Понеділок, 24.01.22, 03:33 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Екскурсії

В Ужгороді відбулася екскурсія за сучасним літературним твором
Розпочалася екскурсія на старому цвинтарі біля обласної бібліотеки

Єдиною умовою зустрічі з письменником для літклубівців є прочитання твору. Позаяк ознайомилися з твором майже всі учасники екскурсії, то прогулянка містичним Ужгородом стала значно цікавішою. 

Біля хреста героям Карпатської України

Розпочалася вона на старому цвинтарі біля обласної бібліотеки, де, за сюжетом, серед могил є прохід-портал між двома світами – ХІХ та ХХІ століттями. Кладовище вже давно не діє і поступово перетворюється на паркову зону. А завдяки громаді церкви Благовіщення (другий дерев’яний храм в Ужгороді), що збудована неподалік, цвинтар потрохи впорядковують. Студенти побачили хрест героям Карпатської України та хрест січовим стрільцям, які тут поховані. 

Біля бюсту лікаря А.Новака – одного з героїв роману

Далі маршрут пролягав через вулицю Капушанську, площі Ш.Петефі та Театральну, вулиці Корзо, Волошина, Капітульну та Ольбрахта. Студенти побачили бюст одного з героїв роману – лікаря Андрія Новака на території Закарпатської обласної лікарні його імені, а також будівлі моргу й колишнього психіатричного відділення, куди, за сюжетом роману, потрапляє Штефан Капушанський. 

Побували біля заїжджого двору «Чорний орел» (нині школа мистецтв на площі Ш.Петефі), де мешкали персонажі твору. Саме в цьому будинку одну ніч 1847 року перебував Шандор Петефі, якому неподалік встановлено пам’ятник. Цікаво, що в 1871 році, коли відбуваються дії в романі, на цьому місці розташовувався базар.  

Екскурсія тривала до сутінків

Учасники екскурсії побачили також ресторан «Корона», де відбуваються цікаві перипетії в романі, зокрема, лекція на тему «Що буде через 100 років?». Оглянули кілька локацій, зображених у творі, – ресторан «Білий корабель» на тодішній торговій вулиці Корзо, єпископську резиденцію та сад позаду неї.

Не минули, ясна річ, і Кафедрального греко-католицького собору, замку, колишньої учительської семінарії та василіянського монастиря (нині юрфак та фізфак УжНУ). У затишній кав'ярні-музеї «Під замком» завершилася ця тригодинна захоплива екскурсія літературним твором. Тут учасники клубу мали змогу поділитися враженнями про «Капітана Алоїза». 

О.Гаврош читає уривок із свого детективного роману «Капітан Алоїз»

У зустрічі взяли участь не тільки студенти-філологи, а й історики та географи. До екскурсії долучився також завідувач кафедри факультетської терапії УжНУ Тарас Ганич, який є шанувальником творчості Олександра Гавроша. Доктор медичних наук прочитав роман рік тому, коли він вийшов у тернопільскому видавництві «Навчальна книга-Богдан», і також поділився своїми враженнями: «Закарпатських письменників багато, а «Капітан Алоїз» один. Твір різносторонього й приховано-іронічного Олександра Гавроша написаний у стилі, якого так не вистачає сучасній художній літературі, майже поголовно зануреній в ускладненість словесних конструкцій і мудрувань у пошуках велично-сліпучої істини. А хочеться легкості слова, гри асоціацій, іскрометності, враження експромту і невимушеності. Все це є в «Капітані Алоїзі» Гавроша, яку він сам написав просто так, для друзів, під бажання зберегти дух дружніх пікіровок, – зауважує професор УжНУ. – У простоті речень книги густо намішані пласти двох епох, впізнавані нами харизматичні особистості на чолі з самим нахабно перевтіленим автором і пряно-п'янкий, іронічно-веселий і трохи божевільний Вавилон на ймення Ужгород». 

Тарас Ганич, як і решта учасників екскурсії, чекають на продовження пригод бравого капітана ужгородської поліції Алоїза Штрімфлі та його приятелів. Автор пообіцяв над цим подумати. 

Наступне засідання літературного клубу «Читаємо разом» відбудеться в середині грудня.

_x_PS1 У вівторок, 11 листопада, відбулося неординарне засідання літературного клубу «Читаємо разом», до якого входять студенти УжНУ. Закарпатський письменник, журналіст Олександр Гаврош влаштував екскурсію місцями дії власного містичного детективу «Капітан Алоїз». Це перша в Ужгороді екскурсія за власним літературним твором._x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 /live/2014/11/40Havrosh/pochatok_ekskursiji.jpg_x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 320_x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Іванка Когутич_x_PS11 для Медіацентру УжНУ_x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Екскурсії | 13.11.14 | Додав Путpашик | 972 | 5.0/1
Теги: Олександр Гаврош, екскурсія

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

2
avatar
1 Сергей Харук \ IP: 95.132.41.202 • 23:20, 13.11.14

а де можна книгу придбати/взяти?
avatar
2 Іванка \ IP: 37.55.22.210 • 23:40, 13.11.14
Взяти роман "Капітан Алоїз" можна в обласній бібліотеці, а придбати можна було в книгарні "Кобзар", можливо, й тепер знайдете.
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики