Вівторок, 29.11.22, 00:04 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Презентації

У Міжнародний день захисту дітей презентували дослідження про закарпатську казку

«У виданні йдеться про унікальну, але маловідому широкій читацькій аудиторії закарпатську казку, є відповіді на питання, чому майже чотири тисячі казкових сюжетів, записаних фольклористами, не стали відомими не тільки за межами Закарпаття, а й у себе дома.

Також читачі можуть довідатися, як виник цей жанр фольклору, з’ясують для себе закони народної казки, дізнаються, якою є її мова, тощо. Олександр Гаврош розповідає і про те, що зробили Брати Грімм із німецьким фольклором, змальовує життєвий портрет Ганса Християна Андерсена, розказує, як Шарль Перро завів моду на казку тощо», – розповіли бібліотекарі та ввели в контекст творчості письменника нову книгу, підготувавши презентацію.

Олександр Гаврош

Сам же автор під час акції коротко ознайомив усіх глядачів (більшість яких – бібліотекарі шкіл області) з цікавими фактами із життя дослідників казки, казкарів, ілюстраторів, продемонструвавши їх фото та ілюстрації зі збірок казок. «Закарпаття має найбільше записаних народних казок, але сучасні діти їх не знають. А колись наша народна казками була справжнім культурним брендом», – наголосив Олександр Гаврош, зауваживши, що саме це спонукало його взятися за дослідження і популяризацію казки як жанру.

Під час презентації також виступили науковці, які вже ознайомилися з книгою. Дослідник казкового фольклору Іван Хланта назвав «Казки і казкарі» дуже цінною науковою роботою, адже тут є стисла, але містка інформація про жанр казки, її становлення, історію наукового вивчення. «Олександр охопив матеріал про європейську казку в широкому розумінні, зокрема закарпатську. У нас є сорок збірників казок, чи не найбільше записаних казкових сюжетів в Україні, але ми не вміємо їх пропагувати. Варто створити фільми, мультфільми, вистави на їх основі», – прокоментував Іван Хланта.

Оксана Панько

Дослідник дитячої літератури, викладач УжНУ Оксана Панько вважає, що Олександру Гаврошу популяризувати казку вдається добре, і цю книгу читачі візьмуть до рук, зокрема через цікавість до імені автора. Науковцю сподобалося, що маса інформації, зібраної в «Казках і казкарях», добре структурована і легко сприймається.

Попри те, що автор ставиться іронічно до своєї найменшої за форматом книги, професор УжНУ Сергій Федака сприйняв книгу з особливими зацікавленням. «Книга є органічною у творчості Олександра Гавроша, вона виросла з кола його зацікавлень як дитячого письменника і популяризатора Закарпаття. Після прочитання цієї книги кортить принаймні переглянути ті 40 збірників казок», – міркує Сергій Федака.

З меценатами

Наприкінці зустрічі до Дня захисту дітей меценати професор УжНУ Володимир Химинець разом із братом Олексієм подарували бібліотеці добірку книжок Олександра Гавроша та серію альбомів про видатних художників.

_x_PS1 1 червня в Закарпатській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва презентували науково-популярне видання Олександра Гавроша «Казки і казкарі». Книга вийшла в серії «Ім’я на обкладинці» в тернопільському видавництві «Навчальна книга – Богдан»._x_PS2 /live/2017/06/03kazki/bibliotekari.jpg_x_PS3 Олександр Гаврош з шкільними бібліотекарями_x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Іванка Когутич_x_PS11 для Медіацентру УжНУ_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Презентації | 02.06.17 | Додав Г_Кришiнець | 483 | 1.0/1
Теги: казки, Олександр Гаврош, презентація, міжнародний день захисту дітей

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики