Середа, 13.11.19, 18:14 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Психолог... на прийомі в журналіста – другокурсники-медійці та першокурсники-психологи мали спільне інтерактивне заняття

Днями в аудиторії 224 зібралися два кола майбутніх професіоналів: журналісти 2-го курсу та психологи-першокурсники. Чергове практичне заняття студентам-психологам було запропоновано провести в неординарний спосіб.

На інтерактивному занятті насамперед шукали відповідь на питання, що таке просвітницько-пропагандистська й психолого-профілактична робота практичного психолога з використанням журналістських навичок. Якщо конкретніше: дві групи фахівців різних напрямів – медійники і психологи ділилися професійними секретами. Точкою дотику у роботі став спільний метод – інтерв'ю. Адже фахівці в цьому жанрі – журналісти, і від них психологи можуть навчитися методики, майбутні ж медійці мали нагоду ліпше дізнатися, як знайти підхід до співрозмовника, розповіла старший викладач кафедри педагогіки і психології Світлана Ісаєвич.

Студенти розділилися на пари й працювали у формі питання-відповідь. Журналісти мали змогу попрактикуватися в інтерв’юванні, набути досвіду, що стане цінним для них у майбутньому. Зокрема переконалися, що співрозмовник під час діалогу може трапитися різний. Хтось спілкується невимушено, легко ділиться враженнями, комусь відповіді на запитання даються важко.

Тематично розмови стосувалися питання, як кожному особисто й курсу загалом удається адаптуватися до зміни узвичаєного способу життя, до нового оточення, незвичного темпу навчання. Стало, зокрема, зрозуміло, що до фази приятельських відносин новому колективу потрібен орієнтовно місяць. Індивідуально ж адаптуються по-різному: багато хто важко пристосовується до незнайомих людей і досі почувається не в своїй тарілці. Але кожен упевнений, що з часом члени колективу краще пізнають одне одного, вийдуть на новий рівень стосунків.

До слова, з інтерв’ю можна зробити висновок, що дуже малий відсоток першокурсників навчається там, де мріяв. Більшості вибір був нав’язаний батьками або ж став випадковим через їхню невизначеність щодо бачення власного майбутнього. Утім ніхто не планує покидати навчання. Переважала думка, що зусилля не будуть марні. Навіть якщо наступне життя не буде пов’язане з професією психолога, то здобуті знання й навички не стануть зайвими – проявляться при спілкуванні з оточенням і на будь-якій роботі загалом.

У результаті користь від інтерактивного заняття взяли обидві групи студентів. Психологи навчилися, як правильно, чітко й об'єктивно ставити запитання й уважно слухати, дати змогу респонденту повністю висловити свою думку, тобто доповнили знання про процедуру інтерв'ю. А журналістів зацікавили новинки у сфері психології, зокрема інформація про синдром дефіциту уваги, мінімальну мозкову дисфункцію, а ще – про способи визначення щирості при розмові.

Іванка Когутич, Ірина Олаг, Тетяна Мендель

для Медіацентру УжНУ
Теорія і практика | 31.10.14 | Додав Lucky | 711 | 3.0/4
Теги: Кафедра журналістики, Світлана Ісаєвич, інтерактивне заняття, Кафедра педагогіки і психології

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик