Субота, 01.10.22, 23:17 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Обмін досвідом

УжНУ міг би виконувати функцію громадського бюджетного контролю на Закарпатті
Тетяна Бутурлакіна

Лекторка наголосила на актуальності питання, адже бюджет як основний фінансово-плановий інструмент стає  об’єктом зацікавлення майже всіх. Тому організація бюджетного процесу має відбуватися на демократичних засадах прозорості та громадської підзвітності. До того ж право громадян знати інформацію підтверджене, зокрема, Законом України «Про доступ до публічної інформації».

Тетяна Бутурлакіна розповіла, як громада може забезпечити дієвий контроль і як його запровадити. Основним механізмом, вважає, є моніторинг, який можуть виконувати й організації так званого «третього сектору» – громадські об’єднання, спілки, університети тощо.

Акцентувала увагу на скепсисах (проявах недовіри), які виникають при розгляді цього важливого питання. Назвала, зокрема, проблему непорозуміння між владою та громадянином при з’ясуванні певної інформації, інертність населення, тобто люди не цікавляться, чи оприлюднена інформація про бюджет. Скепсиси, на думку лекторки, породжуються найчастіше незручністю доступу до інформації, як-от незрозумілий інтерфейс, термінологічна недоступність для нефахівця тощо.

Не оминула Тетяна Бутурлакіна й напрямів удосконалення громадського бюджетного контролю. Ідеться передусім про активізацію громадських організацій, долання інертності людей, залучення громадськості до формування бюджету. Також варто вдосконалювати й спрощувати форми надання інформації, приміром, більше використовувати інфографіку. Лекторка навела приклади дієвого громадського контролю у світі та в Україні, зокрема й в Ужгороді.

В.о. проректора Олександр Сливка

Лекція породила жваву дискусію слухачів, серед яких були т. в. о проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Мирослава Лендьел, в. о. проректора з навчальної роботи Олександр Сливка, досвідчені економісти, студенти та інші.

Учасники публічної лекції підтримують думку про те, що слід працювати над прозорістю й зрозумілістю інформації про бюджет. Головною проблемою громадського бюджетного контролю є неосвіченість людей, які подають запити. Відзначають, що масові звернення по інформацію, часто непрофесійні, гальмують робочий процес. Тому професіоналізм і фаховість мають стати основним критерієм для людей, які забезпечують громадський контроль.

Василь Біланчук, Мирослава Лендьел, Олег Колесник

Мирослава Лендьел вважає, що обов’язкові документи слід оприлюднювати, щодо інших – надавати інформацію за запитами в терміни, передбачені законом. До прикладу, наводить практику оприлюднення наказів і протоколів на офіційному сайті УжНУ. Але, на жаль, через складність пошуку цієї інформації на сайті її мало переглядають.

Тому висунули пропозицію зробити на веб-ресурсі окремий розділ документів і звітів, який би одразу було помітно на інтернет-сторінці. Для кращого контакту між університетським керівництвом та студентами й викладачами запропоновано створити громадську приймальню.

В. о. проректора Олександр Сливка переконаний, що університет – це структура, яка сама може себе реформувати, змінювати й удосконалювати, бо має на це всі потрібні кадри.

Учасники публічної лекції дійшли спільного висновку, що університет може взяти ініціативу запровадження громадського бюджетного контролю на Закарпатті на себе, бо має відповідних фахівців. І цей процес повинен відбуватися або на засадах волонтерства, або як складник наукової роботи викладачів чи студентів.

На завершення присутні погодилися з думкою, що слід активно працювати над прозорістю роботи вишу, щоб зменшити недовіру до університету й пришвидшити боротьбу з корупцією.

_x_PS1 До такої спільної думки дійшли учасники чергової публічної лекції в УжНУ. 6 травня про «Громадський бюджетний контроль» говорила кандидат економічних наук, доцент Тетяна Бутурлакіна._x_PS2 http://mediacenter.uz.ua/live/2014/05/12publ/verkh.jpg_x_PS3 Під час лекції_x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Іванка Когутич _x_PS11 для Медіацентру УжНУ_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Обмін досвідом | 07.05.14 | Додав VIP | 933 | 5.0/1
Теги: Публічна лекція

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик