Понеділок, 08.08.22, 08:05 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Конкурси

Дебати зі сталого розвитку: рівень – школярі
Мирослава Лендьел

Із привітанням виступила проректор із науково-педагогічної роботи вишу Мирослава Лендьел. Вона відзначила, що для школярів цей захід – щось інноваційне, цікаве. Також наголосила на важливості проведення таких дебатів, адже вміння дискутувати, наводити аргументи, відстоювати власну думку згодяться молоді в дальшому житті. Мирослава Олександрівна побажала учасникам успіхів, адреналіну, об’єктивності насамперед щодо себе, майбутніх переможців закликала йти далі цією «кар’єрною драбиною». Відтак вручила подяки школам, котрі відгукнулися й узяли участь у дебатах.

Іван Вовканич

На заході був присутній і декан факультету МПМБ Іван Вовканич, який також долучився до привітань. Він висловив переконання, що наше майбутнє – в руках молоді, і похвальним є те, що вона ще зі шкільної лави починає цікавитися проблематикою розвитку нашої держави. На завершення побажав учасникам залишатися небайдужими й завжди прагнути досягнути істини.

Учасники дебатів

На початку заходу було відразу ж оголошено теми ¼, ½ та фінальної ігор: «Інтелект має збагачувати країну, а не шукати кращої долі за кордоном», «Інтернет – зло, яке поглинає людину і десоціалізує її», «Майбутнє країни – виключно в наших руках!». Роль ведучих, котрі стежили за порядком та регламентом дебатування, відвели студенткам нашого вишу, серед яких – переможниці студентських дебатів Ярослава Турянин та Софія Дацюк. Вирішувало долю наших учасників компетентне журі, що складалося з вчителів-керівників команд, а також представників кафедр УжНУ: політології і державного управління, екології, а також міжнародних студій і суспільних комунікацій.

Учасники помітно хвилювалися, хоч і мали серйозний рівень підготовки. Підтримати своїх прийшли й однокласники учасників, дехто навіть прихопив із собою власноруч намальований плакат. На відміну від студентських, на учнівських дебатах кожна команда тут мала свою назву: «Фаворит», «Інтелектуали», «Victory», «Діти Валєри», «Експерт», «Сузір’я».

Переможці

Після першої гри команд удвічі поменшало: до півфіналу дійшли школи №6, №12, №15 і №20. Другий етап дав змогу командам більше розкритися, показати себе, та й тема передбачала широке поле для змістовних дискусій. Але до фіналу дісталися найбільш упевнені та інтелектуально підковані – школи № 15 та № 20. Після закінченню часу, відведеного на дебати, суперечка все ще тривала, і не лише між командами, а й між глядачами! А це вже наочний показник результативності заходу.

Ганна Мелеганич

Обираючи переможця, члени журі зауважили сильні та слабкі сторони обох команд, радо вітали серйозність, із якою учні підійшли до підготовки до заходу. Останнє слово у грі було за Ганною Мелеганич, котра підбила підсумок й оголосила ім’я переможця. Цей почесний титул абсолютно заслужено здобула ЗОШ №15.

Ганна Ігорівна відзначила високий рівень підготовки учасників, їх потенціал. Порівняла переможців із командою з Одеси, котра торік посіла перше місце на Всеукраїнських дебатах в Ужгороді. Мовляв, і та команда свого часу, як наші школярі нині, з’явилася без керівника. Тому працювати одеситам довелося під наглядом місцевого «тренера», котра тепер наставляла і наших переможців.

На згадку про дебатний турнір фіналісти отримали символічні призи. Загалом учні та їх учителі задоволені тим, що спробували свої сили у такому заході. Дехто зауважив, що по-новому відкрив для себе і своїх підопічних, і навіть самого себе. У подальшому запланували проводити шкільні дебати на постійній основі.

_x_PS1 11 травня на факультеті МПМБ УжНУ відбувся перший дебатний турнір із проблематики сталого розвитку для школярів. Захід, у якому взяли участь учні ужгородських шкіл №№ 2, 6, 7, 11, 12, 15, 19 та 20, зініціювали управління освіти міста та ресурсний центр зі сталого розвитку університету. Модератором заходу виступила Ганна Мелеганич – директор Центру сталого розвитку УжНУ._x_PS2 /live/2016/05/27debaty/verkh.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Катерина Хижняк_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Конкурси | 13.05.16 | Додав Шумицька | 1243 | 0.0/0
Теги: сталий розвиток, школярі, дебати

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики