Середа, 18.09.19, 10:15 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Екскурсії

Студенти-угорці УжНУ їздили до Будапешта для вшанування пам’яті жертв Угорської революції
У Будапешті

Студентів гуманітарно-природничого факультету з угорською мовою навчання вже не вперше запрошують на меморіальний захід у Будапешті, приурочений до подій революції 1956 року. Угорці шанують цю важливу й водночас трагічну дату, яка стала початком демократичних настроїв у країні. Дедалі частіше проводять паралелі з сучасними подіями в Україні, зауважуючи, що розуміють глибину болю і втрат, адже самі колись пережили щось схоже.

Для угорського населення події, що розпочалися 23 жовтня 1956 року, вкрай важливі. Угорська революція, яка змінила історичний розвиток країни, розпочиналася з протесту студентів та представників інтелігенції в Будапешті. Нині цей день – державне свято, на яке щорічно з’їжджаються й ті угорці, що проживають за кордоном.

Після Другої світової війни центральноєвропейські країни були затягнуті силою у так званий соціалістичний блок. Студентство факультету економіки Будапештського інженерного університету, самоорганізувавшись, розпочало революцію проти радянської окупації. Поширилася вона й за межі країни – у Словаччину, Румунію, Сербію, навіть на Закарпаття. Внаслідок виступів, які придушили в листопаді, загинули три тисячі осіб.

Василь Беликанич

«Студенти гуманітарно-природничого факультету відвідали лекції, присвячені революції 1956 року. Особливий акцент під час лекції в Будапештському інженерному університеті зробили на подіях, які сьогодні тривають в Україні. Промовці зверталися здебільшого до наших студентів із закликом толерувати прагнення народу України виборювати свою незалежність. Угорці розуміють і підтримують визвольну війну українців, адже самі її пережили в 1956 році», – розповів викладач кафедри історії Угорщини і євроінтеграції Василь Беликанич, який супроводжував студентів під час поїздки.

Також молодь узяла участь у меморіальній ході від університету до пам’ятника одному з активістів цієї революції. Увечері студенти мали змогу прогулятися Будапештом.

Праворуч – Вівієн Бенце

«Поїздка була дуже важлива для мене. За ці три дні познайомилася з багатьма студентами-старшокурсниками, а також своїми колегами з угорського вишу. Нам показали столицю, хоча часу було не так багато, адже вдень ми відвідували лекції. Загалом поїздка залишила багато вражень, тому хотіла би й наступного разу поїхати до Будапешта», – розповідає Вівієн Бенце, студентка спеціальності «Країнознавство».

Фружина Бундович

«Другого дня перебування ми відвідали лекцію, під час якої переглянули художній фільм «Воля або свобода, кохання». Режисерам удалося реконструювати події революції й показати велике кохання на історичному тлі. Дуже цікаво було переглянути цей фільм! Завдяки йому вдалося краще осмислити прагнення тогочасних студентів», – поділилася враженнями від поїздки ще одна студентка спеціальності «Країнознавство» Фружина Бундович.

Невдовзі студенти гуманітарно-природничого факультету візьмуть участь у науковій подорожі до Швейцарії та Італії. Молодь відвідає Верону, Женеву, Венецію та Трієст.

Наталія Каралкіна
Екскурсії | 03.11.14 | Додав Шумицька | 870 | 0.0/0
Теги: Угорщина, гуманітарно-природничий факультет, екскурсія

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики