Середа, 17.08.22, 03:34 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Інноваційного екорепортажу з дронів навчали й студентів-журналістів УжНУ

Організаторами Школи виступили інформаційне агентство «Варіанти», Товариство «Зелений хрест», кафедра нових медіа факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, департамент екології Львівської облдержадміністрації, а також громадські організації «Екосфера», Центр «Антикорупційна платформа» і Центр соціальних ініціатив АТОМ за організаційної та фінансової підтримки «Freedom House» та Міністерства закордонних справ Норвегії. Відкрила школу керівник проекту «Дрон-погляд на зони екологічного лиха», доцент кафедри нових медіа ЛНУ ім.І.Франка Ірина Марушкіна.

Єлизавета Алексєєва

Протягом першого дня, заходи якого провели в ужгородському готелі «Дует Плюс», учасники мали нагоду почути про теоретичні основи творення екологічного репортажу за допомогою інноваційних технологій. Розпочали з тренінгу «Робота із законодавством та офіційними запитами щодо екології» від Єлизавети Алексєєвої – провідного юрисконсульта й керівника інформаційно-аналітичного відділу ГО «Екологія-Право-Людина».

Тренерка розповіла про види інформації, доступ громадян до того чи іншого її виду, специфіку українського законодавства щодо екоінформації, обов’язки розпорядників інформації, систему обліку/реєстру документів, форми звернення громадян, відмінності звернення й запиту, підстави відмови в наданні доступу до даних тощо. Пані Єлизавета дала присутнім корисні поради стосовно написання запитів і звернень та окреслила відмінності між ними з юридичного погляду. Тренерка також наголосила на тому, що слід завжди брати коментар від фахівця з права, котрий може допомогти у вирішенні посутніх питань.

Юрій Залізняк

Наступним лектором став доцент кафедри нових медіа Львівського національного університету імені Івана Франка Юрій Залізняк. Тема його тренінгу – «Як писати про екологію в нових медіа». Спочатку гість поділився з присутніми розповіддю про власний досвід у журналістиці, далі – знайомив із тонкощами створення успішного журналістського тексту. Багато говорили про нові поняття у сфері ЗМІ, серед яких, до прикладу, мультимедійна комунікація та storytelling. Пан Залізняк акцентував на правдивому висвітленні фактів та складанню універсального сценарного плану історії – від написання тексту до передбачення реакції аудиторії. Дальша розмова стосувалася репортажу екологічного спрямування. Його головна порада – постійно розвивати свої вміння.

Февзі Наметов

Останній тренінг стосувався більше технічних питань – «Що таке геопросторові дані і як їх використовувати для написання журналістського репортажу» від Февзі Наметова, представника компанії Drone.ua. Він розповів присутнім про те, як почала поширюватися тенденція до використання дронів, зокрема й журналістами, як розвинулися технології їхньої розробки, що за можливості вони пропонують та які моделі нині є найпоширенішими на ринку. Крім того, тренер докладніше характеризував роботу з програмами Glovis (Landsat), GoogleMaps та окремими додатками для створення 3D-панорам.

Наступного дня організатори й учасники мали практичні заняття. Вони виїхали до села Нижній Бистрий Хустського району, де практикували зйомку з дрона міні-гідроелектростанції, побували в районному центрі та поспілкувалися з місцевою владою й громадськими активістами стосовно наявних екопроблем. Пізніше учасники Школи зможуть показати засвоєні протягом двох днів знання, написавши власні екологічні репортажі.

_x_PS1 24–25 листопада в Ужгороді тривала дводенна Школа інноваційного екологічного репортажу. Крім медійників, блогерів та громадських активістів регіону, до участі в програмі долучилися й студенти відділення журналістики Ужгородського університету. _x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Антоніна Чундак_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Теорія і практика | 26.11.16 | Додав Г_Кришiнець | 508 | 0.0/0
Теги: екоінформація, тренінг, екорепортаж

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик