Понеділок, 28.11.22, 14:34 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Теорія і практика

Майбутні фінансисти ознайомилися з історією фінансової служби в області та можливостями працевлаштування

Про роботу департаменту фінансів Закарпатської області, а також бюджетну систему України і місце в ній фінансової служби краю студентам розповідали директор департаменту фінансів обласної державної адміністрації Петро Лазар та заступник директора департаменту Михайло Петрішка. Модерувала зустріч кандидат економічних наук, доцент, завідувач кафедри фінансів і банківської справи Віра Варцаба.

Петро Лазар

Наука без практики є неповною, тому студентам цікаво дізнатися, як відбувається фінансування, як складається бюджет, зауважив Петро Лазар на початку свого виступу.

«Структура бюджетної системи України складається з державного бюджету та місцевих бюджетів. Місцевими є бюджет АР Крим, обласні, районні бюджети та бюджети місцевого самоврядування. Свідомо не випускаю ні Крим, ні місто Севастополь, оскільки поки що немає змін у бюджетному кодексі, – розповів головний фінансист краю. – Мережа бюджетних установ та закладів Закарпаття включає 2656 одиниць. На Закарпатті є 1 обласний, 13 районних, 5 бюджетів міст обласного значення – Ужгорода, Берегова, Мукачева, Хуста, Чопа, 6 бюджетів міст районного значення, 19 селищних і 307 сільських бюджетів. Щодо адміністративного поділу, найменше їх є у Свалявському районі, а найбільше – в Мукачівському – 40 місцевих бюджетів. Ця цифра найбільша в Україні».

Також гості з фінансової служби розповіли про становлення фінансової системи Закарпатської області. Департамент фінансів дослідив історію і підготував окреме видання, де описані всі важливі етапи становлення і розвитку фінансової служби Закарпаття. Студенти УжНУ під час зустрічі мали змогу ознайомитися з оригіналами першого місцевого бюджету області та річним звітом за 1945 рік та порівняти їх зі звітом про виконання зведеного бюджету Закарпатської області за 2013 рік.

«Становлення фінансової служби області розпочинається з 1944 року. Усі структури, що розпоряджалися грошима, належали до фінансового відділу. 1946 року було вперше складено бюджет Закарпаття на основі радянського. Тоді був поділ на 13 округів і 5 міст. Першим фінансистом Закарпаття став др. Юрій І. Івашко», – розповів Петро Лазар.

Департамент фінансів сьогодні є основним структурним підрозділом Закарпатської ОДА, бо регулює використання коштів іншими підрозділами. Протягом багатьох років триває співпраця з економістами УжНУ. Департамент фінансів щорічно укладає угоду про виробничу та переддипломну практику студентів у департаменті та низових фінансових органах області. І сьогодні покладає надії на нових випускників УжНУ.

Студентська аудиторія

У 2013 році переддипломну практику в фінансових органах краю пройшов 81 студент УжНУ. У 2014 році – 45, а виробничу – 12. Відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» з метою залучення молоді до державної служби, створення умов для професійного зростання, проводиться стажування випускників вишів. Сьогодні 61 працівник фінансових органів Закарпаття є випускником УжНУ. З цієї кількості – 11 начальників міських і районних управлінь та 7 заступників. Найбільше випускників працює в департаменті фінансів Закарпатської ОДА – 23 особи.

Михайло Петрішка

Під час зустрічі в УжНУ з представниками департаменту фінансів студенти цікавилися, як відбувається конкурсна процедура працевлаштування у фінансових органах. Михайло Петрішка пояснив, що вона складається з декількох етапів. Спочатку всі охочі подають документи, потім проходять письмовий іспит на знання фінансових дисциплін і бюджетного законодавства. Після цього потрібно пройти ще й усну співбесіду. Вимогою до нових працівників є також наявність мінімум одного року стажу в державних структурах. Однак працівники департаменту розуміють, що студенти не завжди мають змогу набути цей стаж під час навчання, тому приймають випускників на стажування з майбутнім працевлаштуванням, якщо, звісно, їхні знання і вміння відповідають вимогам до роботи.

_x_PS1 Одна з традиційних зустрічей у рамках профорієнтаційної роботи майбутнього працевлаштування випускників відбулася на економічному факультеті УжНУ. До студентів напряму підготовки «Фінанси і кредит» 29 жовтня завітало керівництво департаменту фінансів Закарпатської ОДА._x_PS2 _x_PS3 _x_PS4 /live/2014/10/112finans/varc-petr.jpg_x_PS5 _x_PS6 Віра Варцаба та Михайло Петрішка_x_PS7 320_x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Наталія Каралкіна_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Теорія і практика | 31.10.14 | Додав VIP | 1625 | 0.0/0
Теги: фінанси, фінансова служба, працевлаштування, Економічний факультет

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик