Середа, 13.11.19, 18:07 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » МЦ-інтерв’ю

Правники Ужгородського університету безкоштовно допомагають соціально вразливим людям!

На базі факультету європейського права та правознавства Ужгородського національного університету функціонує юридична клініка. Аби дізнатися про специфіку її діяльності, ми поспілкувалися зі студенткою вишу, працівником цієї клініки і президентом Європейської асоціації студентів права Нікою Гецко.

  • Як давно працює юридична клініка вишу?
– Юридична клініка «Альтернатива» була заснована ще за часів існування Закарпатського державного університету викладачем  Марією Василівною  Менджул. У період реорганізації вишу діяльність клініки трохи сповільнила темп роботи, однак на факультеті є потужний потенціал майбутніх юристів, які мають наміри зреалізуватися в майбутньому як хороші та конкурентоспроможні практики. У зв’язку з цим ми разом з Марією Василівною вирішили активізувати діяльність юридичної клініки на базі факультету європейського права та правознавства Ужгородського університету.
  • І в чому вбачаєте свої головні завдання?
– Першочерговим і чи не найголовнішим завданням юрклініки є надання безплатної правової допомоги соціально вразливим верствам населення. Йдеться про те, що сьогодні, аби дістати кваліфіковану правову допомогу чи консультацію юриста, часто треба викласти кругленьку суму, а це не кожен може собі дозволити. Зібравшись студентським активом разом із викладачами, які є не лише теоретиками, а й практиками, зможемо оперативно реагувати на практичні потреби громадян. Це дасть змогу по-справжньому відчути себе громадянами демократичної держави.
  • Які переваги мають працівники клініки?
– Насамперед це та платформа, завдяки якій з’являється можливість вести конструктивний діалог з фахівцями в галузі права, тобто адвокатами, суддями, працівниками органів внутрішніх справ, державної влади та місцевого самоврядування тощо. Для студентів, які виявили чи виявлять бажання працювати на добровільних засадах, це й можливість пройти виробничу чи навчальну практику, що сьогодні для майбутнього юриста є досить важливим.
  • Скільки осіб працює в «Альтернативі»?
– Наразі в юридичній клініці виявило бажання працювати 9 студентів факультету європейського права та правознавства. Вони одночасно є членами Європейського асоціації студентів права  (ELSA Uzhhorod), багато хто з них уже мав досвід практичної діяльності у галузі юриспруденції. Проте двері «Альтернативи» відчинені для всіх амбітних та зацікавлених молодих людей – у кожного є можливість долучитися до роботи, спробувати свої сили у практичній сфері.
  • Як часто до вас звертаються по допомогу? Що найбільше цікавить?
– Потік клієнтів у юридичній клініці зростає. Дехто приходить,  аби написати позовну заяву про розлучення чи відшкодування аліментів, хтось радиться, яким чином повернути собі водійські права, дехто ж прагне почути роз’яснення щодо того, яким чином повинен розподілятися спадок між спадкоємцями, якщо не було укладено жодного договору, а комусь треба просто виговоритися й почути відповіді на елементарні запитання. У кожного свої проблеми, тому до клієнтів особистісний підхід. Якщо ж перед студентами постало надто складне завдання, то завжди можна звернутися по допомогу до викладачів, які мають уже багаторічний практичний досвід – вони охоче радять. Можу сказати впевнено: робота в юридичній клініці базується на взаємодопомозі.

Юридична клініка  “Альтернатива"  працює за адресою:
м. Ужгород, вул. Заньковецької, 89 б, тел. 65-08-00.

Дні прийому: вівторок (з 15.00 до 18.00), четвер (з 10.00 до 13.00).

Ірина Левіна
МЦ-інтерв’ю | 23.10.14 | Додав Lucky | 838 | 0.0/0
Теги: Ніка Гецко, юридична клініка

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики