Вівторок, 27.09.22, 05:37 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Екскурсії

«Ужгород фестивальний» – з проректором Федором Шандором
«Саме Ужгород завжди розпочинає фестивалі в Закарпатській області. Цього року в обласному центрі заплановано 34 святкові заходи, ─ розповідає пан Федір. ─ Перше фестивальне свято «Огляд колядницьких колективів» відбулося 6 січня на площі Театральній. Також серед січневих фестів найпопулярнішими є «Коляди в старому селі» (Ужгород), та фестивалі гурки й гентешів (Берегівщина). А 15 лютого відбудеться «Ужгородська палачінта», яка традиційно проходить за 2–3 тижні до Великого посту».

Федір Шандор
Розповів екскурсовод і про міст Кохання, на якому вже почеплена чимала кількість різноманітних за формою й розмірами замочків. Перший з них поставили 2003 року під час конкурсу на найкращий замок. Побували всі охочі й біля пам’ятника українському весільному рушнику, що був встановлений під час третього Закарпатського Параду наречених.

Що стосується весняних фестивалів, а особливо тих, що відбуваються до Великодня, то вони більш стримані. Пов’язано це з тим, що Ужгород є одним з найрелігійніших міст України. Найбільший фестиваль цього періоду відбувається в Берегові під назвою «Біле вино». До Міжнародного жіночого дня організовують захід «Нумо, хлопці», який цьогоріч проходитиме вже вдев’яте. А 1-го квітня в Ужгороді традиційно відбувається Закарпатська гуморина, яка стає місцем зустрічі різних команд КВН.

На жаль, за словами Федора Шандора, в нашому місті не завжди підтримують День нарциса, який припадає на 7 березня. У Європі в цей час відзначають Міжнародний день дітей, хворих на рак. Суть акції полягає в тому, що перехожим роздають нарциси, а вони за це віддячують грошима, які йдуть на благодійність.

Інформаційний стенд про фестивалі Закарпаття
Торкнувся у своїй розповіді під час екскурсії пан Федір і літніх та осінніх фестивалів: «У Міжнародний день захисту дітей в Ужгороді відбувається ходотон, коли діти з обмеженими фізичними можливостями проходять вулицями міста. Саме на їх честь у квітні заплановано встановити ще одну міні-скульптуру – хлопчину на візочку. Називатиметься вона пам’ятником Дружби. Побачити його можна буде на одному з перил набережної Незалежності.

В останню неділю червня знову буде організований Парад наречених. До речі, найбільшу їх кількість було зареєстровано два роки тому. Тоді їх число сягло 172 осіб. Восени найочікуванішим є святкування Дня міста. Крім того, у вересні минулого року поблизу площі Народної був установлений рекламний стенд, на якому розміщена інформація про фестивалі Закарпаття».

Яким Якимович
Цікавою виявилася оповідь про новорічні ялинки. Зокрема, екскурсовод повідомив, що святкувати Новий рік у Радянському Союзі розпочали 1963 року. Починаючи з 70-х років з’явилася новорічна красуня і в Ужгороді на площі Театральній. У 1993 році вперше прикрасили основний новорічний атрибут на площі Народній, а цьогоріч ─ на площі Шандора Петефі.

Студент 4-го курсу юридичного факультету УжНУ Яким Якимович поділився своїми враженнями: «На відкритій екскурсії містом я вдруге. Тема «Ужгород фестивальний» є дуже цікавою та пізнавальною, адже не завжди знаєш, де й коли організовують фестивалі. Тому тепер я вже запланував, чим займатимуся найближчим часом. А екскурсовод розповідав жваво й захопливо. Особливо сподобалося те, що говорилося про найцікавіше».

Також Федір Шандор наголосив, що відкриті екскурсії містом з часом стають ще більш затребуваними. Тому 2014 року організовуватимуться й надалі._x_PS1 12 січня в обласному центрі вже вкотре пройшла відкрита екскурсія. Цього разу ужгородців та гостей міста з фестивальною родзинкою Закарпаття ознайомлював проректор з науково-педагогічної та виховної роботи УжНУ Федір Шандор. _x_PS2 http://mediacenter.uz.ua/live/2014/01/10eks/golovna2.jpg_x_PS3 Екскурсія з проректором_x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Марина Шишола_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Екскурсії | 13.01.14 | Додав Lucky | 1189 | 0.0/0
Теги: екскурсія, фестивалі, Федір Шандор

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики