Понеділок, 24.01.22, 04:08 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Презентації

Публікації викладачів УжНУ – основа журналу «Театральна бесіда»

Концептуально часопис показує сучасний зріз життя театру, а не переказує історію. Рецензіями, відгуками, інтерв’ю розповіли про останні три роки роботи цього храму Мельпомени. Переважно це матеріали, які були опубліковані тільки в інтернет-виданнях.

Олександр Гаврош

Видавці-львів’яни, які щороку випускають два номери цього фахового театрального часопису, позитивно сприйняли свіжу й цікаву ідею завліта закарпатського театру Олександра Гавроша, бо звикли до традиційних журналів із ретроспективою. За словами драматурга театру, це перше видання на Закарпатті, в якому зібрані публікації про сучасне театральне життя воєдино. «Видань про театр у нас багато: «Театр Срібної землі», «Від Гасниці до Рампи» Ігнатовича, шість книг Андрійця... Але всі вони про історію».

Сергій Федака

У номері журналу вміщено 19 публікацій, десять з яких – професора УжНУ Сергія Федаки. Це відгуки на вистави «Велика Капітуляція» М.Мільмейстера, «Одруження» (режисер – Петро Авраменко), «У Парижі гарне літо» (режисер – Анатолій Філіппов), «Мишачий король, або Лускунчик» (режисер – Олександр Саркісянц), «Пригоди бравого солдата Швейка» (Василь Шершун), а ще – три інтерв’ю із головним режисером театру Анатолієм Філіпповим, актором Ярославом Мелецем, художнім керівником Василем Шершуном.

Також у номері розміщена публікація «До чого призводить брак любові» викладача кафедри журналістики Наталії Каралкіної, де молодий науковець подає й коментарі про виставу «Meine liebe Віра» режисера Сергія Архипчука –  самого режисера, його колег Олександра Куцика, Михайла Мільмейстра, театрознавців Ніни Малишко, Василя Андрійця, Сергія Федаки та виконавця головної чоловічої ролі Михайла Фіщенка.

 

У журналі  можна знайти перелік прем’єр вистав за 2013–2016 роки, а це сімнадцять постановок. Окрім інтерв’ю, відгуків, у ненав’язливій формі коротко повідомлено про фундаторів театру – братів Шерегіїв, перелік обласної театральної премії 2015 року та байки закарпатського театру.

До кожної публікації ретельно підібрані фотоілюстрації. Видання цікаво читати і сприймається воно як книга. Сергій Федака вже назвав журнал, що надходить до всіх найбільших бібліотек і театрів України, «візитівкою цього храму Мельпомени у загальнодержавному масштабі».

Презентація номеру відбудеться 27 березня – в День театру і відзначення ювілею Закарпатського обласного українського музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв о 16:00.

_x_PS1 До 70-річчя Закарпатського обласного українського музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв вийшов номер фахового журналу «Театральна бесіда» про цей театр._x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 /live/2016/03/90teatr/verkhnja.jpg_x_PS6 _x_PS7 30%_x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Іванка Когутич_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Презентації | 25.03.16 | Додав Г_Кришiнець | 811 | 0.0/0
Теги: вистави, журнал, Олександр Гаврош, театр, презентація, Сергій Федака

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

1
avatar
1 bavcaa \ IP: 178.93.91.78 • 01:04, 28.03.16
Шановному автору!  Поінформую Вас для повноти картинки і розстановки акцентів. У Закарпатті немає професійної театральної критики, а в обох театрах обласного центру професійної режисури у гол. режисерів даних театрів відсутня режисерська освіта, це добрі актори в минулому. максимум. Тому правильніше називати дані установи високо бюджетними театральними студіями (обласний бюджет виділяє біля 20 мільйонів гривень на рік) Поцікавтеся здобутками даних мистецьких установ за останні 5 років, а саме: перемоги на поважних мистецьких форумах (фестивалях) або, можливо запрошення наших режисерів на постановки до інших театрів. Адже це і є мірою рівня колективу, режисера. "Підкреслюю" на поважних мистецьких форумах. Нуль. У переліку вистав закарпатських режисерів, вказаних у вашій статті - єдина професійна режисерська робота.
Євген Тищук, Олександр Куцик, Атілла Віднянський - режисери визнані за межами країни! Дмитро Кешеля - письменник і драматург, так само визнаний не тільки в Україні! Про художніх керівників не буду, ситуація подібна до ситуації з головними режисерами і завлітами, яких ніхто не слухає - їх немає по факту. Знати історію добре, але було б правильно режисерами називати режисерів, драматургами драматургів,  акторами акторів і т.д. Тоді і театральна бесіда буде, а  не профанація. З великою повагою до Вас, шановний автор, до панів Федаки і Андрійця - істориків, які з любов'ю описують закарпатський театр як явище і небагатьох  журналістів, які знають тему.                                                                        
 Але на разі який театр, така і бесіда. Дякую.

Чайкович Василь.
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики