Вівторок, 25.02.20, 16:16 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Міжнародні контакти

Майбутніх медійників навчає професор зі США
Під час лекції

З 9 листопада на філологічному факультеті для студентів ІІІ–V курсів відділення журналістики й спеціальності «Реклама та PR» заняття проводить американський професор Марк Діллен.

Під час лекції

За цей час науковець провів 5 лекцій, об’єднаних темою «Політичний репортаж та політична аналітика в США». Марк Діллен розповідає студентам про особливості такого жанру матеріалів, основні вимоги до них, наводячи приклади з американських та українських видань.

Крім того, він поділив аудиторію на декілька груп, кожна з яких мала завдання написати політичний репортаж про місцеві вибори. А вже під час заняття всі разом розглянули запропоновані роботи. Професор відзначив, що студенти добре виконали його настанови й написали чудові матеріали з урахуванням усіх вимог, однією з яких є жвавість викладу.

Під час лекції

Науковець каже: «Є багато шляхів, щоб стати хорошими журналістами. Також є чимало студентів, котрі мають всі необхідні якості для цього. Я маю дуже добрі враження про наші заняття. Студенти зацікавлені й активні, є зворотний зв’язок. Сподіваюся, вони візьмуть для себе щось із того, чого я намагаюся їх навчити».

Лекції з Марком Ділленом дуже різноманітні. Він пропонує студентам розглянути низку репортажів, написаних «не для українців». Вчить їх, як потрібно готуватися до подій. Студенти переглядали також короткометражну стрічку про російського президента, маючи за завдання стежити, від кого журналісти беруть коментарі та як їх чергують. Після перегляду перейшли до обговорення.

Вероніка Мороз

Студентка 5-го курсу відділення журналістики Вероніка Мороз ділиться враженнями: «Саме того, про що нам розповідає пан Діллен, так не вистачає українській журналістиці, закарпатській зокрема. Якісна політична аналітика, політичні репортажі – це те, що нині найбільш актуальне і запитуване спраглим до об’єктивності, дезінформованим читачем. Відчутним є багаторічний досвід журналіста-практика: всю теорію він підкріплює яскравими прикладами з життя. А це дозволяє нам, недосвідченим студентам, моделювати в своїй уяві різні ситуації та прогнозувати можливі результати. Тішить, що мовного бар’єру немає, а невимушеність, поєднана з високою інтелектуальністю, дозволяє сповна зрозуміти професора. Анонсовано, що лектор також розкаже про комунікацію під час конфлікту. Цього я чекаю особливо нетерпляче, адже це сфера, яка цікавить мене найбільше з огляду на те, що в перспективі хочу пов’язати з нею свою професійну діяльність».

Деякі матеріали для самостійного опрацювання лектор надсилає студентам електронною поштою. У післялекційний час студенти знайомлять Марка Діллена з визначними місцями Ужгорода.

Під час наступних лекцій та тренінгів науковець говоритиме про «Комунікацію під час конфлікту» та «Що робити з дезінформацією».

Марія Туряниця

для Медіацентру УжНУ
Міжнародні контакти | 12.11.15 | Додав Шумицька | 670 | 0.0/0
Теги: політичний репортаж, Марк Діленн, відділення журналістики

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик