Неділя, 22.09.19, 19:21 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Практичне заняття у стінах СБУ? На військовій кафедрі можливо і таке!

24 лютого у рамках практичного заняття курсанти, що вивчають тонкощі роботи спецпризначенців, мали нагоду дізнатися про роботу Управління СБУ в Закарпатській області на практиці.

Студенти військової кафедри в музеї СБУ

Тут все суворо: нас запустили відповідно до попереднього запису у строго визначений час, засоби зв’язку, фото й відеотехніку попросили здати — режимний об’єкт як-не-як. На щастя, мені, як журналісту, люб’язно пішли назустріч, тож декілька фото я зробила. За надійними дверима і просторими коридорами, без сумніву, є багато цікавого. Але, оскільки це режимний об’єкт, двері нам прочинили лише до деяких приміщень.

 

Студенти мали нагоду завітати до музею СБУ: тут детально про бойову зброю почули з уст досвідченого спецпризначенця, мали нагоду все потримати в руках і добре роздивитися, поставити запитання.

Відтак завідувач музею підполковник у відставці Валентина Колінько розповіла про історію створення музею, колишніх і нинішніх співробітників закарпатського управління СБУ: одні молодими загинули при виконанні службових обов’язків (у тому числі в Афганістані, Чорнобилі), інші дожили до сивої старості, наші ж сучасники борються зі злочинністю в області та бережуть цілісність держави у зоні проведення бойових дій.

Валентина Іванівна розповідає, що до музею час від часу приходять школярі-старшокласники, себто в Управлінні гостям завжди раді. Для своїх студентів таке нестандартне практичне заняття організували викладач кафедри військової підготовки Ярослав Шип та її завідувач кафедри Василь Олійник. До слова, Ярослав Васильович є одним із тих, хто за життя увійшов до історії Управління.

 
 
 

У приміщенні багато стендів із фотографіями та газетними публікаціями, і кожен з них — не просто формальність чи данина минулому, вони бережуть історію та розповідають про часом справді неймовірні події минувшини (особливо, що стосується «лихих» 90-х).

 
 
 

Привернули увагу результати проведеної роботи по боротьбі з контрабандою та підробкою грошей, а ще — експонати, що показують роботу зв’язківців та інших спецпризначенців. Є тут і спортивні здобутки СБУшників: кубки й медалі за змагання, чимало подарунків від колег з інших структур та областей, є, між іншим, і подарунок від Ужгородського національного університету до 20-річчя Управління.

Олег Анісімов

Окрім Ярослава Шипа, студентів супроводжував їхній викладач Олег Анісімов, який розповів: «Студенти мали унікальну можливість побачити стрілецьку та іншу зброю спеціального призначення. До того ж не лише побачили зброю, а ще й дізналися технічні та практичні характеристики від людей, які мають великий досвід роботи з нею».

Антон Барзак

Сподівання викладачів себе виправдали — студенти заняттям задоволені. Діана Ситар та Антон Барзак — з тих, хто відвідав заняття. Антон каже: «Найбільший інтерес у мене викликала зброя, мабуть, це і не дивно. Я сам виявив ініціативу відвідати це заняття, бо навчаюся на іншій спеціальності. Час пішов на користь — збагатив свої знання про цю службу».

Діана Ситар

Діана додає: «А мене зацікавила не лише зброя, а ще й те, що нам розповіла Валентина Іванівна: про керівників та працівників підрозділу, створення музею та роботу Управління в наші дні. Хоча зброя, зізнаюся, зацікавила особливо, бо ми рідко маємо нагоду бачити зброю спеціального призначення — частіше загального призначення».

На згадку про цей день співробітники Управління подарували кафедрі військової підготовки РПГ, який доповнить власну колекцію кафедри.

Ксенія Шокіна

спеціально для Медіацентру УжНУ
Теорія і практика | 27.02.17 | Додав Г_Кришiнець | 661 | 0.0/0
Теги: СБУ, студенти, військова кафедра, практичне заняття

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик