Середа, 26.02.20, 04:35 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Студенти-філологи пройшли педагогічну практику в школах області та за її межами
Марина Коваль з учнями

На філфаку другий семестр для студентів IV та V курсів традиційно починається з практики. Цей рік не став винятком: українські, російські та словацькі філологи пройшли педагогічну практику у школах не тільки нашої області, а навіть іншої країни.

Студенти педагогічною практикою задоволені. Четвертокурсники пройшли бойове хрещення: перший урок позаду. Для них ця практика особлива, бо перша. П’ятикурсники ж такий досвід уже мають, тому цього року повертатися до школи було не страшно.

Віра Білас з ученицями

Більшість студентів IV курсів проходили практику в школах Ужгорода, досвідченіші п’ятикурсники (майже випускники) мали можливість навчати школярів у рідних населених пунктах, хоч були й такі, хто забажав залишитися в Ужгороді.

Студенти-словакісти практику проходили в Ужгороді та Сторожниці, а четверо найкращих п’ятикурсників мали змогу побути вчителями у країні, мову якої вивчають.

Четвертокурсниця Віра Білас до ужгородської школи потрапила вперше. Дівчина зізнається, що спочатку було страшно, що школярі не будуть сприймати її як вчителя чи не слухатимуться, боялася й того, що не зможе відповісти на котресь із учнівських запитань.

Андріана Баран

Тепер вона радо розповідає: «До школи я ходила щодня, до того ж на всі-всі уроки, оскільки вчителька була у лікарняній відпустці. Завдяки цьому я мала повноцінну можливість відчути себе вчителем і класним керівником. Мені сподобалося, хоч часом було важко. Ми з дітьми знайшли спільну мову. Після практики я багато чого переосмислила – намагатимусь по-іншому поводити себе на парах, оскільки тепер ми всі зрозуміли, як важливо, щоб тебе чули і сприймали твої учні».

Студентки V курсу до цієї практики підійшли більш спокійно, бо вже знали, що на них чекає. Андріана Баран та Марина Коваль проходили практику у рідній 15-й ЗОШ, де були й минулого року. Дівчата розповідають, що спеціально йшли у свою школу — тут і стіни помагають.

Словакістка Каріна Чернець проводить урок

«З учнями 9-х класів налагодили контакт ще минулого року, тому цьогоріч було простіше. Вони любили, коли ми приходили до них на уроки і постійно перепитували, хто буде вести мову та літературу — ми чи вчителька», — каже Марина.

Андріана продовжує: «Було відчуття, що я не на практиці, а вже повноцінно працюю вчителем. Учні в мене були 5-х та 7-х класів, бо мої минулорічні 11-класники вже випустилися. Мене сприймали добре, хоч з меншими мені легше працювати — вони сприймають мене як вчителя, а не як подругу, з особливою цікавістю слухають матеріал. Помітила, що стали за рік дорослішими, а в іншому і не змінилися навіть».

Магістрантки-словакістки

Студенти словацького відділення також спробували себе у ролі вчителів. Після проходження практики в Україні магістрантки вирушили до словацького міста Михайлівці, де ще тиждень мали змогу навчати учнів гімназії  ім. Павла Горова. Там попрацювали зі школярами віком 16-19 років, проте вони дівчат — майже своїх однолітків — сприймали як вчителів. Практикантки найбільше хвилювалися через те, як пройде їхній перший урок та як сприймуть їх учні. Усе вдалося.

Після проходження практики та успішного її захисту студенти повернулись у стіни університету: п’ятикурсники для наступної практики, переддипломної, четвертокурсники — на пари. Частина студентів словацького відділення поїхала у Пряшів та Братиславу на семестрове навчання.

Ксенія Шокіна
Теорія і практика | 23.03.16 | Додав Г_Кришiнець | 712 | 0.0/0
Теги: учні, Словаччина, практика, Студенти-філологи, педпрактика, Словакісти

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик