Неділя, 26.01.20, 22:05 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

В «УнгварЪському» вчені трьох країн міркували про запобігання надзвичайним ситуаціям

18 грудня відбулася заключна конференція в рамках проекту «Космічна система із захисту навколишнього середовища від надзвичайних ситуацій – транскордонна система передбачення природних надзвичайних явищ на основі використання супутникових технологій в Угорщині, Словаччині, Румунії та Україні», який реалізує ДВНЗ «УжНУ». Під час конференції підбили підсумки дворічної роботи та домовилися про дальшу співпрацю.

Модель рельєфу Закарпатської області

За два роки роботи проекту вперше в Україні розроблено технологію побудови динамічної карти зміни стану атмосфери з використанням мережі активних референтних станцій країн-партнерів. Цю технологію можна застосовувати і в інших регіонах, охоплених мережами референтних ГНСС-станцій (спостереження із супутника).

На території Закарпаття встановлено 2 GNS та метеостанції, які дозволяють щосекунди фіксувати стан атмосфери, зокрема спостерігати за зміною вологості. В рамках проекту створено базу даних, яка поповнюється в автоматичному режимі і допомагає стежити за станом атмосфери (зміною в динаміці вологості в атмосфері) над вибраною транскордонною територією в реальному часі.

Наталія Каблак

В університеті встановлений сервер з відповідним програмним забезпеченням, який ці дані фіксує в реальному часі, й інформація миттєво доступна на створеному сайті. Якщо різко збільшується рівень вологості, то слід чекати сильних зливових дощів з усіма наслідками.

За словами координатора проекту, професора УжНУ Наталії Каблак, у результаті проекту зробили основу GNS і метеоданих, які в надалі мали б використовуватися для прогнозу погоди, передбачення паводків, сильних дощів тощо. Наші дослідження в реальному часі є корисними для служб гідрометеоцентру, служб надзвичайних ситуацій тощо. Саме метеорологи мають використати ці спостереження й давати чіткі прогнози та попередження, як це діє у Європі.

Під час конференції

У заключній конференції взяли участь представники партнерів проекту –Вігорлатської обсерваторії (м. Гуменне, Словаччина), Центру асоціації досліджень, інновацій та передачі технологій«NORDTech» (м. Бая-Маре, Румунія), Міжнародної асоціації інституцій регіонального розвитку МАІРР (м. Ужгород), науковці Національного університету «Львівська політехніка» та УжНУ.

За підсумками форуму підписали Меморандум про порозуміння між учасниками науково-освітнього консорціуму, тобто задекларували бажання спільно працювати далі й мати можливість разом брати участь у ґрантових конкурсах і проектах. За словами експерта проекту професора Степана Савчука з «Львівської політехніки», наукові установи близькі до Карпатського регіону, домовилися про наступні наукові дослідження в галузі рухів земної кори, пов’язаних із геодинамічними ефектами, тобто йдеться про можливість передбачати землетруси.Іванка Когутич

Фото, відео Роберта Паппа
Наукові форуми | 20.12.15 | Додав Г_Кришiнець | 658 | 5.0/1
Теги: атмочфера, супутникові технології, метеостанції, супутники, надзвичайні ситуації, конференція, космічна система, спостереження

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4]Незабаром [16]
Актуально [141]Акції [132]
Позиція [18]МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33]Студгромада [188]
Абітурієнт [84]Зблизька [88]
Наболіле [21]Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154]Компетентно [38]
Несподівано... [14]У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160]Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273]Презентації [167]
Екскурсії [113]Дозвілля [210]
Ініціатива [47]Перспективи [38]
Підсумки [40]Спорт [238]
Традиції [206]Зустрічі [210]
Вітаємо! [235]Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230]Студентська практика [66]
Студмістечко [8]Конкурси [117]
На замітку [6]З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9]Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49]Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2]Річниця [14]
Слава Україні! [9]Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91]The main news of university [12]
Подяка [8]Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13]Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3]Підсумки року [5]
Визнання [3]Експрес-інтерв’ю [4]

Матеріали близьких рубрик