Вівторок, 22.10.19, 05:13 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

У рамках Проекту ПРООН та ЄС в УжНУ провели тренінговий курс зі сталого розвитку громади
Ганна Мелеганич

Ресурсний центр зі сталого розвитку УжНУ провів тренінговий курс за підтримки проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Участь у тренінгах взяли охочі студенти 3-5 курсів різних спеціальностей Ужгородського національного університету.

Сталий розвиток суспільства можна характеризувати як такий, при якому людина не робить значної шкоди природним системам, тож вони встигають відновитися. Анна Мелеганич, директор Ресурсного центру, розповідає: «1992 року в Ріо-де-Жанейро відбулася конференція ООН, у якій взяли участь керівники всіх держав. Там було визначено порядок денний на XX сторіччя. У вересні 2015 року ідея сталого розвитку була реалізована в 17 цілях, яких людство прагне досягнути до 2030 року.

Концепція стосується всіх сфер життєдіяльності і передбачає такий розвиток, щоб не ставити під загрозу існування нашого покоління, а саме екологічний, економічний, соціальний аспекти життєдіяльності. Йдеться про відповідальне споживання ресурсів, збереження навколишнього середовища, соціальний розвиток та інші напрямки, конкретизовані в цих 17 цілях».

Під час тренінгу

Ідея прийшла в Україну завдяки багатьом європейським проектам. Минулого року на рівні держави прийнята Концепція сталого розвитку України: там зазначено ряд показників, яких держава має досягнути.

Функціонує ціла освітня мережа сприяння сталому розвитку в Україні, яка складається з осередків у 40 вищих навчальних закладах, де проводяться тренінги, презентації, круглі столи, лекції, дебати тощо. Одним з перших організатори обрали для співпраці Ужгородський національний університет – взаємодія з вишем триває вже протягом 5 років.

 

«Для Організації Об’єднаних Націй сталий розвиток «задовольняє потреби нинішнього покоління, не ставлячи під загрозу можливості майбутніх поколінь задовольняти власні потреби». На шляху до сталого людського розвитку багато країн світу об’єднали свої зусилля і затвердили Цілі розвитку тисячоліття – набір конкретних цілей зі зниження бідності, розвитку освіти, припинення поширення ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, захисту навколишнього середовища та сприяння гендерній рівності», – зазначає координатор системи ООН, постійний представник ПРООН в Україні Олів’є Адам у вступному слові до підручника зі сталого розвитку.

Під час тренінгу

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй сприяє принципам сталого розвитку та заохочує широке залучення різних груп населення до прийняття рішень на місцевому рівні. Для України дотримання цих принципів є можливістю розкрити людський потенціал держави.

П'ятикурсниця Яна Тегза курсом тренінгів задоволена. Каже, що прийшла сюди, аби урізноманітнити університетські будні. «Заняття зі сталого розвитку можуть навчити молодь багато чого цікавого. Ми вже пройшли теми з лідерства, роботи в команді, активної комунікації та мобілізації. Звичайно, такі заняття обов’язково знадобляться у майбутньому. Тренінг вчить, що потрібно бути завжди активним у всіх сферах своєї діяльності і не боятися брати відповідальність на себе», – зазначає дівчина.

 

На заняттях студенти розглянули такі теми: «Я особистість активної дії. Робота в команді», «Соціальна мобілізація в громадах», «Ефективні комунікації в громадах», «Виявлення потреб в громадах. Проектний менеджмент», «Конфлікти та шляхи їх вирішення. Фасилітація та медіація в громадах», «Від ідеї до втілення. Як залучати ресурси задля вирішення проблем в громадах».

Крім того, під час тренінгів молодь вивчила план роботи, обговорила пріоритети для Закарпаття. На першому місці серед 17 цілей сталого розвитку визначили гідну працю та економічне зростання. Пам'ятні сертифікати студентам вручать уже на наступній зустрічі.

За інформацією порталу «Закарпатський кореспондент»
Теорія і практика | 06.11.16 | Додав Г_Кришiнець | 415 | 5.0/1
Теги: студенти, ПРООН, сталий розвиток, тренінг, ресурсний центр, Анна Мелеганич

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик