Четвер, 19.09.19, 13:31 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Зустрічі

На філфаку відбулося перше засідання літературного клубу «Читаймо разом»
Під час зустрічі з Сергієм Федакою

2 жовтня на філологічному факультеті пройшла довгоочікувана зустріч творчої молоді факультету з відомим закарпатським письменником, краєзнавцем, професором Сергієм Федакою, котрий поділився секретами власної мистецької кухні.

Працьовитістю й енергійністю цієї людини захоплюються, адже його можна побачити на всіх культурних зібраннях міста. Сергій Дмитрович не просто доктор історичних наук, професор Ужгородського національного університету, письменник, журналіст, а людина, котра читає сотню книг на місяць і сама пише художні твори.

Олександр Гаврош
Життєвого і мистецького досвіду у цього автора хоч відбавляй, тож студентам хотілося дізнатися якнайбільше про Сергія Федаку з вуст самого закарпатського поета й прозаїка. Багато цікавого про нього розповів і друг Сергія Дмитровича – журналіст і письменник Олександр Гаврош.

Творчий шлях автора розпочався 2004 року з виходу двох поетичних збірок – «Дороги кохання» та «Окрушини дзеркал». Наступним поповненням літературного арсеналу стала збірка сюрреалістичних новел про пошуки людиною свого місця в житті та світі «Яблуко від Єви» (2005), а також збірка поезій «Небесні суходоли» (2006), в якій поет дослідив феномен кохання.

До творчого доробку С. Федаки входять також художньо-документальна повість про процеси становлення Карпатської України «Карпатський кросворд» та історико-пригодницький роман «Валет Валентина Другета» як демонстрація життя останнього представника дворянської родини Другетів і давніх ужгородців.

Під час зустрічі
Під час зустрічі лунало безліч запитань, адже юних літераторів цікавило все, що стосується автора: що спонукало до творчості та коли був написаний перший вірш, який твір автор уважає найціннішим та чи планує видавати свої роботи за кордоном і багато інших.

Сергій Федака на всі запитання відповідав щиро й невимушено, часто підкріплюючи свої розповіді поезіями або уривками з прози. Гостям літературного вечора навіть пощастило почути оповідання, яке входитиме до еротичної автобіографії автора, над якою він нині працює.

«Вірші приходять з небесного Інтернету, тому я їх просто записую цілими фразами, – зізнається Сергій Дмитрович. – Із прозою – дещо складніше...» Він уважає, що поет ніби серфер: зловив хвилю і несеться на ній щодуху вперед.

Упродовж двогодинної зустрічі вдалося обговорити багато цікавих моментів із життя та творчості Сергія Федаки. Письменник радо ділився власним досвідом і навіть порадив молоді, які саме твори сучасної української літератури варто прочитати.

До Топ-5 увійшли «Месопотамія» або «Ворошиловград» Сергія Жадана, «Залишинець» Василя Шкляра, «Солодка Даруся» Марії Матіос, «Остання любов президента» Андрія Куркова та «Розмова із Богом» Богдани Матіяш. Із закарпатських письменників Сергій Дмитрович радив ознайомитися з творами Дмитра Кешелі та Федора Потушняка.

На завершення учасники клубу домовилися про наступну зустріч: ініціатор творчого вечора Іванка Когутич повідомила, що вона планується на початку листопада.

Анна Малахова

для Медіацентру УжНУ
Зустрічі | 04.10.14 | Додав Шумицька | 834 | 5.0/1
Теги: філфак, Олександр Гаврош, літературний клуб «Читаємо разом», Сергій Федака

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики