Вівторок, 15.10.19, 11:37 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Студенти УжНУ стали призерами Всеукраїнських дебатів зі сталого розвитку в Одесі
Ганна Мелеганич

Цьогоріч Всеукраїнські дебати зі сталого розвитку відбулися в Одесі. Команду нашого вишу склали студенти-політологи Ярослава Турянин, Софія Дацюк та Крістіан Левкулич. Керівником групи була координаторка Освітньої мережі сприяння сталому розвитку в Україні, директор Центру сталого розвитку УжНУ Ганна Мелеганич.

 

У дебатах узяли участь 18 команд із різних куточків України. На відміну від минулорічних змагань трохи змінилася система оцінювання. Дебатували у чотири тури. У першому (1/8 фіналу) жеребкуванням команди були розділені на на дві групи – А (8 команд) і Б (10 команд).

У 1/8 кожен колектив зіграв двічі, протягом ігор судді оцінювали кожного учасника за критеріями аргументованості, культури виступу. Команди, які набрали найбільшу кількість балів у своїй групі, переходили в наступний етап.

У другому турі грали на вибування: хто набрав найменшу кількість балів, залишав гру. Третій тур і фінал відбувалися за цим же сценарієм.

 

Особливістю змагань стало те, що визначали кращого надзвичайно різні студенти – представники найрізноманітніших професій: юристи, аграрники, менеджери, педагоги, політологи, залізничники...

У фіналі зустрілися представники Одеси та Донецька. Гра виявилася надзвичайно напруженою, обидві команди мали сильну аргументацію і харизматичних учасників. Перемогу здобула команда «Троє в каноє» з Донецька. Ужгородці ж цього року вибороли третє місце.

 

Ще одною новинкою цьогорічних дебатів стала панельна дискусія. Її проводили на основі 17 цілей сталого розвитку. Кожна команда мала вибрати свою і довести, що саме ця мета є в цей момент пріоритетнішою. 

Що ж до вражень від «Перлини біля моря», то ними поділилася третьокурсниця факультету суспільних наук Ярослава Турянин: «Організатори постаралися на славу. Команди жили в одному з готелів неподалік від місця дебатування. Було передбачено розважальну програму: екскурсії, концерти, вечірки-знайомства. Не описуватиму Одесу, про яку нам розповіли на екскурсіях, розповім про «свою» Одесу.

 

У ній – неймовірно приємні люди, які можуть заговорити з тобою на одній з вулиць так, ніби ви знайомі все життя. Наша Одеса – це місто жартів і нових знайомих з усієї України. Наша Одеса надихає на нові ідеї та звершення, змушує мріяти, тут відпочиває не тільки тіло – набирається сили душа.

Це місто, в якому, коли заходиш до ресторану, тебе стрічає кіт Вася, і ти почуваєшся наче вдома. Тут ми знайшли купу знайомих, розкрили в собі щось нове. Знаєте, є вислів: «Побачити Париж – і... померти». Так-от, Одесу колись порівнювали з Парижем... Але, побачивши її, хочеться жити! І жити довго!».За інформацією

Центру сталого розвитку УжНУ
Теорія і практика | 23.05.16 | Додав Г_Кришiнець | 688 | 0.0/0
Теги: сталий розвиток, студенти-політологи, Центр сталого розвитку, дебати, Одеса, УжНУ

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик