Четвер, 27.01.22, 21:21 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Пам’ятаємо...

В УжНУ відзначили річницю Революції Гідності та відкрили тематичну фотовиставку

Згадати, що відбувалося під час Майдану зібралися студенти і співробітники Ужгородського університету в холі головного корпусу вишу.

Павло Гомонай

Активний учасник подій трирічної давності, головний редактор журналу «Миротворець» Павло Гомонай відкрив захід, нагадавши, з чого все почалося і що стало причиною виходу людей на майдан Незалежності в Києві. Зауважив, що такі ж дії почали відбуватися й в інших містах, всупереч тому, що люди не знали, ні як довго потрібно буде стояти на своїх майданах ні до чого це приведе. «Революція Гідності продовжується, і сьогодні вона – у кожного всередині», каже пан Павло. Далі символічно лунає «Молитва за Україну».

Володимир Смоланка

Рушійною силою Революції було студентство. В Ужгороді здебільшого це були вихованці УжНУ. Тому на відзначення річниці початку Майдану завітав і ректор Володимир Смоланка. Він нагадав присутнім, що в День Гідності та Свободи ми відзначаємо не лише початок революції 2013 року, а й 2004-го – Помаранчевої.

Володимир Піпаш

«У той час молодь показала свої прагнення й довела всім, що свобода справді існує і за неї варто боротися. Але вона дається дуже непросто, і ця виставка це демонструє», – зауважив ректор. Відтак запропонував ушанувати пам'ять загиблих на Майдані, а також у зоні АТО, хвилиною мовчання.

До студентів завітав і голова Закарпатського обласного об'єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка Володимир Піпаш. «Нам завжди казали, що Україна – унікальна, бо незалежність дісталася їй без крові. 30 листопада 2013 року все змінилося. Перемога Революції дісталася надто дорого, й чинна українська влада повинна це пам’ятати й виконувати обіцянки Євромайдану», – каже він.

А ще відзначає, що на той час Майдан став ніби «державою в державі», яка була непідвладна й не підкорялася нічиїм законам. Молодь закликав бути активною і завжди обирати громадянську позицію.

 
Тарас Деяк

Натхненно й щиро звернувся до студентів і керівник військово-патріотичної організації «Карпатська Січ» та боєць однойменного підрозділу Тарас Деяк. У його голосі – прикрість за втрачених синів України й водночас рішучість та твердість у визначенні дальшого курсу на справжню незалежність. Він закликав студентів до змін, які покладуть край революціям та війні на Сході, які приведуть нас у справді вільну країну.

Виступив і доцент кафедри міжнародних економічних відносин Ярослав Дроздовський, що спонукав ужнівців щодня боротися з комплексом меншовартості, доводити свою патріотичну позицію в суспільстві.

Після урочистої частини студенти могли ознайомитися з представленими світлинами. На них – яскраві події та емоції, зафіксовані під час революційних подій як у столиці, так і тут, в Ужгороді. Виставка розташована в холі головного корпусу УжНУ й діятиме протягом тижня.

_x_PS1 21 листопада Україна відзначає початок Революції Гідності. Здавалося б, ці події – ще свіжа рана в пам’яті українського народу, але вже маємо третю їх річницю. Все починалося безтурботно – з постів у соцмережах, з чаю і щирих поривань до кращого, європейського життя. Та за право європоступу довелося платити дорогу ціну... _x_PS2 /live/2016/11/81gidnist/vyst.jpg_x_PS3 Тематична фотовиставка_x_PS4 _x_PS5 _x_PS6 _x_PS7 _x_PS8 _x_PS9 _x_PS10 Катерина Хижняк_x_PS11 _x_PS12 _x_PS13 _x_PS14 _x_PS15 _x_PS16 _x_PS17 _x_PS18 _x_PS19Пам’ятаємо... | 21.11.16 | Додав Г_Кришiнець | 701 | 5.0/2
Теги: студенти, фотовиставка, річниця, революція гідності

Схожі публікації:


Система Orphus Помітили помилку? Виділіть її й натисніть Ctrl+Enter!

0
avatar

Ми у Facebook

Календар публікацій


Рубрики розділу

Афіша [4] Незабаром [16]
Актуально [141] Акції [132]
Позиція [18] МЦ-інтерв’ю [150]
Особистість [33] Студгромада [188]
Абітурієнт [84] Зблизька [88]
Наболіле [21] Із ректорату [149]
Не словом, а ділом [154] Компетентно [38]
Несподівано... [14] У ногу з часом [80]
Обмін досвідом [160] Теорія і практика [319]
Наукові форуми [273] Презентації [167]
Екскурсії [113] Дозвілля [210]
Ініціатива [47] Перспективи [38]
Підсумки [40] Спорт [238]
Традиції [206] Зустрічі [210]
Вітаємо! [235] Пам’ятаємо... [82]
Міжнародні контакти [230] Студентська практика [66]
Студмістечко [8] Конкурси [117]
На замітку [6] З минулого – в майбутнє [10]
Студентські будні і свята [9] Голоси неперебутнього [6]
Наше радіо [49] Слідами Евтерпи і Мельпомени [35]
Громада [2] Річниця [14]
Слава Україні! [9] Розмови від душі... [19]
З Приймальної комісії [91] The main news of university [12]
Подяка [8] Диванні розмови [1]
Телепідсумки [13] Письменник за прилавком [11]
Університетська кухня [3] Підсумки року [5]
Визнання [3] Експрес-інтерв’ю [4]

Інші матеріали рубрики