Середа, 18.09.19, 10:18 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Екскурсії

В Ужгороді відбулася екскурсія за сучасним літературним твором

У вівторок, 11 листопада, відбулося неординарне засідання літературного клубу «Читаємо разом», до якого входять студенти УжНУ. Закарпатський письменник, журналіст Олександр Гаврош влаштував екскурсію місцями дії власного містичного детективу «Капітан Алоїз». Це перша в Ужгороді екскурсія за власним літературним твором.

Розпочалася екскурсія на старому цвинтарі біля обласної бібліотеки

Єдиною умовою зустрічі з письменником для літклубівців є прочитання твору. Позаяк ознайомилися з твором майже всі учасники екскурсії, то прогулянка містичним Ужгородом стала значно цікавішою. 

Біля хреста героям Карпатської України

Розпочалася вона на старому цвинтарі біля обласної бібліотеки, де, за сюжетом, серед могил є прохід-портал між двома світами – ХІХ та ХХІ століттями. Кладовище вже давно не діє і поступово перетворюється на паркову зону. А завдяки громаді церкви Благовіщення (другий дерев’яний храм в Ужгороді), що збудована неподалік, цвинтар потрохи впорядковують. Студенти побачили хрест героям Карпатської України та хрест січовим стрільцям, які тут поховані. 

Біля бюсту лікаря А.Новака – одного з героїв роману

Далі маршрут пролягав через вулицю Капушанську, площі Ш.Петефі та Театральну, вулиці Корзо, Волошина, Капітульну та Ольбрахта. Студенти побачили бюст одного з героїв роману – лікаря Андрія Новака на території Закарпатської обласної лікарні його імені, а також будівлі моргу й колишнього психіатричного відділення, куди, за сюжетом роману, потрапляє Штефан Капушанський. 

Побували біля заїжджого двору «Чорний орел» (нині школа мистецтв на площі Ш.Петефі), де мешкали персонажі твору. Саме в цьому будинку одну ніч 1847 року перебував Шандор Петефі, якому неподалік встановлено пам’ятник. Цікаво, що в 1871 році, коли відбуваються дії в романі, на цьому місці розташовувався базар.  

Екскурсія тривала до сутінків

Учасники екскурсії побачили також ресторан «Корона», де відбуваються цікаві перипетії в романі, зокрема, лекція на тему «Що буде через 100 років?». Оглянули кілька локацій, зображених у творі, – ресторан «Білий корабель» на тодішній торговій вулиці Корзо, єпископську резиденцію та сад позаду неї.

Не минули, ясна річ, і Кафедрального греко-католицького собору, замку, колишньої учительської семінарії та василіянського монастиря (нині юрфак та фізфак УжНУ). У затишній кав'ярні-музеї «Під замком» завершилася ця тригодинна захоплива екскурсія літературним твором. Тут учасники клубу мали змогу поділитися враженнями про «Капітана Алоїза». 

О.Гаврош читає уривок із свого детективного роману «Капітан Алоїз»

У зустрічі взяли участь не тільки студенти-філологи, а й історики та географи. До екскурсії долучився також завідувач кафедри факультетської терапії УжНУ Тарас Ганич, який є шанувальником творчості Олександра Гавроша. Доктор медичних наук прочитав роман рік тому, коли він вийшов у тернопільскому видавництві «Навчальна книга-Богдан», і також поділився своїми враженнями: «Закарпатських письменників багато, а «Капітан Алоїз» один. Твір різносторонього й приховано-іронічного Олександра Гавроша написаний у стилі, якого так не вистачає сучасній художній літературі, майже поголовно зануреній в ускладненість словесних конструкцій і мудрувань у пошуках велично-сліпучої істини. А хочеться легкості слова, гри асоціацій, іскрометності, враження експромту і невимушеності. Все це є в «Капітані Алоїзі» Гавроша, яку він сам написав просто так, для друзів, під бажання зберегти дух дружніх пікіровок, – зауважує професор УжНУ. – У простоті речень книги густо намішані пласти двох епох, впізнавані нами харизматичні особистості на чолі з самим нахабно перевтіленим автором і пряно-п'янкий, іронічно-веселий і трохи божевільний Вавилон на ймення Ужгород». 

Тарас Ганич, як і решта учасників екскурсії, чекають на продовження пригод бравого капітана ужгородської поліції Алоїза Штрімфлі та його приятелів. Автор пообіцяв над цим подумати. 

Наступне засідання літературного клубу «Читаємо разом» відбудеться в середині грудня.

Іванка Когутич

для Медіацентру УжНУ
Екскурсії | 13.11.14 | Додав Путpашик | 813 | 5.0/1
Теги: Олександр Гаврош, екскурсія

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

2
avatar
1 Сергей Харук \ IP: 95.132.41.202 • 23:20, 13.11.14

а де можна книгу придбати/взяти?
avatar
2 Іванка \ IP: 37.55.22.210 • 23:40, 13.11.14
Взяти роман "Капітан Алоїз" можна в обласній бібліотеці, а придбати можна було в книгарні "Кобзар", можливо, й тепер знайдете.
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики