Головна » Усі публікації » МЦ-інтерв’ю |
УжНУ розширює географію науково-навчальної діяльності. Про грандіозні плани стосовно міжнародного співробітництва університету знають у відділі зовнішніх зв’язків та ґрантової роботи. Наразі його очолює кандидат історичних наук Оксана Свєженцева. Про те, які міжнародні проекти доступні студентському й професорсько-викладацькому колективам вишу – у розмові з пані Оксаною.
• Розкажіть, будь ласка, про структуру відділу зовнішніх зв’язків та його роль у виші? - Сьогодні міжнародні зв’язки й міжнародна співпраця є пріоритетними у вищих навчальних закладах. Цей напрям роботи розглядається як один із найважливіших і в УжНУ. Керівництво університету докладає максимум зусиль, аби все було належно організовано, продумана й структура роботи відділу та його підрозділів. З метою координації міжнародної співпраці УжНУ об’єднали відділ міжнародних зв’язків та ґрантової роботи. Пріоритет у плануванні роботи відділу – підготовка проектів, участь у ґрантових програмах, сприяння пошуку міжнародних наукових і освітніх ґрантових програм, координація співпраці університету із закордонними організаціями-ґрантодавцями, організаційний супровід програм короткотермінового навчання студентів за кордоном, стипендіальних програм, навчання студентів та аспірантів в літніх школах. Наразі відділ міжнародних зв’язків та ґрантової роботи є координаційним структурним підрозділом ДВНЗ "Ужгородський національний університет", завданням якого є реалізація стратегії міжнародної діяльності університету. Робота відділу зорієнтована на аналітичну діяльність, яка обумовлює розвиток, розширення та зміцнення міжнародних зв’язків й авторитету університету у світовому співтоваристві.
За цей час укладено 15 нових міжнародних договорів про співробітництво. Здебільшого працюємо з Угорщиною, Словаччиною, Чехією, Румунією. Маємо сподівання на розширення географії, проте наразі більшість дієвих діалогів відбувається з найближчими сусідами. До прикладу, можемо сказати, що серед 78 договорів найактуальнішим є договір з Центральноєвропейською Вищою школою у місті Скаліца, що в Словаччині. Для студентів, зокрема, дуже перспективною є програма «Подвійний диплом». Вона діє для спеціальностей «міжнародні відносини», «екологічний менеджмент», «навколишнє середовище» за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» та «магістр». Вже є перший випуск. Студенти задоволені, навчання відбувається мовами на вибір. Цього року зроблена чимала робота нашими партнерами зі Скаліци: обладнані мультимедійні аудиторії, які дають змогу студентам, перебуваючи в стінах УжНУ, відвідувати лекції професорів словацького вишу. Це у першу чергу засвідчує, що співпраця є сучасною, динамічною, мобільною.
Крім цього, студенти стоматологічного факультету університету в черговий раз проходили літню виробничу практику на базі клініки «ПЕТРАМЕД» у м. Чадца (Словаччина). Студенти Інституту економіки та міжнародних відносин взяли участь у роботі третьої літньої школи «Політика та врядування на місцевому рівні» ("Politics and Policy-Making at the Local Level”) (POL-LOC), що проходила в м. Кошіце (Словаччина). 45 студентів зі спеціальності «туризмознавство» проходять навчальну країнознавчу, виробничу та мовну практики на базі міжнародної туристичної компанії «ІАТІ» в Туреччині. Натомість в УжНУ нині навчаються іноземні студенти - громадяни Росії, Білорусі, Грузії, Вірменії, Литви, Угорщини, Словаччини, Чехії, Румунії, Польщі, Болгарії, Німеччини, Ізраїлю. Наше завдання - сприяти мобільності студента. Ми стежимо за всіма можливими стипендіальними програмами, конкурсами, ґрантами і систематично повідомляємо про них. Якщо є необхідність деталізації, студенти можуть звертатися до відділу зовнішніх зв’язків.
|
|
|
|
Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter! |
0 | |
Ми у Facebook
Рубрики розділу
Інші матеріали рубрики