Середа, 26.01.22, 20:05 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » МЦ-інтерв’ю

Філії УжНУ будуть у Ніредьгазі, а також Празі, Кошицях і Скаліці
Оксана Свєженцева, начальник відділу зовнішніх зв’язків та ґрантової роботи
УжНУ розширює географію науково-навчальної діяльності. Про грандіозні плани стосовно міжнародного співробітництва університету знають у відділі зовнішніх зв’язків та ґрантової роботи. Наразі його очолює кандидат історичних наук Оксана Свєженцева. Про те, які міжнародні проекти доступні студентському й професорсько-викладацькому колективам вишу – у розмові з пані Оксаною.

    • Розкажіть, будь ласка, про структуру відділу зовнішніх зв’язків та його роль у виші?

- Сьогодні міжнародні зв’язки й міжнародна співпраця є пріоритетними у вищих навчальних закладах. Цей напрям роботи розглядається як один із найважливіших і в УжНУ. Керівництво університету докладає максимум зусиль, аби все було належно організовано, продумана й структура роботи відділу та його підрозділів. З метою координації міжнародної співпраці УжНУ об’єднали відділ міжнародних зв’язків та ґрантової роботи. Пріоритет у плануванні роботи відділу – підготовка проектів, участь у ґрантових програмах, сприяння пошуку міжнародних наукових і освітніх ґрантових програм, координація співпраці університету із закордонними організаціями-ґрантодавцями, організаційний супровід програм короткотермінового навчання студентів за кордоном, стипендіальних програм, навчання студентів та аспірантів в літніх школах.

Наразі відділ міжнародних зв’язків та ґрантової роботи є координаційним структурним підрозділом ДВНЗ "Ужгородський національний університет", завданням якого є реалізація стратегії міжнародної діяльності університету. Робота відділу зорієнтована на аналітичну діяльність, яка обумовлює розвиток, розширення та зміцнення міжнародних зв’язків й авторитету університету у світовому співтоваристві.
  • На які країни в першу чергу спрямовує свою діяльність УжНУ?
- У 2012-2013 навчальному році Ужгородський національний університет здійснював активне міжнародне співробітництво із 70 партнерами з 17 країн, адже виш є членом Асоціації університетів Карпатського регіону (ACRU), яка входить до Асоціації європейських університетів (EUA), та є асоційованим членом Міжнародної асоціації університетів (IAU).

За цей час укладено 15 нових міжнародних договорів про співробітництво. Здебільшого працюємо з Угорщиною, Словаччиною, Чехією, Румунією. Маємо сподівання на розширення географії, проте наразі більшість дієвих діалогів відбувається з найближчими сусідами. До прикладу, можемо сказати, що серед 78 договорів найактуальнішим є договір з Центральноєвропейською Вищою школою у місті Скаліца, що в Словаччині. Для студентів, зокрема, дуже перспективною є програма «Подвійний диплом». Вона діє для спеціальностей «міжнародні відносини», «екологічний менеджмент», «навколишнє середовище» за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» та «магістр». Вже є перший випуск. Студенти задоволені, навчання відбувається мовами на вибір.

Цього року зроблена чимала робота нашими партнерами зі Скаліци: обладнані мультимедійні аудиторії, які дають змогу студентам, перебуваючи в стінах УжНУ, відвідувати лекції професорів словацького вишу. Це у першу чергу засвідчує, що співпраця є сучасною, динамічною, мобільною.
  • Як щодо програм студентського обміну у виші? На які міжнародні програми чи ґранти може розраховувати студент УжНУ?
- У період навчального року 45 студентів різних спеціальностей навчалися у провідних європейських вишах, а саме Карловому університеті (Чеська Республіка), університеті ім. Етвеша Лоранда, Дебреценському університеті, університеті ім. Пазманя (Угорщина), університеті Клобленц-Ландау (Німеччина), Пряшівському університеті (Словаччина).

Крім цього, студенти стоматологічного факультету університету в черговий раз проходили літню виробничу практику на базі клініки «ПЕТРАМЕД» у м. Чадца (Словаччина). Студенти Інституту економіки та міжнародних відносин взяли участь у роботі третьої літньої школи «Політика та врядування на місцевому рівні» ("Politics and Policy-Making at the Local Level”) (POL-LOC), що проходила в м. Кошіце (Словаччина).

45 студентів зі спеціальності «туризмознавство» проходять навчальну країнознавчу, виробничу та мовну практики на базі міжнародної туристичної компанії «ІАТІ» в Туреччині. Натомість в УжНУ нині навчаються іноземні студенти - громадяни Росії, Білорусі, Грузії, Вірменії, Литви, Угорщини, Словаччини, Чехії, Румунії, Польщі, Болгарії, Німеччини, Ізраїлю. Наше завдання - сприяти мобільності студента. Ми стежимо за всіма можливими стипендіальними програмами, конкурсами, ґрантами і систематично повідомляємо про них. Якщо є необхідність деталізації, студенти можуть звертатися до відділу зовнішніх зв’язків.
  • Яким чином відбувається співпраця серед науковців?
- Наукова співпраця відбувається на основі двосторонніх договорів. Наразі вона провадиться з 70 партнерами з 17 країн. Щодо напрямів співпраці, то кількість договорів зросла у галузі медицини, гуманітарних наук, а серед природничих найактивніші фізики.
  • Нещодавно в УжНУ було озвучено інформацію про відкриття наших філій за кордоном. У яких країнах будуть ці представницькі відділення?
- Вченою радою університету одноголосно прийнято рішення про відкриття нових структурних підрозділів УжНУ за межами Закарпаття. Філії планують відкрити в Ніредьгазі (Угорщина), Празі (Чеська Республіка), Кошицях, Скаліці (Словаччина). У кожному конкретному випадку такої співпраці будуть розглядати, які спеціальності найбільш необхідні в тому чи іншому регіоні, а відповідно й виші. У Ніредьгазі, до прикладу, потребують фахівців зі спеціальності «Міжнародні економічні відносини». _x_Polus1 _x_Polus2 _x_Polus3 _x_Polus4 _x_Polus5 _x_Polus6 _x_Polus7 _x_Polus8 _x_Polus9МЦ-інтерв’ю | 20.08.13 | Додав VIP | 1274 | 5.0/1

Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики