Понеділок, 06.12.21, 02:49 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

На філологічному факультеті старшокурсники провели урок з учнями угорськомовної гімназії
Доцент кафедри української мови УжНУ Алла Галас

Доцент кафедри української мови Алла Галас привітала всіх присутніх, представила гостей та познайомила їх з колегами по кафедрі. Наголосила на тісній співпраці з гімназією, попросила діток підтримати 5-курсників, які проводитимуть заняття, а також побажала всім насиченого й корисного уроку.

Відтак старшокурсники розпочали урок української мови на тему «Прикметник».

Цікаво й учням, і студентам

Для розминки – музичний алфавіт, а далі трохи фізкультури завдяки вправі, у якій використали тільки жести, показуючи іменники. Студенти зачитали уривок з вірша,  завдання учнів – визначити в ньому прикметники. Впоралися на відмінно! Далі працювали в парах, добираючи з дужок потрібні прикметники для уривку з вірша Шевченка.

Протягом уроку діти разом зі своїми наставниками поринали в розмаїтий світ барв. Вивчили веселкову лічилку, тримаючи в руках стрічки й демонструючи присутнім. Розгадували колір серця та маку, гарячого апельсина, сонця і меду, волошок в полі та хмаринок в небі, крейди і криги, баклажанів.

Руки – наввипередки

Виконали й таке завдання – дібрати до іменників прикметники, утворювали з ними словосполучення, визначали рід іменників. Впоралися зі ще одною вправою – до іменників на місці пропусків вписали відповідні антоніми. Після виконання кожного завдання школяриків не треба було піднімати – вони наввипередки піднімали руки, навіть вигукували правильні відповіді.

 

Найбільший шквал емоцій викликала вікторина, під час якої дітки поділилися на 2 команди. Запитання мали різної складності: що означає прикметник; визначити присвійний прикметник; у якому словосполученні прикметник вжито у переносному, в якому – у прямому значеннях; який прикметник означає відтінок кольору; дібрати синонім до прикметника – перелік з п’яти запитань, на які команди відповіли правильно, завершивши гру внічию.

Для наступної гри запросили двох добровольців, які розгорнули скатертину й вибрали з кошика фрукти для святкового столу. Відгадували їх за кольором, розміром, називали відмінності. Відтак разом із двома студентками хором вивчили скоромовки.

 

Остання вправа ґрунтувалася на неперевершених національних настроях та самобутніх традиціях двох народів – українського та угорського. Дітям продемонстрували вишиванки й рушники, а ті, своєю чергою, описували кольори й орнаменти на них. Розповідали, як прикрашали їхні бабусі домівки в давнину, як нині оздоблюють оселі мами.

На завершення кожен із учнів продовжив фразу: «Я іду з цього уроку та беру з собою…». Справді, урок видався змістовним і корисним. Дітки були задоволеними, сповненими вражень і знань. Залюбки ще раз заспівали зі студентами алфавіт і, мабуть, надовго закарбували в пам’яті урок в аудиторії університету.

_x_PS1 Цього тижня на філологічний факультет УжНУ з нагоди святкування Дня української мови та писемності завітав 2-й клас НВК «ЗОШ I ступеня з угорською мовою навчання – угорськомовна гімназія» разом зі своїм класним керівником Кларою Рінгер та заступником директора Євою Борисовою._x_PS2 /live/2014/11/0113halas/umat.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Оксана Пітра _x_PS11 для Медіацентру УжНУ_x_PS12 Фото авторки та Бориса Галаса_x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Теорія і практика | 01.12.14 | Додав Lucky | 1463 | 5.0/1
Теги: філфак, практика, урок

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик