ю

Правники Ужгородського університету безкоштовно допомагають соціально вразливим людям!
  • Як давно працює юридична клініка вишу?
– Юридична клініка «Альтернатива» була заснована ще за часів існування Закарпатського державного університету викладачем  Марією Василівною  Менджул. У період реорганізації вишу діяльність клініки трохи сповільнила темп роботи, однак на факультеті є потужний потенціал майбутніх юристів, які мають наміри зреалізуватися в майбутньому як хороші та конкурентоспроможні практики. У зв’язку з цим ми разом з Марією Василівною вирішили активізувати діяльність юридичної клініки на базі факультету європейського права та правознавства Ужгородського університету.
  • І в чому вбачаєте свої головні завдання?
– Першочерговим і чи не найголовнішим завданням юрклініки є надання безплатної правової допомоги соціально вразливим верствам населення. Йдеться про те, що сьогодні, аби дістати кваліфіковану правову допомогу чи консультацію юриста, часто треба викласти кругленьку суму, а це не кожен може собі дозволити. Зібравшись студентським активом разом із викладачами, які є не лише теоретиками, а й практиками, зможемо оперативно реагувати на практичні потреби громадян. Це дасть змогу по-справжньому відчути себе громадянами демократичної держави.
  • Які переваги мають працівники клініки?
– Насамперед це та платформа, завдяки якій з’являється можливість вести конструктивний діалог з фахівцями в галузі права, тобто адвокатами, суддями, працівниками органів внутрішніх справ, державної влади та місцевого самоврядування тощо. Для студентів, які виявили чи виявлять бажання працювати на добровільних засадах, це й можливість пройти виробничу чи навчальну практику, що сьогодні для майбутнього юриста є досить важливим.
  • Скільки осіб працює в «Альтернативі»?
– Наразі в юридичній клініці виявило бажання працювати 9 студентів факультету європейського права та правознавства. Вони одночасно є членами Європейського асоціації студентів права  (ELSA Uzhhorod), багато хто з них уже мав досвід практичної діяльності у галузі юриспруденції. Проте двері «Альтернативи» відчинені для всіх амбітних та зацікавлених молодих людей – у кожного є можливість долучитися до роботи, спробувати свої сили у практичній сфері.
  • Як часто до вас звертаються по допомогу? Що найбільше цікавить?
– Потік клієнтів у юридичній клініці зростає. Дехто приходить,  аби написати позовну заяву про розлучення чи відшкодування аліментів, хтось радиться, яким чином повернути собі водійські права, дехто ж прагне почути роз’яснення щодо того, яким чином повинен розподілятися спадок між спадкоємцями, якщо не було укладено жодного договору, а комусь треба просто виговоритися й почути відповіді на елементарні запитання. У кожного свої проблеми, тому до клієнтів особистісний підхід. Якщо ж перед студентами постало надто складне завдання, то завжди можна звернутися по допомогу до викладачів, які мають уже багаторічний практичний досвід – вони охоче радять. Можу сказати впевнено: робота в юридичній клініці базується на взаємодопомозі.

Юридична клініка  “Альтернатива"  працює за адресою:
м. Ужгород, вул. Заньковецької, 89 б, тел. 65-08-00.

Дні прийому: вівторок (з 15.00 до 18.00), четвер (з 10.00 до 13.00).

_x_PS1 На базі факультету європейського права та правознавства Ужгородського національного університету функціонує юридична клініка. Аби дізнатися про специфіку її діяльності, ми поспілкувалися зі студенткою вишу, працівником цієї клініки і президентом Європейської асоціації студентів права Нікою Гецко._x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 http://mediacenter.uz.ua/live/2014/10/71yurustu/gecko.jpg_x_PS6 _x_PS7 220_x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Ірина Левіна_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19МЦ-інтерв’ю | 23.10.14 | Додав Lucky | 996 | 0.0/0
Теги: Ніка Гецко, юридична клініка

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики