Неділя, 14.04.24, 12:01 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Студенти-слухачі тренінгового курсу зі сталого розвитку громади отримали сертифікати від ПР ООН

Нещодавно слухачі тренінгу зі сталого розвитку громади за підтримки Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» отримали сертифікати!

На заняттях представники різних факультетів вишу розглянули низку важливих тем: «Я особистість активної дії. Робота в команді», «Соціальна мобілізація в громадах», «Ефективні комунікації в громадах», «Виявлення потреб в громадах. Проектний менеджмент», «Конфлікти та шляхи їх вирішення. Фасилітація та медіація в громадах», «Від ідеї до втілення. Як залучати ресурси задля вирішення проблем в громадах» тощо.

 

Пропонуємо відгуки учасників тренінгового курсу: «Заняття зі сталого розвитку були насичені новою для мене інформацією. Не було двогодинних лекцій і домашніх завдань. Заняття складалися з мінімуму теорії й максимуму практики. Ми вивчали питання лідерства, ефективних комунікацій, ознайомлювалися з цілями ООН. Вперше про них почула саме на тренінгу зі сталого розвитку. А ще – ми дізналися про особливості проектного менеджменту. Добре, що в УжНУ був такий тренінг, але шкода, що молодь не виявила значної активності взяти в ньому участь. Мабуть, через лінощі ☺. Я тренінгом дуже задоволена, і, якщо ще щось таке буде проводитися, радо візьму участь знову. І вам рекомендую», – каже представниця філфаку Яна Тегза.

«Сталий розвиток за участі громад» – тренінг, який збільшив мій перелік цілей у житті. Для кожного з нас мета – це причина дії, яка приносить наслідки. Сталий розвиток дозволяє нам дивитися у майбутнє, живучи теперішнім. Тренінговий курс закликав нас, студентів, бути частиною активної громади і вірити у власні можливості, адже кожен здатен щось змінити і кожен може бути рушієм цих змін! За годинами спілкування з учасниками тренінгу я переконалася, що більшість із нас за натурою – лідери, керівники... Водночас кожен є частиною команди, а всі разом – громада, яка здатна боротися з труднощами! На тренінгу охопили цікаві актуальні теми. Одна з них – мобілізація у громаді: обговорювали її характерні риси, виокремивши дві найголовніші – «спільна участь» та «спільна мета».

 

Говорили й про ефективну комунікацію, адже вона є містком для домовленостей. Звичайно, не забували про 17 цілей сталого розвитку ООН, виділивши, на нашу думку, найголовніші для світу, серед яких партнерство задля досягнення цілей, ні – голоду, економічне зростання, а також мир, справедливість та верховенство права. А в трійку для Закарпаття увійшли економічне зростання (гідна заробітна плата), розбудова міст на основі сталого розвитку (збереження інфраструктурної спадщини) та здоровий спосіб життя. Тому робімо сьогодні так, щоб нам було краще жити завтра! Хочу висловити подяку доценту Ганні Мелеганич за можливість узяти участь у тренінгу, саме такі люди роблять з нас ефективних студентів і вчать бути особистістю активної дії!» – коментує студентка факультету міжнародної політики, менеджменту та бізнесу Надія Піскор.

 

Молодь зізнається, що час, відданий заняттям, не був даремним: студенти навчилися дискутувати, більше дізналися про можливості допомогти рідному місту та його мешканцям, і обрали для себе роль активних громадян.

Директор Ресурсного центру, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ганна Мелеганич підсумовує роботу: «Очікування справдилися не на всі 100%, але загалом я задоволена. Вдалося виявити молодих небайдужих людей, що надихає на нові починання зі студентами. Вважаю, що сучасна молодь має недостатньо інформації про можливості, які в неї є!

Софія Дацюк

Під час обговорення різних тем на тренінгу я бачила, що студентам часто бракує навичок ефективної комунікації, але сподіваюся, що вони почерпнули для себе багато цікавого та корисного для майбутнього як професійного, так і особистісного зростання. Наступного року плануємо такі тренінги і для охочих викладачів, оскільки на це є запит».

Найбільш задоволеною після цього дня залишилася, очевидно, Софія Дацюк з факультету суспільних наук, яка, окрім сертифікату, отримала від Проекту МРГ планшет як переможниця конкурсу наукових робіт зі сталого розвитку.

За інформацією директора

Центру сталого розвитку УжНУ Ганни Мелеганич
Теорія і практика | 23.01.17 | Додав Г_Кришiнець | 768 | 5.0/1
Теги: тренінг, сталий розвиток, ПР ООН

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
omForm">
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій

«  Січень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик

Студент юрфаку взяв участь у літній школі з реформування кримінального судочинства та боротьби з кор...

Викладачі Ужгородського університету взяли участь у літній школі Британської ради

Історики-україністи УжНУ стали учасниками літньої школи в Києві

In The Army Now: студенти Ужгородського університету на місяць стали солдатами

Студентки філфаку побували на морському узбережжі, щоб опанувати тонкощі сталого місцевого розвитку

Досвідом щодо сповільнення старіння з біологами УжНУ ділилася дослідниця Ірландської академії наук

Директор Карибського геномного центру прочитав цикл лекцій біологам УжНУ

До II Міжнародної науково-практичної конференції для бібліотек ВНЗ активно долучилася й книгозбірня ...

Професор УжНУ представив новітні стратегії інноваційного розвитку транскордонного співробітництва в ...

Коли скінчилася сесія: студенти-військовики вправляються на полігоні зі зброєю