Понеділок, 08.08.22, 16:29 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Студенти-філологи пройшли педагогічну практику в школах області та за її межами

Студенти педагогічною практикою задоволені. Четвертокурсники пройшли бойове хрещення: перший урок позаду. Для них ця практика особлива, бо перша. П’ятикурсники ж такий досвід уже мають, тому цього року повертатися до школи було не страшно.

Віра Білас з ученицями

Більшість студентів IV курсів проходили практику в школах Ужгорода, досвідченіші п’ятикурсники (майже випускники) мали можливість навчати школярів у рідних населених пунктах, хоч були й такі, хто забажав залишитися в Ужгороді.

Студенти-словакісти практику проходили в Ужгороді та Сторожниці, а четверо найкращих п’ятикурсників мали змогу побути вчителями у країні, мову якої вивчають.

Четвертокурсниця Віра Білас до ужгородської школи потрапила вперше. Дівчина зізнається, що спочатку було страшно, що школярі не будуть сприймати її як вчителя чи не слухатимуться, боялася й того, що не зможе відповісти на котресь із учнівських запитань.

Андріана Баран

Тепер вона радо розповідає: «До школи я ходила щодня, до того ж на всі-всі уроки, оскільки вчителька була у лікарняній відпустці. Завдяки цьому я мала повноцінну можливість відчути себе вчителем і класним керівником. Мені сподобалося, хоч часом було важко. Ми з дітьми знайшли спільну мову. Після практики я багато чого переосмислила – намагатимусь по-іншому поводити себе на парах, оскільки тепер ми всі зрозуміли, як важливо, щоб тебе чули і сприймали твої учні».

Студентки V курсу до цієї практики підійшли більш спокійно, бо вже знали, що на них чекає. Андріана Баран та Марина Коваль проходили практику у рідній 15-й ЗОШ, де були й минулого року. Дівчата розповідають, що спеціально йшли у свою школу — тут і стіни помагають.

Словакістка Каріна Чернець проводить урок

«З учнями 9-х класів налагодили контакт ще минулого року, тому цьогоріч було простіше. Вони любили, коли ми приходили до них на уроки і постійно перепитували, хто буде вести мову та літературу — ми чи вчителька», — каже Марина.

Андріана продовжує: «Було відчуття, що я не на практиці, а вже повноцінно працюю вчителем. Учні в мене були 5-х та 7-х класів, бо мої минулорічні 11-класники вже випустилися. Мене сприймали добре, хоч з меншими мені легше працювати — вони сприймають мене як вчителя, а не як подругу, з особливою цікавістю слухають матеріал. Помітила, що стали за рік дорослішими, а в іншому і не змінилися навіть».

Магістрантки-словакістки

Студенти словацького відділення також спробували себе у ролі вчителів. Після проходження практики в Україні магістрантки вирушили до словацького міста Михайлівці, де ще тиждень мали змогу навчати учнів гімназії  ім. Павла Горова. Там попрацювали зі школярами віком 16-19 років, проте вони дівчат — майже своїх однолітків — сприймали як вчителів. Практикантки найбільше хвилювалися через те, як пройде їхній перший урок та як сприймуть їх учні. Усе вдалося.

Після проходження практики та успішного її захисту студенти повернулись у стіни університету: п’ятикурсники для наступної практики, переддипломної, четвертокурсники — на пари. Частина студентів словацького відділення поїхала у Пряшів та Братиславу на семестрове навчання.

_x_PS1 На філфаку другий семестр для студентів IV та V курсів традиційно починається з практики. Цей рік не став винятком: українські, російські та словацькі філологи пройшли педагогічну практику у школах не тільки нашої області, а навіть іншої країни._x_PS2 /live/2016/03/72praktika/verkh_koval.jpg_x_PS3 Марина Коваль з учнями_x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Ксенія Шокіна_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Теорія і практика | 23.03.16 | Додав Г_Кришiнець | 841 | 0.0/0
Теги: учні, Словаччина, практика, Студенти-філологи, педпрактика, Словакісти

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик