Субота, 01.10.22, 23:51 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Обмін досвідом

Студенти гуманітарно-природничого факультету з угорською мовою навчання відвідали CERN (Женева)

Екскурсія складалася з трьох етапів. Спочатку студенти мали змогу послухати лекцію Марка Ціреллі про CERN, під час якої дізналися багато цікавого про шістдесятирічну роботу дослідницького центру, у якому найбільші й найскладніші у світі наукові прилади використовуються для вивчення основних складових матерії – елементарних частинок.

Вивчаючи процеси, що відбуваються під час зіткнення цих частинок, фізики дізнаються про закони природи. Приємно вразило, що серед багатотисячного складу працівників із усього світу, аж 55 українців. Центр співпрацює з науковими закладами Харкова, Києва та Ужгорода.

 

Після лекції студенти разом із представниками CERN-у мали змогу відвідати один із чотирьох основних експериментальних майданчиків на Великому адронному колайдері (LHC) – ATLAS. Там вони переглянули відеофільм про роботу великогабаритного колайдера, мета якого полягає в пошуку надважких елементарних частин, на кшталт бозон Хіггса.

Дослідження на  ATLAS можуть пролити світло на нові теорії фізики елементарних частинок за межами Стандартної моделі або ж підтвердити чи доповнити вже відому інформацію. Фахівці міжнародного дослідницького центру детально пояснили фізичну програму експерименту, а також радо відповідали на питання студентів.

 

Завершальним етапом науково-пізнавальної екскурсії було відвідання власне Великого адронного колайдера (LHC). Студенти побачили зменшену точну модель детектора ATLAS та його частин: внутрішній детектор, мюонний спектрометр і магнітні системи. Фахівець-інженер розповів про механізм дії кожної із частин, а також демонстрував матеріали, із яких вони складаються.

Тригодинна екскурсія справила неймовірні враження на учасників, які змогли на власному досвіді переконатися у масштабності сучасних досліджень у галузі фізики, що відкривають таємниці зародження універсуму.

 

Студенти відвідали також такі культурно-історичні центри Італії, як Венеція та Мілан. Венеція зачарувала пишною архітектурою, готичним палацом Дожів та площею Святого Марка. 

Мілан вразив витонченим поєднанням сучасної й старої архітектури. Величезна кількість магазинів, бутиків із яскравими вітринами не затьмарюють історичні будівлі давнього Мілану, найвеличніша з яких – Міланський собор Дуомо.

Учасники науково-пізнавальної екскурсії висловлюють щиру подяку всім, хто доклав зусиль, аби ця цікава подорож відбулася. Такі поїздки є яскравими моментами студентського життя, які сприяють інтелектуальному, культурному й духовному розвитку особистості.

Таким чином наш університет залучається до європейської наукової спільноти в галузі сучасних досліджень, спонукає студентів до успіхів у навчанні та науковій роботі. Крім цього, налагоджені зв’язки в CERN-і відкривають можливості для проведення літніх досліджень на базі центру.

_x_PS1 Науково-пізнавальна екскурсія студентів гуманітарно-природничого факультету з угорською мовою навчання в CERN (найбільша у світі лабораторія фізики високих енергій, міжнародний дослідницький центр європейської спільноти, розташований на захід від Женеви – на кордоні між Францією і Швейцарією, біля підніжжя гірського масиву Юра) відбулася 5-го листопада._x_PS2 /live/2014/11/32ygorci/umat.jpg_x_PS3 _x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Вл. інф._x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Обмін досвідом | 11.11.14 | Додав Lucky | 994 | 0.0/0
Теги: гуманітарно-природничий факультет, екскурсія

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик